Hę..........

co komu leży na wątrobie :)

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Posty: 785
Rejestracja: sob 21 paź, 2006
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Kontakt:

Hę..........

Post autor: SiO2 » czw 18 lut, 2010

.........debaty i dyskusje w realu opierają sie na takich argumentacjach.........(z grubsza..... )

• Argumentum ad iudicium (odwołanie się do powszechnie rozumianego zdrowego rozsądku),
• Argumentum ad auditores (zwrócenie się do słuchaczy w celu pozyskania ich życzliwości),
• Argumentum ad crumenam (wykorzystanie podarunku dla uzyskania przychylności obserwatorów),
• Argumentum ad risum (odwołanie się do poczucia humoru audytorium, ośmieszając przeciwnika),
• Argumentum ad populum (nawiązanie do spraw bezpośrednio interesujących wszystkich, także audytorium),
• Argumentum ad veritatem (podkreślenie zgodności prezentowanej tezy ze znaną wszystkim rzeczywistością),
• Argumentum ad oculus (prezentacja dowodu rzeczowego),
• Argumentum ad hominem (wykorzystanie sposobu rozumowania oponenta dla jego pokonania),
• Argumentum ad ignoratiam (wykorzystanie dla siebie nieznajomości rzeczy i spraw przez przeciwnika),
• Argumentum ad personam (zwrócenie się bezpośrednio do oponenta),
• Argumentum ad baculinum (odwołanie się do lęku, zastraszanie oponenta),

...w necie jest troche inaczej....., albo - powinno być trochę inaczej..........

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Posty: 3850
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » czw 18 lut, 2010

Si02 - LOVE YOU :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Posty: 785
Rejestracja: sob 21 paź, 2006
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Kontakt:

Post autor: SiO2 » czw 18 lut, 2010

.........w takich sytuacjach jeden Smerf pisał - "You tooooooooo".........

....a swoją drogą to zniknęła Nam coś takiego jak nettyetykieta (kiedyś uważałem ją za dość głupią, ale chyba zmieniłem zdanie......)
[you] wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, kasy....i czego tam jeszcze Ci potrzeba.....2012 r

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Posty: 3850
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » czw 18 lut, 2010

www.previa.pl Strona Główna » Forum ogólne » O klubie

jest :)
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Posty: 785
Rejestracja: sob 21 paź, 2006
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Kontakt:

Post autor: SiO2 » czw 18 lut, 2010

.........u mnie chyba nie ma..........

znaczy się mam w ważnych tematach tylko tytuł "Netykieta" ale bez zawartości, nie mam też wcale a wcale - "O klubie"..........

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Posty: 3850
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » czw 18 lut, 2010

Netykieta jest to zbiór zasad kultury obowiązujacej wszystkich(!) w internecie. Co chyba najgorsze, bardzo wiele osób nawet nigdy nie słyszało o czymś takim jak netykieta. Służyć ma ona uświadomieniu, bądź przypomnieniu pewnych zasad obowiazujących w bardzo już licznej społeczności internautów. A zasady służą nam wszystkim - mnie i tobie i "im" - byśmy mogli wszyscy jakoś tworzyć zdrową społeczność w kraju (sieci) bez granic. Zasady każdej netykiety niezależnie od daty jej napisania są aktualne! To, że czasem coś gdzieś wsieci zauważyłeś, nie oznacza wcale, że to jest dobre i poprwane.

3 główne zasady: myśl(!), nie działaj na czyjąś szkodę, nie nadużywaj.

