Porządek na www.previa.pl

co komu leży na wątrobie :)

Moderatorzy: parrot, HOYNA, Matka prEvka, 0jciec Prezes

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Porządek na www.previa.pl

Post autor: HOYNA » sob 15 lis, 2008

Witam

Niestety zmuszony jestem do napisania tego postu i chciałbym, aby przyniósł on zamierzony cel. Przeglądając ostatnio działy forum jestem zniesmaczony bałaganem, który się pojawił. Nie ukrywam, że jest to głównie zasługa Klubowiczów nie posiadających pełnego dostępu do forum. Wiele tematów poruszanych przez Klubowiczów powinna być zakładana w odpowiednim dziale, problem tylko taki, że aby to uczynić, trzeba mieć do takiego działu dostęp. Wiele z tych tematów jest naprawdę cennych dla budowy księgi wiedzy o naszych autkach, ale istotne jest również to, aby szukanie tej wiedzy i jej odpowiednie umiejscowienie było zachowane.
W związku z tym informuję, że tematy techniczne, które będą się pojawiać na forum ogólnym będą przenoszone do odpowiedniego działu lub całkowicie usuwane.
Niestety nie widzę innego wyjścia, aby zachować odpowiedni porządek na forum, jak również i przekonać niektórych, że pełny dostęp do forum, to nie tylko potrzeba wyłożenie niewielkiej kwoty na utrzymanie strony, ale również i komfort w tworzeniu i korzystaniu z wiedzy tu zgromadzonej.

Proszę Was, aby ta informacja nie została potraktowana jako "czepianie się", tylko jako cel do którego wspólnie jako Klubowicze powinniśmy dążyć .

Pozdrawiam
HOYNA
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

humek

Post autor: humek » sob 15 lis, 2008

święta prawda.

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: cziwo » sob 15 lis, 2008

A ja w związku z "przyrostem naturalnym" naszego forum (zdecydowanie zwiększa się ilość użytkowników) proponuję zdecydowanie zmniejszyć "wpisowe". Powiedzmy z 40 zł do 20 albo nawet 15 zł.
Jest szansa, że o wiele więcej osób zdecyduje się na "poświęcenie" tych kilkunastu zł nawet tylko z ciekawości.
śmiem podejrzewać, że ogólna kwota wtedy wrośnie i wszyscy na tym wyjdą lepiej.

I jeśli więcej będzie Klubowiczów z dostępem do całego forum, to i mniej bałaganu będzie.

Bo się zaczyna robić jak w naszym kochanym państwie: elity mają dostęp a reszta się oblizuje i ...

Oczywiście to jest tylko taki skromny pomysł.

A tak poza tym to elegancko by było, żeby ktoś zrobił szczegółowy raport z tego jak są rozdysponowane klubowe pieniądze.
Tak się robi w cywilizowanym świecie, gdzie ceni się wartość każdego grosza.

pozdro

humek

Post autor: humek » sob 15 lis, 2008

coś za coś..... poz zmiejszeniu składki będzie mniej funduszy na gadżety klubowe. A znając mentalność narodu Polskiego płaci mało dużo wymaga.Nie żebym był za tym co jest bo i tak zapłacę składkę jakaby ona nie była.

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » sob 15 lis, 2008

HOYNA, popieram AmenT. :wink: :wink:

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » sob 15 lis, 2008

Porzadek musi byc, wspolczuje temu co bedzie sie owym porzadkiem zajmowal, czyli tak zwanemu moderatorowi.
Co to "czesnego" to mi wszystko jedno ale popieram druga czesc postu, powinno byc gdzies rozpisane jak i gdzie rozdysponowane sa pieniadze.

