drzwi przesuwne

Rozmawiamy o problemach technicznych i o serwisowaniu naszych Jajeczek

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, Ladapis, [M]oderatorzy

jurgo

drzwi przesuwne

Post autor: jurgo » śr 17 maja, 2006

Pozwole sie zapytać jak można by popracować nad drzwiami przesuwnymi by nie hałasowały podczas jazdy po nierównosciach. pozdrawiam

janek

Post autor: janek » śr 17 maja, 2006

witaj
Ja właśnie skończyłem walczyć z klapą bagażnika - wyminiłem gumy - odbojniki i regulacja
Przypuszczam że musisz dkładnie też dokonać przeglądu tych punktów i powinno być ok :D

Awatar użytkownika
andzrej_l
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

Post autor: andzrej_l » śr 17 maja, 2006

jurgo najpierw sprawdz czy masz łozyska w prowadnicach potem sprawdz luz drzwi jak są otwarte i zamkniente i czy domykają się nie powinne odstawać regulacja jest na wózkach ktore chodzą w prowadnicach :roll: :wink: :mrgreen:
Robimy zlocik czerwiec 2018 :mrgreen:
[scroll]a i tak was lubie[/scroll]
http://bogatyojciec.pl/?A=45810

jurgo

Post autor: jurgo » ndz 21 maja, 2006

Jednak to nie drzwi boczne a klapa tylna mi podskakuje ,ale to już nie problem. pozdrawiam ...

eltech

Post autor: eltech » pn 10 lip, 2006

no i problem rozwiązany

Awatar użytkownika
andzrej_l
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

Post autor: andzrej_l » pn 31 lip, 2006

uf daliśmy radę rozwiązać problem :roll: :wink: :mrgreen:
Robimy zlocik czerwiec 2018 :mrgreen:
[scroll]a i tak was lubie[/scroll]
http://bogatyojciec.pl/?A=45810

Awatar użytkownika
Mitel
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mitel » pn 31 lip, 2006

No ale się njamęczyłem :mrgreen:
ÂŚwiat jest jajowaty...

zuru007

Post autor: zuru007 » ndz 22 lip, 2007

witam.
boczne dzwiami w mojej previ 1991 nie domykaja sie same do konca. musze je dopychac recznie za kazdym razem. zacinaja sie przy samym koncu gdzie wykrzywia sie prowadnica. chyba blokuje sie ktoras rolka. pytanie tylko ktora? jest spory luz na srodkowej. mial ktos podobny problem??

fotokrak

Post autor: fotokrak » ndz 22 lip, 2007

a krzywizna prowadnicy nie jest wypracowana?

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » ndz 22 lip, 2007

Miałem to samo, ale mój problem leżał w prowadnicy środkowej na tylnym błotniku, zdjąłem tapicerkę z boczu i dokręciłem śruby bo były luźne i spoko. sprawdź czy ta prowadnica nie rusza się

maciej36

Post autor: maciej36 » wt 24 lip, 2007

Zobacz też czy rolki w prowadnicach nie znieniły swojego kąta czy nie są przekszywione

kluch
Previanin
Previanin
Kontakt:

Re: drzwi przesuwne - prowadnica środkowa/tylna

Post autor: kluch » pn 22 sty, 2018

Odgrzeję temat - bo po kilku próbach udało mi się wreszcie opanować lekkie jeżdżenie drzwi przesuwnych. Prowadzenie górne i dolne nie są jakieś skomplikowane w naprawie czy awaryjne - największy problem jest z prowadnicą tylną (środkową). Fabrycznie ciężar niesie na łożysku tocznym (normalne-dostępne-tanie i wymienne - zalecam tylko zrezygnować z mocowania zaklepywanego na rzecz otworu i śrubki mocującej). Oczywiście łożysko kryte 2RS. Większy kłopot miałem z tulejkami trzymającymi wózek prawo/lewo. Fabrycznie jest to na tulejkach plastikowych co pewnie dobrze działało jeszcze w latach 90' ale teraz to już nie. Dorabiałem nowe sworznie tych tulejek i same tulejki - różne kształty i różne sposoby zabezpieczenia. Za każdym razem dobrze to było może 2-3 mce a potem tulejki zaczynały się przycierać, spłaszczały z jednej strony i przestawały kręcić albo powodowały, że wózek nie ustawiał się wzdłuż prowadnicy tylko kosił i blokował. W końcu zrobiłem system na łożyskach tocznych. Trzeba się trochę pobawić by dobrać wysokości sworzni i ich kształty ale zamiast tulejek należy zastosować łożyska toczne miniaturowe 623 2RS (10-12zł/szt.). To są malutkie łożyska - średnica wewn 3mm a z zewn 10mm. Bałem się, że trzpień 3mm nie wytrzyma ale wytrzymuje już bardzo długo. Tam nie ma poważnych obciążeń prawo/lewo. Prowadnica ma w środku w miejscu prowadzenia rolek szerokość 10,5mm więc te łożyska 623 w sam raz pasują z niewielkim luzem. Wszystkie trzy łożyska jak to RS są nieźle zabezpieczone przed wilgocią i brudem a do tego tanie w zakupie i wymianie jakby już klękły.

ODPOWIEDZ