Ziemia katyńska w 70 rocznicę znowu przesiąka polską krwią!

Nowości ze świata motoryzacji i nie tylko.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

Awatar użytkownika
Markoni
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Markoni » pt 16 kwie, 2010

Mało ostatnio tv oglądałem, bo praca i mniej czasu. Ale dziś jedno mi utkwiło i to również do mnie przemawia dobitnie. Jeden gość w kolejce się zwierzał, że wcześniej się Polski wstydził i wolał za granicą mówić po angielsku, a teraz jest mu głupio i wstyd. Patriotyzm, to zapomniane przez Polaków słowo. Ja widzę, że z tej naszej narodowej tragedii coś dobrego własnie się rodzi.

Awatar użytkownika
tytoos
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: tytoos » pt 16 kwie, 2010

cziwo pisze: Wśród oczekujących są zarówno starsi, młodzież jak i małe dzieci, które mogą jednak wejść z boku, co skraca czas oczekiwania do około godziny.
I to jest krzepiące..
byłem dzis ze swoją piątka. wpuscili nas rzeczywiscie bokiem, bez kolejki. i pomimo, ze nie głosowałem na naszego Prezydenta to z pełnym szacunkiem pochyliłem się nad jego i żony trumną.
pzdr, Tytus
Obrazek

Awatar użytkownika
zyx
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: zyx » pt 16 kwie, 2010

My Polacy kochamy nasze narodowe tragedie, te duże i te calkiem maleńkie któe zaraz stają się narodowe. Ludzie umierają i będą umierać, jedni ze starości, inni w bardziej "efektowny" sposób. Czy to w katastrofie w jednym miejscu czy przez weekend na drogach... Nie dajmy się zbytnio ponosić emocjom. Nie znałem osobiście tych ludzi, nie płaczę po nich, nie brakuje mi ich w codzienności.

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: cziwo » sob 17 kwie, 2010

Zyx
Myślę, że się mylisz co do emocji.
Właśnie dzięki uniesieniu emocjonalnemu obaliliśmy najstraszniejszy i najokrutniejszy z totalitarnych systemów jakim był tzw. komunizm.
Dzięki romantycznemu patriotyzmowi (czyli skrajnym emocjom) naszych przodków odzyskaliśmy na początku XX wieku wolność i niezależność, dzięki której dziś możesz mówić i pisać tutaj po polsku.
Dzięki emocjom Warszawiacy walczyli i ginęli w powstaniu, byś dzisiaj mógł spokojnie żyć i jeździć niemieckimi samochodami i nawet kumplować się z Niemcami.

Więc może teraz dzięki tym emocjom otrząśniemy się z degreńgolady ostatnich kilku lat i znów weźmiemy się do budowanie nowej mocnej polskiej Polski, opartej na dobrych tradycjach wzajemnej tolerancji, szacunku i zrozumieniu, na naszych zdrowych korzeniach, na doświadczeniu naszych przodków, Polski, w której każdy uczciwy człowiek będzie miał równe prawa i szanse... (nie ma tu na myśli opcji politycznych.. raczej pewnego spojrzenia na nas, Polaków, jako na jeden naród o wspólnych interesach).

To jest idealny moment. Szkoda byłoby go zmarnować.
Mam nadzieję, że właśnie zachodzi w narodzie kolejna przemiana mentalności, poczucie własnej narodowej tożsamości, tak bardzo tłamszone przez ostatnie kilka lat..
Z pewnością jutro lub pojutrze emocje opadną, ale coś w sercach i duszach ludzi zostanie.. może znów natchniemy się nadzieją i obudzimy się z letargu nijakości...

sory.. jakoś musiałem to napisać..
:oops:

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » sob 17 kwie, 2010

cziwo, piękne słowa, ale chciałbym być optymistą przez duuuuże O , pamiętacie 5 lat temu ? śmierć papierza : na stadionach piłkarze obiecywali sobie grę far play, politycy uczciwość, a naród że nie zapomni jego nauk.
Minął miesiąc piłkarze nie mówią już nic o grze, politycy o uczciwości, a niewielu pamięta co głosił papierz.
Chciałbym być optymistą chociaż na rok :shock: , ale już dziś dorabiamy do tej tragedii teorie spiskowe, już dziś 7 dni po tragedii kłócimy się czy to dobrze, że Wawel itp.

Dla naszego narodu potrzeba zmiany pokoleń - co najmniej dwóch, abyśmy nauczyli się żyć i patrzeć na innych ludzi inaczej.