1. Komunikacja elektroniczna
E-mail
# poczty elektronicznej używaj "z głową"
# odbieraj pocztę codziennie tak jak zaglądasz codziennie do skrzynki na listy z pocztą tradycyjną. Jeśli jest to niemożliwe, to staraj się to robić jak najczęściej. Natomiast gdy masz zamiar odbierać e-maile raz na miesiąc to albo nie podawaj nikomu swojego adresu, lub przy podawaniu zaznacz, że odbierasz pocztę średnio raz na miesiąc.
# pisz listy w formacie tekstowym, a nie HTML, chyba że akurat jest to konieczne, ale na pewno nie pisz standardowo w formacie HTML. Po pierwsze format tekstowy zajmuje znacznie mniej KB, a po drugie wiele osób choćby np. czyta pocztę poprzez strony www i jeśli nawet ma opcję podglądu wersji w HTMLu to za pewne tego nie zrobi i na marne chociażby twój trud; nie wykorzystuj wszystkich możliwości związanych z fdormą listu HTML jeśli już musisz w nim pisać - niech list będzie bez zbędnych "wodotrysków" jak np. czcionka każda inna w nowej linii, tysiące kolorów i dziesiątki wstawionych rysunków.
# nie przesyłaj pocztą na pewno plików większych niż 100KB bez uprzedzenia adresata, i lepiej jeśli to możliwe nie przesyłać tą drogą dużych plików
# załączniki zawsze (chyba że kompresja jest rzędu 1-3%) pakuj przed wysłaniem jakimś programem do kompresji. Najczęściej używanym formatem jest format ZIP
# nie rozsyłaj łańcuszków szczęścia
# jeśli wstawiasz stopkę w swoich emailach, to postaraj się żeby nie była ona dłuższa niż 3-4 linijki. Ostatnio modne stało się umieszczanie złotych myśli jako stopki... pomyśl chwilę, czy ktoś będzie ją czytał i czy będzie szczęśliwy dostając choćby 20 raz tą samą złotą myśl? Umieszczaj w stopce informacje istotne, jak najkrótsze i konkretne. Jeśli chcesz umieszczać cytaty sławnych i podziwianych to nie wysyłaj nikomu 2 razy tego samego w takim razie, bo to już się mija z celem.
# nie cytuj całej wiadomości, chyba że jest to niezbędne. Jeśli cytujesz słowa "przedmówcy" to odpowiadaj pod każdym akapitem z osobna, jeśli email ma dłuższą treść lub dotyczącą kilku tematów. Jeśli nie jest to konieczne to nie cytuj nic z poprzedniego listu i tylko ewentualnie w temacie do otrzymanego tematu wiadomości dodaj "RE: " jeśli nie zrobi tego za ciebie program obsługi poczty, co się chyba nie zdarza. Dobrze widziane jest przytaczanie tylko tych słów adresata, które są ważne w naszej wypowiedzi, a pozostałe usuwajmy, tak samo jak reklamy (stopki) dodawane automatycznie do wszystkich wiadomości na serwerach z darmowymi kontami.
# gdy rozsyłasz pocztę do grupy osób, korzystaj z pola "BCC" czyli "UDW" ("Ukryty do Wiadomosci"), gdyż nie każdy musi sobie życzyć by jego adres email został ujawniony pozostałym twoim adresatom.
# sprawdzaj swój komputer w celu usuwania wirusów, byś nie przesyłał wirusów innym internautom
# nie rozsyłaj spamu (niechcianej poczty: reklam zazwyczaj) - to grozi wyklęciem na wieki, jedno z najbardziej znienawidzonych przez wszystkich nieporządane działanie w internecie.
# nie pisz bez potrzeby dużymi literami, gdyż one oznaczają raczej krzyk i nie nadużywaj tego


Komunikatory jak np. GG
# nie rozsyłaj łańcuszków szczęścia
# jesli ustawiasz status opisowy w programie GG postaraj się żeby dawał on jakąkolwiek(!) informację, jeśli masz zamiar w nim pisać o sprawach nikomu(!) nie potrzebnych jak np. "papa!!! :) ))))))))", "Elvis żyje", "Eminem the best", "kocham Iksińską". Status opisowy wykorzystuj wtedy, gdy masz coś (niekoniecznie, choć najlepiej) ważnego do przekazania w tej akurat formie jak np. "będę o godzinie 22:00", "tylko w ważnych sprawach", "dziś jestem do 23:00", "chętnie porozmawiam z kimś" itp.
# jeśli już piszesz do kogoś kto cię nie zna i rozmawiasz z nim przez ten komunikator pierwszy raz, to wypada się przedstawić, bo ten nieszczęśnik zamiast choćby twej ksywki widzi tylko twój numer id.
# nie wstawiaj w wiadomości naraz całej galerii emoticon (tzw. buziek) np. 50 na raz, bo kogoś w końcu krew zaleje i poza tym jaki to ma sens? Emoticons mają jak sama nazwa mówi wyrażać uczucia, które nie tak łatwo przekazać przez internet.
# nie pisz bez potrzeby dużymi literami, gdyż one oznaczają raczej krzyk i nie nadużywaj tego


Forum dyskusyjne
# nie zadawaj pytania, na które już kiedyś została udzielona odpowiedź na forum i zanim je zadasz sprawdź zawsze czy nie ma na nie odpowiedzi w FAQ tej strony, na której jest forum dyskusyjne.
# pisz rzeczowo i konkretnie, tak ażeby każdy cię zrozumiał

