Tanie trunki z dyskontów

Wszystko o hobby naszych klubowiczów.

Moderatorzy: SiO2, Matka prEvka, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Tanie trunki z dyskontów

Post autor: parrot » pn 11 kwie, 2011

galtom pisze:jestem po duzym koniaku i piwie
Na zdrowie. Ja właśnie zakupiłem Vespral Gran Reserva z 2005 roku. W Lidlu. Za 14.99. Czekam tylko aż żona z pracy wróci - będziemy próbować w myśl zasady : tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie, a tanie to takie, które jest tańsze, niż butelka wódki o tej samej pojemności ;)

To tak dla rozluźnienia atmosfery... :twisted:
Ostatnio zmieniony pn 11 kwie, 2011 przez parrot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » pn 11 kwie, 2011

AAaaa to mojej Zonie sie poszczescilo i kupilem jej ostatnio w Tesco Jacobs Creek Chardonay zamiast za 2x zl to po 17.... ciagle mnie kocha :-)

Za to koniak wlasnie z Lidla jakies niemieckie cos w ciekawej cenie (Rodzice kupili wiec nie powiec co to teraz) za to nie smakuje jak brandy czy jakies inne Napoleonskie smieci tylko jak calkiem dobry koniak. Miekkie, slodkawe... naprawde super (JUKEJU sie do Remiego przywiazalem wiec skoro mi to to smakuje to musi byc dobr ;-) ).

Jak ktos zainteresowany to jutro sprawdze co to.

Za to podobno w Tesco jest jakas szkocka co to zadna marka i cena ponizej 40 zl za 1l a dobra - ktos cos wie?
Koniak, szkoca i burbon to moje ulubione nappje :-)

Teraz poprawiam druga Tatra - hihi...
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pn 11 kwie, 2011

Lubię mocniejsze, ale jakoś łiskacze i koniaki nigdy mnie nie przekonały, a burbon rano mnie rzuca na kolana... Zdecydowanie wolę wina. Najlepiej czerwone. Spożywam je w myśl zasady, że dobre są te, które mi smakują. Nie stronię od domowych wynalazków (nawet jeden ryżowiec na żurawinie dojrzewa obok biurka; ma już 6...tygodni ;) ) ani tanich win z dyskontów. Jak wino kosztuje więcej niż 30PLN - moje kubki smakowe nie są w stanie wychwycić różnicy i nie doceniają wartości...

Z markowych - moim No1 jest Vranac ProCorde - Plantaze Podgorica. Kupowałem go po 4,5 euro w Podgoricy właśnie. U nas jest albo nieosiągalne, albo kosztuje dwa razy za dużo...

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » pn 11 kwie, 2011

nie ma co łomża żółta niepasteryzowana jest oki
opcja szukaj to skarbnica informacji

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » wt 12 kwie, 2011

Humek - nic nie mów, bo u mnie na wsi pokazał się Ciechan miodowy, ale jak na razie nic nie przebija Miodnego i Kormorana z Browaru Kormoran i jeszcze żytniego z Browaru Konstancin. No - może jeszcze Lwówek :mrgreen:

Tyle, że to piwa klasy premium - na pewno cena nie jest dyskontowa - butelka jest po 4.50-5.50.

Jeśli mowa o dyskontach, to najprzyzwoitszym piwem dyskontowym, jakie piłem, jest Argus - również z Lidla - ale tylko "strong" - zwykłe jasne jest niewypijalne...

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » wt 12 kwie, 2011

Dobry watek :-).
W Tesco zawsze kupujemy wina. Zona lubi biale - np. Australijske by Tesco za ok 10 zl jest super a ja lubie czerowne.
Aktualnie najlepsze ze znalezionych w Tesco to Don Kichot (uwaga sa dwa wytrawne i pol wytrawne!). Wg mnie wytrawne jest pomiedzy prawdziwym cierpkim a pol wytrawnym - pije sie super - cena kolo 13 zl

Ale szkockiej/burbona z lodem wieczorem nic nie przebija! Nawet koniak - choc od czasu do czasu tez jest fajny.

Ciachana pilem - dobre - ale cena zabija :-(
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

No to mogę opisać wrażenia po wczorajszym wieczorze:

Vespral Gran Reserva z 2005 roku okazał się porażką. Nie to, że nie dało się wypić, ale smakowało mniej więcej tak, jakby proces fermentacji został przerwany przy pomocy gotowania... :twisted: Za to Tarragonę 2006 zdecydowanie polecam. Podobna cena - też z Lidla :mrgreen:

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » wt 12 kwie, 2011

Australijskie wina klasy 12zł-35zł to tanie wina .Cena w Australii to 2-5 dolarów australijskich ,nie miejcie złudzeń że są klasowe . Trunki w dyskontach to może w biedronce takie whisky o nazwie Golden loch 0,7 -29,99,-, i jest całkiem dobry .