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: cziwo » ndz 18 kwie, 2010

Pozwolę sobie uczcić pamięć zmarłych kilkoma pięknymi utworami...

Starless

Sympathy

A Whiter Shade of Pale

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » ndz 18 kwie, 2010

Albo wiecej katastrof bez precedensu zeby pozbc sie starych elit rzadzacych i odmlodzic polityke i wprowadzic wiecej kobiet bo troche za duzo bijacych piane facetow jest na stolkach.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

astrogoth pisze:Albo wiecej katastrof bez precedensu ...
hm... Astro.. żart co nieco bez wyczucia dzisiejszej atmosfery..
:cry:

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » ndz 18 kwie, 2010

A co z wyczuciem atmosfery i podniosłej chwili kiedy pokój z widokiem na kościół mariacki kosztuje 3000 złotych , a pokój w hotelu 10000 złotych za dobę? To jest patriotyzm i uczczenie wielkiej chwili? Bzdura - z nawet największymi uczuciami wygrywa chęć zysku .....
A co z Krakusami witającymi parę Prezydencką na ulicach Krakowa? W Warszawie może nie do końca lubiany, ale za każdym razem gdy przyjeżdżał kondukt na ulicach pełno ludzi - w Krakowie cieniutko ....

Na szczęście dzisiaj się wszystko skończy i zaczniemy żyć normalnie - bez tej całej obłudy.

I nie jest to wrzucanie kija w mrowisko . Osobiście byłam wczoraj po raz kolejny pod Pałacem Prezydenckim zapaliłam świeczkę. Szkoda ludzi ....
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
zyx
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: zyx » ndz 18 kwie, 2010

Cziwo rozumiem co czujesz ale nie obraź się - z tym wklejaniem piosenek - to już bliska droga do pisania wierszy i z.. na kolanach do czestochowy. Gdzieś musi chyba być ta granica by nie zostało to potraktowane jak oszołomstwo?

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » ndz 18 kwie, 2010

cziwo pisze:
astrogoth pisze:Albo wiecej katastrof bez precedensu ...
hm... Astro.. żart co nieco bez wyczucia dzisiejszej atmosfery..
:cry:
Ja tam nie widze nigdzie zartu... a dziesiejszej atmosfery raczej nie wyczuje, bardziej czuje atmosfere z przed tygodnia. Pozostanie nam jeszcze tydzien albo dwa spekulacji, spiskowych teorii dziejow i rozmow a pozniej znowu wszyscy rzuca sie sobie do gardel.
Pochwa...
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » ndz 18 kwie, 2010

cziwo, fajne kawałki

Awatar użytkownika
Markoni
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Markoni » ndz 18 kwie, 2010

cziwo dziękuję!, bardzo ładne...

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

I już po
Piękna była ceremonia. Mariacki i Kraków (nie ujmując Warszawie) okazały się bardzo stosownym miejscem do tego typu ceremonii... o wymiarze międzynarodowym..

Piękne przemówienie wygłosił pan śniadek (przewodn. Solidarności).. dostał bardzo długie brawa.
Polacy znów na chwilkę zatęsknili za wartościami, za jednością, za prawdziwym polskim patriotyzmem.. za nadzieją
hm... pewnie nie na długo... ale jednak może śmierć tak wielu ważnych dla naszego kraju osób nie pójdzie na marne.. miejmy nadzieję..

Było mnóstwo młodzieży i rodzin z dziećmi. Atmosfera była bardzo spokojna, wzniosła i stosowna do chwili..
świetna organizacja (ukłon w stronę pana Majchrowskiego, za którym osobiście nie przepadam... wielki ukłon).

PS
Obecny na ceremonii Prezydent Vaclav Klaus... wyraził zdziwienie z powodu nieobecności pewnych polityków, w tym unijnych.
"Zrozumiałbym, że nie przyjechał kanadyjski premier czy gubernator generalny Australii..., lecz to, że nie przyjadą niektórzy Europejczycy, że nikt nie przyjedzie z Brukseli, to jest dla mnie niewybaczalne "- powiedział Klaus Czeskiemu Radiu.

A dla mnie to nic dziwnego... normalka..

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » pn 19 kwie, 2010

Niech odpoczywają w Pokoju wszystkie 96 osób będących na pokładzie tego tragicznego lotu.
[*]

Zamykam temat.
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Zablokowany