Zas gadzety klubowe powinny byc z zupelnie innego koszyka (pomijam naklejki klubowe). Rzuca sie haslo, ze na poczatku marca moga byc dostepne dajmy na to kubki klubowe 15 zlotych sztuka jezeli uda na msie zebrac zanowienie na tyle i tle sztuk. Rozpisuje sie ankiete zwiazana z wygladem kubka. Cztery warianty i glosowanie.
Lub robi sie kubek zamiast przes agencje reklamowa to przez firme fotograficzna.
Ramki na tablice, flagi itd. Oddzielne zrzuty na gadzety. Sa ludzie ktorzy chca tylko czytac forum, napisza dwa razy w zyciu i ni emaja zamiaru sie z zadnym z nas spotkac, nie chca kubka, flagi, znaczka, naklejki. Chca tylko raz na tydzien przeczytac co w innych samochodach tej samej marki piszczy.

A moderatorowi jeszcze raz zycze powodzenia, poiewaz kazdy prewowicz nauczyl sie offtopowania...
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » sob 15 lis, 2008

Hoyna i Cziwo - przyklaskuję :)

Astro - też OK :)
Ostatnio zmieniony sob 15 lis, 2008 przez parrot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: cziwo » sob 15 lis, 2008

Co do gadżetów w zupełności i całkowicie popieram Astro...

przyklaskuję wraz z Parrotem

Awatar użytkownika
tytoos
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: tytoos » sob 15 lis, 2008

Hoyna, była dyskusja o tym w czerwcu, pisalem wtedy, ze będize bałagan na forum ogólnym.... Wg mnie trzeba grzecznie acz stanowczo informować "nowych" lub nieopłaconych ze te informacje o które pytają są w części płatnej i tyle. I nie rozwijac dyskusji technicznych na forum ogólnym, tu potrzebna dyscyplina klubowiczów...
pzdr, Tytus
Obrazek

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » sob 15 lis, 2008

Temat od dawna oczekiwany...Chwala Previi ze mamy kogos na tyle zorganizowanego i odpowiedzialnego,ktoremu chce sie dbac o porzadek na Naszym Forum :mrgreen: Wielu z nas( a w szczegolnosci moja skromna osoba)ma sklonnosci do tzw"dziroya" czyli chodzenia w offtopy i baaardzo dobrze ze ktos nad tym wszystkim czuwa Po pierwsze wizja oplaty za pelny dostep jest jak najbardziej sluszna.Co do kwoty to nie mam zastrzezen bo w moim przypadku przeslanie skladki wynosi niemal tyle samo co sama skladka.moze w przyszlosci bedzie opcja platnosci przez Paypall co byloby alternatywa dla wszystkich Previan rozsianych po swiecie :mrgreen: Druga rzecz ze nawet pewnie przy obecnej kwocie skladki ciezko cos wygospodarowac na gadzety wiec tu popieram propozycje Astro ze mozna by te dwie sprawy rozdzielic. Jak najbardziej popieram tez wizje rocznego np raportu n/t bilansu wplywow ze skladek i wydatkow na utrzymanie strony w sieci.Pewnie wielu z nas rozjasni to rzeczywiste koszta.bo jak na razie sporo jest glosow typu place i co z tego mam?Mnie osobiscie rybka ile idzie na co bo i tak dawno przekalkulowalemze oplaca mi sie oplacac za dostep do cennych informacji(pare ladnych setek w ten sposob zaoszczedzilem na pseudomechanikow)
Tym chata bogata....co ukradnie tata:-)

Tomek Kraków
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Tomek Kraków » sob 15 lis, 2008

Jestem za - bałagan musi zniknąć , choć 40 zł rocznie to nie majątek ale gadżety swoją drogą.

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » sob 15 lis, 2008

tytoos pisze:Hoyna, była dyskusja o tym w czerwcu, pisalem wtedy, ze będize bałagan na forum ogólnym.... Wg mnie trzeba grzecznie acz stanowczo informować "nowych" lub nieopłaconych ze te informacje o które pytają są w części płatnej i tyle. I nie rozwijac dyskusji technicznych na forum ogólnym, tu potrzebna dyscyplina klubowiczów...
Informacja właśnie się pojawiła - w tym temacie. Generalnie zacząłem od tego, że tematy techniczne zostały przeniesione z forum ogólnego do odpowiedniego działu. Zobaczymy co z tego dalej wyniknie. :wink:

Awatar użytkownika
połówka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: połówka » sob 15 lis, 2008

parrot pisze:Hoyna i Cziwo - przyklaskuję :)

Astro - też OK :)
ja też się pod tym podpisuję rękoma i nogami :mrgreen:
"I diabeÂł bywa czasem uskrzydlony"

Rumcajs

Post autor: Rumcajs » sob 15 lis, 2008

cziwo pisze:A ja w związku z "przyrostem naturalnym" naszego forum (zdecydowanie zwiększa się ilość użytkowników) proponuję zdecydowanie zmniejszyć "wpisowe". Powiedzmy z 40 zł do 20 albo nawet 15 zł.
Jest szansa, że o wiele więcej osób zdecyduje się na "poświęcenie" tych kilkunastu zł nawet tylko z ciekawości.
śmiem podejrzewać, że ogólna kwota wtedy wrośnie i wszyscy na tym wyjdą lepiej.

I jeśli więcej będzie Klubowiczów z dostępem do całego forum, to i mniej bałaganu będzie.

Bo się zaczyna robić jak w naszym kochanym państwie: elity mają dostęp a reszta się oblizuje i ...

Oczywiście to jest tylko taki skromny pomysł.

A tak poza tym to elegancko by było, żeby ktoś zrobił szczegółowy raport z tego jak są rozdysponowane klubowe pieniądze.
Tak się robi w cywilizowanym świecie, gdzie ceni się wartość każdego grosza.

pozdro
popieram całym sobą,a że ułomek nie jestem.... :mrgreen:
Prawda, na pewno ta składka nie jest adekwatna do tego co otrzymujemy.
Na prowadzenie strony to nie wszystko idzie,a na konkretne gadzety za mało. :?:
Takie jest moje zdanie.
Musimy teraz uradzić jak ten orzech rozgryźć.
Szkoda że prezesostwo się nie udziela.

Lesiu

Post autor: Lesiu » sob 15 lis, 2008

Witam

To chba przezemnie ta dyskusja :( (dwa posty na ogólnym).
Jeśli bałaganię to przepraszam ....
Opłatę chętnie wniosę i wiedzę też.
Powiedzcie tylko gdzie i kiedy ?
Jednocześnie wyjaśniam: Nie chcę być "martwą duszą".
A jak to uczynić mając dostęp do ok 20 procent forum ??
Mam tylko nadzeję, że nie zostanę błędnie odebrany moje intencje są dobre.

Pozdrawiam
Leszek

Awatar użytkownika
komboj
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: komboj » sob 15 lis, 2008

Bardzo dobrze...porządek musi byc :P .

Rumcajs

Post autor: Rumcajs » sob 15 lis, 2008

Leszku tu masz wszystko na forum.
Dobra podaję nr konta. Konto przeznaczone jest tylko dla PREVII:

Marcin Przęczka
501020 5558 111111 87631 00092

BłAGAM !!!!
w tytule wpłaty wpisujcie swój nick z forum !!!!!

Gadżety będziemy zamawiać na początku listopada - tak aby było wiadomo ile i czego zamówić.

Poza tym pomyślcie nad projektem kalendarza .

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » sob 15 lis, 2008

Nie Ty Lesiu, tylko ja - wybieram sie do tego banku zrobic ten przelew i tylko dotrzec nie moge (i nie w 40zl problem).
Sorry - w pon. zalatwie sprawe.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » sob 15 lis, 2008

