Pytanie o transport i pomoc technczną

Rozmowy ogólne związane z samochodamy marki Toyota a zwłaszcza z modelem Previa

Moderatorzy: SiO2, Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Pytanie o transport i pomoc technczną

Post autor: ELEKTRO » sob 09 kwie, 2011

Przymierzam się do kupna silnika z firmy:
Witold Szydłak
Japan Korea Moto
ul. łowińskiego 54
31-752 Kraków
Obawiam się, że moja Previa, a w zasadzie jej obecny silnik nie przeżyje jazdy do Krakowa, a co tu mówić o powrocie.
Szukam osób, które jeżdżą na trasie Kraków - Warszawa i które mogłyby podjąć się przywiezienia silnika. Koszty do ustalenia na PW lub telefonicznie (601295986).
Napisałem też do JKM, ale nie mam jeszcze odpowiedzi.

Drugi temat, kupowanie silnika przez Allegro, bez jego, choćby obejrzenia jest dość ryzykowne. Szukam osoby z Krakowa i okolic, znającej co nieco nasze Prevki, która byłaby uprzejma podjechać na łowińskiego i wybrać dla mnie silnik.
Ostatnio zmieniony śr 18 maja, 2011 przez ELEKTRO, łącznie zmieniany 1 raz.

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » sob 09 kwie, 2011

330zł wziął DHL za transport silnika od nich do Ciechanowa
opcja szukaj to skarbnica informacji

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » sob 09 kwie, 2011

I znowu ja ,dla Piotrka wybierałem i jedno co się zmieniło to cena za silnik spadła .Cena za przewiezienie przez DHL jest chyba ok,parę lat temu płaciłem 2400 zł .Firma z łowińskiego sama wysyła do klienta jedynie trzeba podać adres.

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » sob 09 kwie, 2011

ELEKTRO pisze: Szukam osoby z Krakowa i okolic, znającej co nieco nasze Prevki, która byłaby uprzejma podjechać na łowińskiego i wybrać dla mnie silnik.

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » sob 09 kwie, 2011

Ta sama , silniki oprócz mnie kupował Humek wel Maximus ,Zielony, ktoś jeszcze (nie pamiętam kto ).

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » sob 09 kwie, 2011

Tomek Kraków pisze:Zielony
A cóż się Zielonemu stanęło? Nie chwalił się...

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » sob 09 kwie, 2011

Firma z łowińskiego jest O.K. już dzisiaj około 17, zadzwonili do mnie.
Mają 20 silników do wyboru, koszt przesyłki około 300 PLN.
Tomek Kraków pisze:I znowu ja
Tomek pozwolę sobie napisać do Ciebie na Pw, lub skontaktuje się telefonicznie.

wronek24
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: wronek24 » pn 11 kwie, 2011

Witam , ja kupowałem od nich silnik w ciemno i nie narzekam jedynie kopułka była troszke popękana ale o tym wiedzialem wczesniej przed zakupem , widze ze teraz maja taniej , ja brałem od nich w listopadzie i było 1700 plus kurier .

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » pn 11 kwie, 2011

wronek24 pisze:ja brałem od nich w listopadzie i było 1700 plus kurier .
To może poczekam jeszcze pół roku i cena spadnie do 900 :mrgreen:
A tak na poważnie, to w dzisiejszej rozmowie, dowiedziałem się, że 1300 jet tylko przy odbiorze osobistym.
Przy wysyłce 1600 + kurier :cry:

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » pn 11 kwie, 2011

ELEKTRO pisze:Przy wysyłce 1600 + kurier
Sprawdź jeszcze jak jest z kosztem przekładki. Z tego co pamiętam oferują również opcję z wymianą u nich czy też w zaprzyjaźnionym warsztacie..
Bolek :)

Awatar użytkownika
zielony92
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: zielony92 » śr 13 kwie, 2011

Parrot mnie wywołał więc odpowiadam:jechałem sobie kiedyś i Previa mi zgasła i tak już pozostała,wymieniłem cały silnik i teraz śmiga.Prawde mówiąc nie wiem co się stało w starym,myśle że wypalone gniazdo zaworowe.Silnik kupiłem w ww firmie,dla nas Previan mają taniej(wystarczy się powołać na Tomka,)Jeśli komuś niepotrzebny paragon to jeszcze troche zaoszczędzi :wink: Za swój dałem coś 1400?