2. Strony www
tworzenie
# twórz strony w standardzie (kodowania literek typowo polskich, tzw. ogonków) iso-8859-2
# dobieraj tak kolory, żeby dało się choć na to patrzeć co zrobiłeś bez potzreby natychmiastowego telefonu do okulisty po wizycie na twojej stronie
# nie umieszczaj na pierszwej stronie plików większych niż już maksymalnie 50KB, żeby choć pierwsza strona nie ładowała się w nieskończoność. Znam przypadki (bardzo wiele!) stron, gdzie na pierwszej stronie jest wstawiony obrazek gif np. animowany, który do niczego nie jest tam tak na prawdę potrzebny, a zajmuje np. 400KB.
# jeśli nie wiesz co to jest kompresja obrazu to koniecznie się tym zainteresuj, żeby twoje zdjęcie przykładowo zamiast zajmować 20Kb nie zajmowało 200KB kiedy różnica jakości będzie niezauważalna na monitorze.
# jeśli nie jest to akurat galeria zdjęć, to umieszczaj wszelkie obrazy w rozdzielczości 72 piksele na cal.
# mile bardzo są widziane strony tworzone w Notatniku, lub innym programie, w który pracuje się na kodzie, a nie w trybie WYSIWIG (ang. What You See Is What You Get, czyli to co widzisz to masz) jak np. choćby MicrosoftWord. Takie strony tworzone w programach "wizualnych" do www wynikowo są dużo większe - nawet 20krotnie w porównaniu z taką samą stroną wykonaną w trybie tekstowym.
# nie przywłaszczaj sobie owoców pracy innych osób
# pamiętaj, że twoja strona nie musi być widoczną dla innych w taki sam sposób w jaki ty ją widzisz na swoim komputerze.

publikacja
# nie twórz niewiadomo ilu aliasów (czyli domen np. na prv.pl) do swojej strony tylko dla tego, że są darmowe. Jeśli to tylko możliwe niech do twojej witryny prowadzi jeden lub dwa adresy, lecz nie więcej, bo tylko wprowadzasz wtedy zamieszanie, "zaśmiecasz" wyszukiwarki i denerwujesz ludzi.
# nie wykorzystuj darmowych kont na serwerach tylko w celu trzymania na nich plików do ściągnięcia z twojej strony. Pliki takie trzymaj tylko na tym koncie, na którym posiadasz aktualnie swoją stronę www, a jeśli tam ci się nie mieszczą zrezygnuj z tego po prostu.
# nie umieszczaj na swojej stronie bezpośrednich linków do plików np. mp3 z czyjejś, bez jego wcześniejszej zgody -wtedy bezprawnie wykorzystujesz jego pracę i łącze serwera na którym znjaduje się jego strona.


utrzymanie
# pilnuj, by nie było na Twojej stronie "martwych" linków, czyli wiodących do nieistniejących miejsc w sieci.
# kontroluj to co się dzieje na Twojej stronie (księgi gości, fora dyskusyjne i inne)
# uaktualniaj stronę, nie pozostaw jej już w obecnym stanie na wieki
# jeśli w pewnym momencie stwierdzisz, że rezygnujesz z prowadzenia strony, to zostaw ją "w spadku" komuś innemu lub usuń z sieci.

3. Typowo kulturalne
międzyludzkie
# nie nazywaj nikogo lamerem (ani inaczej negatywnie też) jeśli nie wiesz do końca co to znaczy i zanim kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób przemyśl to.
# nie zwracaj uwagi nigdy publicznie lecz bezpośrednio danej osobie, chyba że jest to osoba już wyjątkowo łamiąca wszelkie reguły (i robi to też publicznie) i po uwadze jej zwróconej najpierw osobiście nie zareaguje.
# jeśli się zwracasz do danej konkretnej osoby raczej pisz z dużej litery "Ty", a nie "ty" i inne jak ci, tobie...
# swoje opinie wyrażaj zawsze w sposób kulturalny
# pamiętaj zawsze, że nie jesteś sam jeden na świecie i że nie jesteś najważniejszy

sieć
# jeśli nie musisz, to nie ściągaj dużych plików z internetu takich jak mp3 i filmy, gdy np. możesz po prostu ten film pożyczyć od kolegi następnego dnia. Po prostu nie ściągaj bezmyślnie plików.
# jeśli nie musisz, to nie utrudniaj i nie uprzykrzaj życia innym użytkownikom sieci
# nie zakładaj sobie "od tak" bez konkretnej potrzeby kont e-mail lub www więcej niż rzeczywiście potrzebujesz