Tu nie chodzi o problem jednostki, galtom czy lesiu, tu chodzi o ogol, starych stalych i mlodszych forumowiczow, nie chodzi o chamstwo i niechec do odpowiedzi na pytania ale fakt jest taki ze techniczne rzeczy powinny byc w technicznym, o klubie w o klubie itd. Czasami jak szukam jakiegos posta to nie mam pojecia w ktorym dziale on byl. Poniewaz humor znajdziemy w technicznym, techniczne rzeczy w o klubie a towarzyskie w moda u uroda...
burdel jak sie masz, ja osobiscie lubie offtopy :), sam prowadzilem kiedys kilka for publicznych i wiem jaki chaos offtopy wprowadzaja i niedostosowanie sie do pewnych regul, z racji ze nie mialem sily stac na czele prawa i porzadku a o dobrych moderatorow ciezko forum rozpierdzielilem.
Co zas sie tyczy prezesow, kazdy ma prawo nie miec czasu na forum i sprawy klubowe, ale to powinno trwac jakis czas, lub powinni sie jasno w tej opini opowiedziec czy ich jeszcze interesuje ta "dzialalnosc", czy forum funkcjonuje jako zrodlo reklamy za ktore nie placa a wrecz odwrotnie.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » ndz 16 lis, 2008

A może zmienić zasady gry i dać każdemu na miesiąc pełny dostęp bez płacenia. Ewentualnie na np. 10 logowań. Według mnie, przy zakupie Prevki forum może mieć duży wpływ ( na mnie miało i klubowicze pomogli), więc trzeba dać każdemu pełny dostęp do danych technicznych i zagadek na szych Jajek. Po tym okresie użytkownik musi się określić czy korzysta z forum czy też nie. Jeśli nie chce płacić to pozostawić mu tylko stronę główną na której WYRAźNIE będzie podane konto i kwota do zapłaty ( a nie jak do tej pory w jednym z postów). Bałagan odpadnie bo ktoś kto nie zapłaci w ogóle nie będzie mógł nic pisać. Co do kwoty to już pisałem wcześniej - jeśli to możliwe należy wyliczyć koszt admina a gadżety traktować z całkiem osobnej puli. Pisałem ile to kosztuje i wiem że ze składki którą opłaca kilkadziesiąt osób nie ma bata żeby wystarczyło i na admina i na gadżety.
Bolek :)

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » ndz 16 lis, 2008

Jako wciaz nowy (leniwy) i do tej pory jeszcze sytuacja nie zmuszony, jestem jak najbardziej ZA. Bolek świetny pomysl!!!!
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Miro

Post autor: Miro » ndz 16 lis, 2008

Bolek pisze:A może zmienić zasady gry i dać każdemu na miesiąc pełny dostęp bez płacenia. Ewentualnie na np. 10 logowań. Według mnie, przy zakupie Prevki forum może mieć duży wpływ ( na mnie miało i klubowicze pomogli), więc trzeba dać każdemu pełny dostęp do danych technicznych i zagadek na szych Jajek. Po tym okresie użytkownik musi się określić czy korzysta z forum czy też nie. Jeśli nie chce płacić to pozostawić mu tylko stronę główną na której WYRAźNIE będzie podane konto i kwota do zapłaty ( a nie jak do tej pory w jednym z postów). Bałagan odpadnie bo ktoś kto nie zapłaci w ogóle nie będzie mógł nic pisać. Co do kwoty to już pisałem wcześniej - jeśli to możliwe należy wyliczyć koszt admina a gadżety traktować z całkiem osobnej puli. Pisałem ile to kosztuje i wiem że ze składki którą opłaca kilkadziesiąt osób nie ma bata żeby wystarczyło i na admina i na gadżety.
Popieram. :D :D :D

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » ndz 16 lis, 2008

astrogoth pisze:Co zas sie tyczy prezesow, kazdy ma prawo nie miec czasu na forum i sprawy klubowe, ale to powinno trwac jakis czas, lub powinni sie jasno w tej opini opowiedziec czy ich jeszcze interesuje ta "dzialalnosc", czy forum funkcjonuje jako zrodlo reklamy za ktore nie placa a wrecz odwrotnie.
Niepotrzebnie "jedziesz" po Prezesach... Zwróć uwagę na datę powstania forum i czas od kiedy Ty jesteś członkiem. Możesz oceniać tylko ten okres a nie wiesz co było wcześniej. Kiedy kupowałem Prevkę albo miałem z nią problem i dzwoniłem do Prezesa potrafił nawijać przez pół godziny i za porady żadnych przelewów mu nie robiłem - posądzanie go o to, że forum to dla Niego tylko darmowa reklama jest co najmniej nietaktem. To normalne że ktoś ma jakieś priorytety w życiu i czasem one się zmieniają.
Bolek :)

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: cziwo » ndz 16 lis, 2008

Bolek, luzik.