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » śr 13 kwie, 2011

Dzięki. Obym nigdy nie potrzebował, ale dobrze wiedzieć, że taniej jest wymienić silnik (na taki, co rokuje niewielki przebieg), niż remontować głowicę itp.

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » śr 13 kwie, 2011

Nie chce na tron bo mnie Matka prevka odstrzeli a ja mam dla kogo żyć ( mam rybki )!

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » czw 21 kwie, 2011

Tomek Kraków pisze:Nie chce na tron
:mrgreen: Przecież jesteś z królewskiego miasta, więc nie bądź taki skromny :mrgreen:

Serdeczne Podziękowania Dla Tomka Za Pomoc W Zakupie Silnika

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » śr 14 gru, 2011

Czytam ten temat i widzę, że nie mam chyba innej możliwości jak właśnie tą, znalezienie dobrej głowicy to szukanie igły w stogu siana, więcej kosztuje szukanie... Już straciłem na szczelności i inne okoliczności prawie 400 pln a wciąż widzę świat oczami pesymisty a nie optymisty. Jak to kiedyś powiedział Andrzej Poniedzielski, że w Polsce pesymiści od optymistów dużo się nie różnią. Optymiści uważają że świat stoi przed nimi otworem, pesymiści zaś wiedzą co to za otwór.
To ja na chwilę obecną jestem w czarnej dupie za to mam kupę złomu na sprzedaż, z tym że na złom.
Pozdrawiam i dziękuję za namiary które tu znalazłem.
Czy ktoś mi orientacyjnie napisze jaki był koszt przekładki??
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » śr 14 gru, 2011

Kupowałem u nich silnik jakieś. 3 tyg temu i tez nie narzekam. Wybierał damskie mój mechanik, który osobiście po niego pojechał. Powiedział, ze specjalnej rolnicy nie ma miedzy nimi. Wszystkie są na szybko WYCINANE z Prevek a nie delikatnie wymontowywane więc oglądając od zewnątrz to i tak loteria. Fakt jest faktem, ze silniki od nich są z Japanowa więc jakotakie są mało zajechane. U mnie był uszkodzony czujnik oleju (gdzieś pozaginany) i dołów mam cały stary bo u mnie był jeden wizyt z podniesieniem a w tym z Krakowa z pięć, więc góra została moja, stara.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » czw 15 gru, 2011

Może faktycznie zmiana silnika wyjdzie taniej ( bezpieczniej i nie grzebany silnik ).Jak wszystko pójdzie po mojej myśli to zawitam do Gdańska tuż przed lub zaraz po nowym roku to ten silnik mógłbym ci dostarczyć.

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » czw 15 gru, 2011

Tomku zamierzałem do Ciebie dzwonić ale ciut w innej sprawie, dostawa silnika nie wchodzi w grę bo to za dużo czasu czekać a czas to pieniądz... za to dostawa czego innego jak najbardziej. Jeśli Ci się numer telefonu nie zmienił 728 i reszta cyferek to spodziewaj się mojego telefonu w przyzwoitych godzinach. Zaś co do odwiedzin to jak najbardziej zapraszam również bez silnika.
Pozdrowienia dla was... silnik już u gościa zaklepałem dzisiaj tylko muszę dograć sprawy.
Czy taniej wymiana silnika od robienia głowicy? Biorąc pod uwagę fakt, że kupienie głowicy w dobrym stanie graniczy z cudem albo z bardzo wysoką ceną to chyba taniej jest walczyć z silnikiem a przy okazji znowu trochę złomu zostanie. Moja głowica miała tylko dwa małe pęknięcia i miało być tak pięknie, niestety okazało się że jest jeszcze jakieś pęknięcie wzdłuż prowadnicy które podczas spawania się powiększało i ogólnie spawacz stwierdził, że żeby ją zrobić to koszt spawania i planowania przekroczyłby 2200 na pewno, pozostałe głowice które miałem od razu nadawały się na szrot. Popękane na kilku garach kolejna już remontowana i spawana i też popękana. Pęknięcia takie, że może jeszcze płyn nie wyciekałby na ziemie jakby się tą głowicę założyło ale niestety za chwilę poszłaby całą w drobiazgi, też popękana przy zaworach... Sił mi zbrakło do zabaw w spawacza i małego modelarza. Koszt przełożenia i obecnych prac które już zostały wykonane plus jeszcze kilka innych drobiazgów które mam do zrobienia to będzie 600. Kolega potraktował mnie w miarę łaskawie, do tego jeszcze koła czekają na zmianę u niego z letnich na zimowe.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

ODPOWIEDZ