Cofanie licznika - pytanie

W tym miejscu będą umieszczane wszystkie wątki wysłane przez formularz kontaktowy znajdujący się na www.previa.pl .

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Cofanie licznika - pytanie

Post autor: HOYNA » sob 07 lis, 2009

Witam

Kochani dostałem dzisiaj takiego maila i nie bardzo wiem, co odpowiedzieć. Może ktoś z Was da radę. :wink:

"Czesc.
Mam na imie Wojtek.Od tygodnia jestem posiadaczem toyoty Previ, a wlasciwie to jest Estima
4WD, Diesel.Teraz jestem w Nowej Zelandii, i tutaj kupilem ten samochod.Kupilem w wersii diesel, poniewaz
litr ropy kosztyje okolo 1,80zl.(ale nie zupelnie tak jest).I tu sie zaczyna moj problem.
Jak sie w krotce okazlo paliwo diesel jest tanie,ale trzeba ( ze wzgledu na zanieczyszczenia)wykupic limit kilometrow
ktore maja byc przejachane, no i cala oszczednosc na tanim paliwie okazuje sie nierealna.Jedyna mozliwoscia jest cofniecie
licznika kilometrow do stanu zakupu ostatniego limitu kilometrow (distance licence).Ze wzgledu na brak wystarczajacych
srodkow finansowych, jestem zmuszony do tego, bo nie mam jak wrocic.
Wszystko w tym samochodzie jest spakowane pod siedzeniami i jest dosc trudny dostep, zwlaszcza jak ma sie do dyspozycji
tylko scyzoryk Latehrman.Moze masz jakis pomysl gdzie najlatwiej bedzie sie dobrac do licznika kilometrow?
Wiem ze to jest nielegalne, ale sytuacja mie do tego zmusza.Podaczas zakupu sprzedawca nie poinformowal mie o tutejszym
systemie, wiec za gapowe trzeba placic.
Czekam na pomoc wojtek
e-mail:interwoj@hotmail.com"
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: cziwo » sob 07 lis, 2009

Hoyna, chyba wszyscy dostaliśmy takiego maila, przynajmniej ja też.

Z racji tego, że nie wiem czy to żart, czy głupota, czy inna fanaberia zrobiłem "delete" i tyle..

Polecam zrobić to samo..

:P

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » sob 07 lis, 2009

cziwo pisze:Z racji tego, że nie wiem czy to żart, czy głupota, czy inna fanaberia zrobiłem "delete" i tyle..
Kurde, to jakaś telepatia :?: , czy zdrowy rozsądek klubowiczów :?: - zrobiłem to samo.

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » sob 07 lis, 2009

nie koniecznie Panowie, odpisałem, że rzucę hasło na forum i mam kolejną korespondencję, więc chyba previanin potrzebuje jednak jakiejś pomocy

"Serdeczne dzieki za tak szybka odpowiedz.
Jestem w Nowej Zelandii od dwoch tygodni,krajobrazy jak z bajki,na poludniowej wyspie,
mieszka tylko 800tys. powiezchnia jest taka jak pol Polski,
wiec ruch jest na drogach znikomy.Raz na godz. widzi sie jakis samochod.Samochody ze wzgledu
na lewostronny ruch, sa imporowane z Japoni.Ja kupilem toyote z 1994 roku z przebiegiem 1600tys.km za 700Euro,jescze bede tu
do konca lutego, potem wraca do Polski, wiec samochod sprzedam dalej na gieldzie.
Powracajac do tematu licznika, to wlasciwie zadowolilo by mnie, jego odlaczenie.Moze wiesz w ktorum miejscu jesy brany
sugnal do zliczania kilometrow? Czy jest gdzies przy kolach,moscie, czy tes przy silniku?
Pozdrowienia Wojtek"
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

humek

Post autor: humek » sob 07 lis, 2009

HOYNA pisze:Powracajac do tematu licznika, to wlasciwie zadowolilo by mnie, jego odlaczenie.Moze wiesz w ktorum miejscu jesy brany
sugnal do zliczania kilometrow? Czy jest gdzies przy kolach,moscie, czy tes przy silniku?
sygnał ze skrzyni biegów

lewski

Post autor: lewski » ndz 08 lis, 2009

humek pisze:sygnał ze skrzyni biegów
w manualu z 5 biegu

magnat
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: magnat » ndz 08 lis, 2009

Panowie ja też maila
Pozdrawiam