# ku przestrodze pamiętaj, że tak na prawdę w internecie nikt nie jest anonimowy! Zawsze można dojść do tego kto, skąd, kiedy, gdzie i co.
# nie ma jakotakich odgórnych czystoprawnych zasad obowiązujących w internecie, ani "cyberpolicji" na każdym kroku, lecz pamiętaj, że tu społeczność się sama broni i też nieraz mogą Cię spotkać niemiłe konsekwencje ze strony innych użytkowników lub administratorów.
# zawsze zapisuj sobie swoje hasła żebyś ich nie zapomniał, pilnuj ich i nie udostępniaj nikomu
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Posty: 3850
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » czw 18 lut, 2010

już powinno być dobrze i widocznie :mrgreen: i nie piszcie, że jestem wielka, piękna i boska - wszyscy to wiedzą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted: no to sobie poszłam po bandzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Posty: 785
Rejestracja: sob 21 paź, 2006
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Kontakt:

Post autor: SiO2 » czw 18 lut, 2010

........no..... mam nowe działy, co to ich nie mniałem jak zzieleniałem......jużem myślał, że ich ni ma.........
......no rzeczywiście - jesteś ..............................................co to wszyscy wiedzą.....
[you] wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, kasy....i czego tam jeszcze Ci potrzeba.....2012 r

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Posty: 2853
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008
Lokalizacja: Katowice i Bielsko
Kontakt:

Post autor: galtom » czw 18 lut, 2010

A ja pisze dlugie posty, ha? :mrgreen:
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Posty: 3850
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » czw 18 lut, 2010

ale ja tylko zrobiła copy .... z tego co widziała a Wy nie widzieli ...... :mrgreen: i dziwiła się, że tylko niektórzy się w nowych tematach wypowiadają ..... a tu niespodzianka ..... nie wszyscy widzieli ..... tu musze nas deczko usprawiedliwić. Dostęp do panelu robienie zezwoleń i zakazów wcale nie jest proste. Przynajmniej dla mnie. Czasami mogę coś nawywijać, ale cóż jestem piękna, boska itd. i czasami mogę się pomylić :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Posty: 1430
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: 0jciec Prezes » czw 18 lut, 2010

Ty już przestań fantazjować .... kobieto - jestes tylko Kobieta ...
a jakie kobieta ma obowiązki?
Kobieta ma pachnieć i wygladac ...

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Posty: 2853
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008
Lokalizacja: Katowice i Bielsko
Kontakt:

Post autor: galtom » czw 18 lut, 2010

Bosze..... Ten Prezes to jest Madry Gosc... przekazalem Zonie - bo moja to tylko gotowanie, dzidziusianie, sprzatanie i takie tam... i sie jej zdawalo, ze wszystko git.

A tu wreszcie jej udowodnilem od czego ma zaczynac dzien i na czym konczyc - reszta poczeka ;-)

Dzieki Prezes!
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Posty: 2815
Rejestracja: pn 13 lut, 2006
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: HOYNA » czw 18 lut, 2010

galtom pisze:A tu wreszcie jej udowodnilem od czego ma zaczynac dzien i na czym konczyc - reszta poczeka
tylko tam grzecznie Galtom :wink: :mrgreen:
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Posty: 1430
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: 0jciec Prezes » pt 19 lut, 2010

znaczy wiesz galtom .... zalezy do czego sobie tą Kobiete wziąłeś ... jeżeli ma byc zamist pralki, zmywarki i niańki - to oki ... , ale nie sądzę że jak ja poznałeś stała przy garach w przetłuszczonych włosach z bachorem na ręku ... - w życiu byś nie podjął wyzwania ...
w moim przekonaniu - ma rano wstać, wypolerować nosek, podpudrować zmarchy, popsikać siuwaxem .... i do garów, albo na szmate ...

do usług Galtomie.

ps. wiesz - mój kolega do swojej żony inaczej nie powie jak Ty Garkotłuku ... skądś to się wzieło ...