Ja też korzystałem kilka razy z porad Prezunia (akurat był w nastroju.. he he), ale rozumiem nowych.
W kocu to forum miało być dla zauroczonych Previą, a nie tylko dla wybrańców.. więc każdy ma prawo spytać za co konkretnie się płaci te 40 zeta..

Moim zdaniem słusznie poruszony został wątek szczegółowego rozliczania naszych pieniędzy.

Rozumiem, że za domenę trzeba płacić, no i za administrowanie też można ustalić jakąś konkretną, acz nie wygórowaną pensyjkę... zgodną z normami (na pewno admin by uczciwie policzył średnią ilość godzin spędzanych na pracy dla forum).
No i wtedy by nikt do niczego się nie mógł przyczepić i dalej by forum hulało bez szwanku.

Oj.. zawsze jak nie wiadomo łocochodzi, to chodzi o kasę.. :(

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » ndz 16 lis, 2008

Bolek, nie jade po Prezesach tylko wyrazam swoja opinie na ten temat i jak to widze. Napisalem wyraznie, ze kazdy ma prawo nie miec czasu na forum. Czyli ze ma DO TEGO PRAWO. I ze powinien sie okreslic, tak??? Skoro ma sie jakoas funkcje na forum to wypada sie usprawiedliwic. Zwroc uwage jak wyglada samo forum od momentu gdy nie widac EWY. Jest zupelnie inne i to jest tez jasne dlaczego.
Wiec dochodze do wniosku, ze z chwila obecna forum funkcjonuje jako zrodlo reklamy za ktore czlonkowie forum placa i nie ma znaczenia czy jestem mlodym forumowiczem czy starym. To moze jeszcze z racji tego kto ile siedzi na forum zrobimy ulgi w oplatach. Tak jak w OC w samochodzie. Chrzani mnie to jak bylo kiedys bo teraz nie jest kiedys tylko teraz. Do Prezesow NIC NIE MAM, poznalem ich, bylem u nich WIELKI SZACUN. ALe forum jako forum wymaga "RADY NADZORCZEJ". Wazne jest tez zeby "przywodcy" forum uczeszczali i brali udzial w "zyciu" forum. Jesli nie moga z przyczyn rodzinnych, osobistych, sluzbowych to powinni o ty napisac. Nie spowiadac sie i pisac dlaczego dokladnie co i jak. Tylko wystarczy powiedziec, ze jestesmy, czuwamy ale z przyczyn takich i takich nie mamy w chwili obecnej czasu i funkcje nadzorcze przejmie na ten czas ktos inny.
Bo calkowity brak oznak zycia jest w tym przypadku wrecz nietaktem.
To jest moje zdanie, macie prawo sie z nim niezgadzac, kazdy ma do tego prawo.
Ale podkreslam NIE JEST TO ATAK NA PREZESOW. Poniewaz nic nie mam ani do Ewci ani do Marcina. Napisze jeszcze raz zeby kazdy zrozumial: NIC.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » ndz 16 lis, 2008

Rumcajs pisze:Gadżety będziemy zamawiać na początku listopada - tak aby było wiadomo ile i czego zamówić.
Rozumiem, że 2009 roku. :twisted: :mrgreen:
Początek listopada 2008 roku był ponad 2 tygodnie temu :twisted: :mrgreen:

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » ndz 16 lis, 2008

Cieszę się, że pojawiło się dużo Waszych opinii w tym temacie. Chciałbym podsumować dotychczasowe posty.

Po pierwsze. Nie rozpocząłem tego tematu, aby wskazywać kto jest winny tego bałaganu, bo myślę, że każdy z nas się trochę do tego przyczynia (łącznie ze mną), więc proszę nie odbierać tego osobiście (zwłaszcza Galtom i Lesiu). Pamiętajcie święte słowa Marcina, że klub i forum to my wszyscy i każdy z nas wnosi tu coś od siebie.