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

O Golden Loch też słyszałem wiele dobrego. Może się niedługo skuszę ;)

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Tomek Kraków pisze:Australijskie wina klasy 12zł-35zł to tanie wina .Cena w Australii to 2-5 dolarów australijskich
Stanowczo tak ale w srod nich sa dobre - jak np. wlasnie Jacobs Creek Chardonay albo niedobre jak np. Australian White z Tesco

Swoja droga ja raczej zawsze patrze na to gdzie wino i wogole alkohol jest butelkowany i jesli u nas to raczej unikam. W UK podobnie bylo. Jak kupowalem rum butelkowany w UK to byl syfiaty (mimo marki Bacardi) jak kupowalem za te same pieniadze taki , ktory zostal rozlany na jamajce to byl super.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » wt 12 kwie, 2011

galtom pisze:Ale szkockiej/burbona z lodem wieczorem nic nie przebija!
.......no nie, nie wytrzymam......., zabójca łyski........, ale prawdziwy morderca to jeszcze popsi dodaje........
[you] wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, kasy....i czego tam jeszcze Ci potrzeba.....2012 r

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Lubie jak jest leko rozcienczona :-) Nigdzie nie pisalem, ze jestem ekspertem smakoszem - ale z pepsi nie lubie.
Jak juz to szkocka fajnie wchodzi z mlekiem (serio!) i 7up (lub podobnym ale nie cytrynowym). Osobiscie preferuje mala szklaneczke - 2 kostki lodu i po dach wlane.

A jak czytam "Pilota" to zawsze mnie smak nachodzi :-)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » wt 12 kwie, 2011

A ja wam powiem że najbardziej mi podchodziło Kniaziowskie Czerwone po 2.50 PLN za butelkę :) Ostatni byłem na dużym spotkaniu "byznesowym" gdzie zaproszono kolesia od win i robił prezentację smakowania różnych marek z całego świata. Ciekawostką było to że im droższe tym mniej mi wchodziło... :P A jak już się doszukał zapachu "podkładów kolejowych" w jednym z droższych to jednak stwierdziłem że na takie zabawy to ja za prosty chyba jestem... 8)
Bolek :)

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

LOL - z winem mam podobnie.
Pamietam jak w JUKEJU dostalim raz w prezencie butelke szampana - takie male gowno, nawet nie 0.7l... jak sprawdzalem potem cene to kosztowala jakies 130 ichniejszych dzikow... wiec jak na moja kieszen to duzo za alkohol.
Otowrzylim, sprobowalim i wylalim bo sie pic nie dalo :-(
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » pt 15 kwie, 2011

Tak sobie czytam i powiem szczerze, ze alkohol musi byc dobry. Koniak musi miec XO żeby go pić innego nie ruszam chyba ze dla towarzystwa, ale zeby napic sie tak samemu dla smaku to najlepiej Hennessy Cognac XO, co do "wsikaczy" tani łysol jest dobry do drinków to picia musi nabrac wigoru i haryzmy mi przypadly do gustu single malt najlepiej zeby byla pelnoletnia a te juz nie sa tanie... winko
ech winko, za proste, zwykłe winka można dać się pociąć, jak ktoś będzie miał okazję sięgnąć po hiszpanskie wino z regionu la geria to polecam szczególnie domu El Grifo... ten specyficzny klimat miejsca w którym dojrzewają winne grona winorośli.... ech mniami.
Alkohol ogolnie uwazam ze powinien byc zakazany bo cholera za duzo kasy na niego wydaje.

Szampan zas ma to do siebie ze wytrawny bywa nie do zniesienia, na poczatku a pozniej z czasem jak sie czlowiek przyzwyczai to innego nie chce, ale polslodki ma cos takiego ze jedna butelka potrafi pozytywnie wplynac nawet na 10 osob. Dziwne...
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » pt 15 kwie, 2011

Astro co do koniaku sie zgadzam w 150% - sam nie pogardzam ani Hennesy, ani Salignac'em aczkolwiek moim ulubionym jest Remy Martin. Tym wiekszym zaskoczeniem byl wynalazek pt. Grand Courbet VSOP dostepny w sieci Lidl. Jesli lubisz dobry koniak (tez ze wzgledow oczywistych koniakiem sie nie nazywa) to naprawde polecam zakup. Wynalazki typu brandy Napoleon VSOP (ktorych nie znosze) i podobne to lata swietlne roznicy. Oczywiscie Remy czy Henesy to to nie jest ale powiem szczerze... ze roznica w smaku jest znacznie mniejsza niz roznica w cenie. Zaufaj mi - nie bedziesz zalowac. Mozna sie tego spokojnie napic wieczorem w domu i miec z tego przyjemnosc.

Osobiscie od czasu do czasu lubie takze Metaxe ale warunek - 7 gwiazek (podobne do tego wyzej wlasnie).

Co do szkockich i burbonow to ja akurat wole mieszane (az tak wyrobiony moze ne jestem).

