previa II 2.4 automat:: auto pływa po drodze

Rozmowy ogólne związane z samochodamy marki Toyota a zwłaszcza z modelem Previa

Moderatorzy: SiO2, Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

grabow
Previanin
Previanin
Kontakt:

previa II 2.4 automat:: auto pływa po drodze

Post autor: grabow » pn 03 cze, 2013

Witam
Mój problem polega na tym, że moja previa pływa po drodze jest nie stabilna w prowadzeniu muszę cały czas korygować tor jazdy a na łukach mam wrażenie, że tył chce mnie wyprzedzić, dodam, że dwie stacje diagnostyczne nie stwierdziły najmniejszego luzu w zawieszeniu mam 4 nowe sprężyny wymieniłem poduchy na tylnej belce wszystkie amory mają po 80% auto nie miało dzwona zbieżność z kątami robiłem w dwóch różnych warsztatach, na początku myślałem, że to opony zimowe są za miękkie, ale po wymianie na nowe nokiany letnie nie ma żadnej poprawy profil to 215/60/16 już naprawdę tracę cierpliwość, bo wszystko, co może mieć na to wpływ zostało sprawdzone albo wymienione.
pomóżcie!!!!!

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » wt 04 cze, 2013

na samym początku chciałem napisać że to opony mają guzy bądź uszkodzone poszycie wewnątrz gumy, po dalszym czytaniu nasuwa się tylko jeszcze stan amortyzatorów, a drugie pytanie czy poduchy które wymieniłeś nie były przypadkiem polireutanowe? słyszałem że przy dużej masie auta polireutany nie zdają egzaminu.
opcja szukaj to skarbnica informacji

grabow
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: grabow » wt 04 cze, 2013

Witaj
Dzięki za zainteresowanie tematem, poduchy są normalne zwykła guma, ale amortyzatory to tak naprawdę jedyna rzecz, której nie wymieniłem. Fakt, że na dwóch stacjach wykazały po ok. 80% tak naprawdę nic nie mówi, bo każdy mechanik powie, że te testy można sobie wsadzić w kieszeń, więc chyba następnym razem czeka mnie wymiana amorków. Prawda jest taka, że po wymianie sprężyn auto podniosło się o 5-7 cm, więc może amory też są styrane.
pozdrawiam

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » sob 08 cze, 2013

jak amortyzator działa jak pompka rowerowa to znaczy że pora go wymienić

skodan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: skodan » śr 12 cze, 2013

Mam małe pytanko co do tych "poduch" na tylnej belce, czy masz na myśli tuleje metalowo -gumowe wciskane do belki? Jeśli tak to gdzie je kupiłeś i jakiego producenta.

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » pt 14 cze, 2013

ja posiadam PREVIÊ I, ja tylko sugeruję, w jedynce jest inaczej bo ma napęd na tył ale z doświadczenia ze swoimi previami mogę powiedzieć że gdy miałem je doszczętnie zniszczone - guma spróchniała i podczas ruszania i podczas hamowania mocno odczuwana była zmieniająca się geometria - czuć było przesunięcie się dyfra - w moim przypadku sztywnego mostu. Wyraźnie było widać zniszczone gumy- przesunięcie osi tulejki metalowo gumowej

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » czw 18 lip, 2013

Mnie to tez na nietlumiace dobrze amrotyzatory wyglda.
Warto jeszcze raz zrobic w dobrym warszatacie geometrie kol (nie nadwozia). Jesli sa zie ustawione katy to kto wie. ale wtedy efekt bylby i na prostej i raczej bardziej widoczy przy zakretach w konkretna strone - np. w lewo auto bardziej niestabilne niz w prawo. Jesli plywa rowno caly czas to ewidentnie zawieeszenie nie tlumi (skoro nie ma luzow).

Cudow nie ma!
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

ODPOWIEDZ