Po drugie. Pozwoliłem sobie podjąć tą dyskusję, po to, aby określić dobry kierunek zarówno w rozwoju forum, jak i klubu. Wasze uwagi i propozycje zamierzam przedstawić Ojcom Założycielom, ponieważ uważam, że jest to jedyny kierunek w tym, aby pewne kwestie zostały raz porządnie załatwione. Dlaczego Ojcom Założycielom, a no dlatego, że gdyby nie oni, to pewnie byśmy dzisiaj nie mieli tego, co, jak widać po Waszych postach jest dla nas w jakimś stopniu ważne.

Po trzecie. Mamy do załatwienia następujące kwestie:
- składka klubowa (wysokość, i co się na nią składa)
- gadźety klubowe (wysokość składki, lista gadźetów)
- STAFF klubu (czyli, kto, dlaczego i inne takie)

Swoją drogą przypominam, że to o czym piszemy, czyli klub i forum, jest tylko "przykrywką" dzięki której możemy poznawać wielu sympatycznych i pomocnych ludzi, miło i wesoło wspólnie spędzać czas na zlotach, pomagać sobie wzajemnie w różnych obszarach życia i ................

............... wmawiać sobie to, że mamy takie same samochody :wink: :mrgreen:

.

Tomek Kraków
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Tomek Kraków » ndz 16 lis, 2008

Ja myślę że pomysł BOLKA z dostępem do pisania jest dobry ,brak pisania brak bałaganu i kropka

humek

Post autor: humek » ndz 16 lis, 2008

HOYNA pisze:Po trzecie. Mamy do załatwienia następujące kwestie:
- składka klubowa (wysokość, i co się na nią składa)
- gadźety klubowe (wysokość składki, lista gadźetów)
- STAFF klubu (czyli, kto, dlaczego i inne takie)
ja tak powiem składka odpowiada i nawet 60zł bym zapłacił za wiedzę innych niż miałbym się uczyć na błędach w eksploatacji Prevki i ładować w późniejsze naprawy grom wie ile.
Co do gadżetów to : Naklejka obecności na zlocie(+przynależności do klubu), Smycz ze zlotu super, to dalej czyli jak już zaczęte to długopis z logiem. To MAX który by mi odpowiadał. A co do dużych gadżetów typu kubek duży kalendarz to już oddzielnie za opłatą przesyłane napaleńcom którzy się upominają.Duży można zastąpić kieszonkowym :P tyle odemnie. A co to STAFFU to beż zmian jak jest tak niech zostanie.Chyba że komuś STAFF nie odpowiada niech się za afiszuje.

Rumcajs

Post autor: Rumcajs » ndz 16 lis, 2008

Wszystko w porządku tylko że Ojcowie założyciele się nie wypowiadają.
Wszak w chwili obecnej mało kto wie kto tworzył ten klub.
Sami założyciele w większości są martwymi duszami, krócej cz dłużej.
Nikt od nich nie wymaga żeby nas cały czas prowadzono za rękę itp....

Aczkolwiek problem jest nie ma co ukrywać.
Tak jak większość z nas nie zależy mi na wielkości składki .
Nie żale się i nie chwalę ale ja proponowałem składkę 50 zł.
Chyba jako jedyny wpłaciłem te 50. To szczegół.
Inne założenia były przy wysokości składki.
Wiadomo i tu nie będę cytował poprzedników ze gadżety swoje kosztują,
ale to jest kwestia do dogrania.Zorientować się co byśmy chcieli
podać cenę złozyć zamówienie zamówienie.
Albo wybić ludziom z głowy gadżety,i nie wracać więcej do tematu dopóki, dopóty nie dorośniemy.
Wszelkie mrzonki o kalendarzach i innych pierdołach puścić w niepamięć.
Tutaj ukłon w stronę Założycieli Prezesów a zwłaszcza HOJNY Jako łącznika między nami a Prezesami. O wypowiedz w tym temacie AMEN.

ODPOWIEDZ