A na winie sie generalnie nie znam i pije nie wiele :-)

PS> Naprawde polecam wyznalazek z Lidla - jak ktos kupi to niech koniecznie napisze, czy mialem racje!!!!
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pt 15 kwie, 2011

galtom pisze:Metaxe ale warunek - 7 gwiazek
Za takowąż przepadam również, choć 12 te starsze... ech.... ;)

Po kolei (a miało być o tanich trunkach z dyskontów :twisted: ):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Tomek czekam na zone az wroci z nie wiem gdzie i podejde do Lidla kupic bo mnie zaciekawiles, od siebie z domu mam rzut beretem wiec nawet auta nie odpale. A i od razu kupie Perlenbachery, one chociaz maja smak piwa, az sie dziwie ze tak malo kosztuja ja tam za "Perlena" dalbym spokojnie 6 zlociszy. Ostatnio jestem w lokalu i barman sie pyta co podac?? Mowie: moze... piwko, jakie macie? Wymienia: Lech, Tyskie, Heineken, Desperado...
Cóż, podsumowałem: To Piwa Nie Macie... Daj mi więc 50ml ginu, szklankę Tonicu Kinsley z lodem oraz dwa plasterki cytryny.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

astrogoth pisze:od razu kupie Perlenbachery, one chociaz maja smak piwa
O - to mnie zaciekawiłeś - to z Lidla? W butelkach? Bo w puszkach widziałem tylko Argusa - zwykły jest niepijalny, czarny da się wypić.

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

A ha to w butelce
cytat z pewnego forum
Wytwór niemieckiego piwowarstwa produkowany dla i rozprowadzany przez sieć handlową LIDL. Nabyłem z ciekawości, bo butelka ładna i z zakręcanym kapslem ( fajna rzecz dla domorosłego piworoba ) , etykietka w dobrym niemieckim stylu zwiastująca przyzwoite piwko no i cena bardzo przyjazna ludziom- 11,98 za 6 x 0,5L. Poza tym wyczytałem na kontrze, że warzone wg niemieckiego prawa Reinheitsgebot.
A teraz konkrety:
Butelka 0,5L, alkohol 4,9% obj, ekstrakt 11,2% wag. Browaru nie udało mi się odszukać, bo wszelkie odnośniki jakie znalazłem były po niemiecku, a nie jest to mój ukochany język. Liczę tu na pomoc znawców tematu.
Kolor- jaśniuteńki jak herbatka rumiankowa dla niemowlaka
Piana- drobniusieńka, bialutka i znikła po minucie, pozostawiając po sobie cieniutką obrączkę
Zapach- wyrażnie słodowy, delikatne przebłyski chmielu
Gaz- dla mnie super. Nie za dużo nie za mało. Nie rośnie w żołądku, ale też po kwadransie w kielichu dalej przyjemnie nasyca piwo.
Smak- pysznie słodowy, z nienachalną goryczką wyczuwalną w głębi języka. Delikatny, nie narzucający się. Bardzo ładnie komponuje się ze stopniem nagazowania piwa. Typowy lekki i mięciutki niemiecki lagerek. Smak jest chyba największą zaletą tego piwa.

I ja sie z tym zgadzam i dodam od siebie ze browar to: Brauerei Beck & Co./Becks (InBev)
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Wolę piwa bardziej wyraźne w smaku - "cięższe", choć tego Perlena niewątpliwie wypróbuję. Dla mnie na chwilę obecną nr 1 to żytnie z Browaru Konstancin

Obrazek

Przyznać jednak muszę, że smakoszem piwa nie jestem - dopiero zaczynam ;)

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Wyglada ciekawie i na pewno bym sie polasil... Ja w nastepnym tygodniu nastawiam swoj browarek.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

żona właśnie dostała nakaz zakupu partii próbnej ;-)

Ja pisałem o tym:

Obrazek
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » pt 15 kwie, 2011

szato da la jabol rocznik bierzący :P

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » pt 15 kwie, 2011

ja z alkoholi najbardziej lubię z Biedronki (tej dla biedaków) wodę cytynową Polaris :mrgreen: :wink:
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » pt 15 kwie, 2011

o tak! Marcin ona lepsza od żywca cytrynowej

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Ja nie chce nic mowic ale z nazwy zapowiada sie bardzo ciekawie tylko zaraz mi Lidl zamkna...
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Naprawde ciekaw jestem opinii :-)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

galtom, to jej dzisiaj nie poznasz... zona jeszcze nie wrocila od "stefana" ... masakra. A ja juz sie polozylem spac.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Trudno... tylko sie Astro uluz w lozku jakos sensownie - bo jak sie lezy i łyka silne to sie utopic mozna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie to zebym cos sugeorwal... ale jak Zona dlugo siedzi u "Stefana" to ja bym byl co najmniej na tyle ciekaw, ze spac bym nie szedl....
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

ODPOWIEDZ