Aukcje na necie

W tym miejscu będą umieszczane wszystkie wątki wysłane przez formularz kontaktowy znajdujący się na www.previa.pl .

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » pt 03 sie, 2012

Fotele to nie jest wielki kłopot bo da sie znalezc na allegro, ale jest to ewdentnie upierdliwosc.
Na moje oko, jesli faktycznie halasowal w niej lancuch to osobiscie licze przebieg na 500k +. 220 miala moja jak padla glowica i lancucha slychac nie bylo, ponad 450 ma previa Tescia i tez nie slychac lancucha.
Moja Previa z 99 roku poszla w marcu za podobna kase... jakos wydaje mi sie, ze za manuala to duzo. Generalnie polecalbym Ci szukanie Previi z automatem (odpadna Ci wydatki zwiazane ze sprzeglem).

Wracajac do pierwszej opisywanej Previi, born boze nie kupuj zaniedbanego egzemplarza. Takiej Previi (o ile nie ejstes bogatym szalencem hobbysta) nie warto brac nawet za darmo. Ilosc kasy, ktora trzba wsadzic w tkie auto jest potem przeogromna a z duperelami moze byc klopot. O bieznikowanych oponach to mi sie nawet pisac nie chce - domyslasz sie co sadze :-)
Padniety wydech (pewnie katalizator tez) to tez nie tania sprawa (za sam koncowy tlumik dalem ponad 300 zl).

Jesli kupisz Previe od kogos , kto na biezaco (nawet jesli na zamiennikach ale) serwisowal to wiekszych porbelmow (poza potencjalnie glowica) nie przewidujemy.
Mosty padaja bardzo zadko (u mnie byl przez 4 lata wymieniny tylko uszczelniacz i olej (oryginalny uszczelniacz kosztowal 98 zl).

Z napraw innych... (choc ciezko to naprrawami nazwac) - tarcze, klocki, amortyzatory z tylu, akumulator, kable, swiece, kopolka (choc te rzeczy elektryczne chyba niepotrzebnie bo juz sadze wtedy zaczynala padac glowica) no i glowica.

W kazdym razie gdybym dzis wiedzac co mnie czeka stanal przed wyborem kupic Previe czy nie oraz zalozyc gaz czy nie, to:
Na pewno kupilebym Previe - wygoda, miejsce, fajne podroze - w zasadzie 4 lata bezawaryjnej eksploatacji.
Oczywiscie, ze zalozybym LPG - poza padnieta glowica tez zadnych klopotow z uzytkowaniem (tyle ze tankowanie co 200-240 km) - jednak teraz mam lepiej bo udaje mi sie zrobic 380 na baku gazu ;-)

Parrot... a taka instalacje jak am w Ave to bys rozwazyl (gdyby kosztowala jakies rozsadne pieniadze)? Kompletnie bezobslugowa... :-)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Mikaell
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mikaell » pt 03 sie, 2012

Dzięki!
Utwierdzasz mnie w słusznym wyborze:).
Zaczynam na poważnie explorować za-granicę!
Ale najważniejszy morał z wczorajszej wycieczki to to, że Wifi (wife:) przestrzenność, estetyka i funkcjonalność Previi sie spodobała!

Pozdr
Michal

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » pt 03 sie, 2012

Mikaell pisze:Ale najważniejszy morał z wczorajszej wycieczki to to, że Wifi (wife:) przestrzenność, estetyka i funkcjonalność Previi sie spodobała!
nie mogło być inaczej :mrgreen: :wink:
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pt 03 sie, 2012

Wywołany do tablicy odpowiadam: rozważyłbym. W Ave. W Previi "fuck LPG" :P Uprzedzając ewentualne pytania - czarnychpassatówkombiwtedeiku też nie lubię :P

Odnośnie zaś prefki z ogłoszenia - zawsze mnie rozpierdala zachęta sprzedającego (to chyba mania jakaś) "wielofunkcyjna kierownica". Bo ma trzy funkcje: 1. skręca, 2. jest klakson 3. potencjalnie jest jasiek.

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » sob 04 sie, 2012

:-) HA!
A jak tak moge pisac, bo skrecja, jest klakson, jasiek i kontorla radia i wyswietlacza od kompa :-)
Tyle, ze jakos nie sadze aby przy sprzedazy AVensis poszlo to rownie szybko co z Previa :-(
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » czw 13 wrz, 2012

A ja kupiłem zapalniczkę na benzynę :D
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

tomek137
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: tomek137 » pn 05 lis, 2012

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pn 05 lis, 2012

Normalnie bym się zainteresował, gdyby nie obecny stan posiadania. ładna.

Mikaell
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mikaell » pn 05 lis, 2012

Uuu...
ładniutka... Chociaż chyba moc nieco ogłoszeniodawca prereklamował (150KM)
Czy znów czegoś nie wiem?

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pn 05 lis, 2012

Przereklamował. Wersja s/c (supercharged), 156KM, nie była oferowana na rynku europejskim.

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » pn 05 lis, 2012

to wersja Pacifica, która wychodziła na Szwajcarię.
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

tomek137
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: tomek137 » pn 05 lis, 2012

gdyby była w automacie, byłaby moim marzeniem i pewnie już bym zaczął dumać, jak tu na nią uzbierać :)
ale mam moją "śliwkę" w automacie więc nie będę płakał :D

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » wt 06 lis, 2012

Olku SC ma 160 a Previa II benzynie ma 156 .

ODPOWIEDZ