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Posty: 3850
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » pt 19 lut, 2010

ale Wy nas qźwa szanujecie ... niech Was jasny szlag ....
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Posty: 1723
Rejestracja: wt 04 lip, 2006
Lokalizacja: PrzemyÂśl
Kontakt:

Post autor: Bolek » pt 19 lut, 2010

0jciec Prezes pisze:... i do garów, albo na szmate ...
Matka prEvka pisze:... niech Was jasny szlag ....
Coś mi się wydaje Prezes że ty się w gips pchasz jak Ewcia nie wytrzyma :P
Bolek :)

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Posty: 3850
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » pt 19 lut, 2010

raczej ja mogę w gips. Wtedy Prezio będzie na szmacie jechałi mieszał w garach :twisted: :twisted: :twisted:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Posty: 2853
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008
Lokalizacja: Katowice i Bielsko
Kontakt:

Post autor: galtom » pt 19 lut, 2010

0jciec Prezes pisze: ps. wiesz - mój kolega do swojej żony inaczej nie powie jak Ty Garkotłuku ... skądś to się wzieło ...
Moj znajomy mowi do swojej pre Wiesniaku :-) oraz straszy tum, ze nie dostanie miski (czyt. jedzienia). :-) Bardzo sie go slucha musze przyznac... ale proby wprowadzenia podobnych regul u mnie w odmu skonczyly sie zle (dla mnie).

Stad ja z reguly o wlasnej wypowiadam sie per Wladza (i niech sobie tak mysli) ;-)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Posty: 1723
Rejestracja: wt 04 lip, 2006
Lokalizacja: PrzemyÂśl
Kontakt:

Post autor: Bolek » pt 19 lut, 2010

galtom pisze:wypowiadam sie per Wladza
U mnie jest hasło: "kto ma pilota ten ma władzę" 8)
Bolek :)

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Posty: 2853
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008
Lokalizacja: Katowice i Bielsko
Kontakt:

Post autor: galtom » pt 19 lut, 2010

My nie mamy tradycyjnego TV :-) ale ja mam kluczyki z Prevki :-)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Posty: 728
Rejestracja: ndz 08 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa Ochota
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » pt 19 lut, 2010

0jciec Prezes pisze:mój kolega do swojej żony inaczej nie powie jak Ty Garkotłuku ...
galtom pisze:Moj znajomy mowi do swojej pre Wiesniaku oraz straszy tum, ze nie dostanie miski (czyt. jedzienia). Bardzo sie go slucha musze przyznac...
Nie popieram.
Sądzę że to tylko szowinistyczne przechwałki ludzi, którzy są mocno zakompleksieni i w ten sposób próbują się dowartościować.
Jeśli to prawda, to jest to, nic innego jak przemoc w rodzinie.

Awatar użytkownika
Marek Milde
Previanin
Previanin
Posty: 213
Rejestracja: pn 28 sie, 2006
Lokalizacja: ToruĂą
Kontakt:

Post autor: Marek Milde » pt 19 lut, 2010

I zgłosić na błękitną linię.
Gold Limited Edition

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Posty: 2853
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008
Lokalizacja: Katowice i Bielsko
Kontakt:

Post autor: galtom » pt 19 lut, 2010

Szowinistyczne? :?: Zakompleksieni? :?: Dowartosciowac? :?:

No co Ty :?: :?: Chyba nie chcesz powiedziec, ze Kobiety sa nam rowne :?: :?:

A co bedzie nastepne??? Okragla Ziemia nie oparta na świętych żółwiach i może jeszcze zaprzeczysz obiegowi Słońca w około ziemi. :mrgreen: :mrgreen:

Bedziem budować stos??? Jak sie nie zapalisz tzn., że zły duch feminizmu Cie nie opanowal :mrgreen: :mrgreen:

Ja sie domyslam , ze z tego rodzaju opisow mozna wyciagnac bledne wnisoki (patrz historia Wiesniaka) ale zaufaj mi, ze sa swietna para a tego typu przkomarzania wystepuja tylko w gornie bardzo dobrych znajomych. Sadze, ze w ich przypadku Zona jest najlepszym przyjacielem Meza (jak i u mnie :!: ) :-)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Posty: 1430
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: 0jciec Prezes » pt 19 lut, 2010

i otóż to - galtom bardzo ładnie to ujął ... i garkotłuk jest szczęśliwy że jest garkotłukiem ... co ma do niej mówić kochanie? - przecież to oklepane jak stara kobyła ... - ja do Ewy mówie pieczszotliwie - Ty Nierobie ... z miłości przecież ... wcale nie dlatego że na prawde nic nie robi ...

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Posty: 2357
Rejestracja: ndz 03 lut, 2008
Lokalizacja: Nottingham
Kontakt:

Post autor: parrot » pt 19 lut, 2010

galtom pisze:A co bedzie nastepne???
Kopernik była kobietą...i Curie-Skłodowska też :P

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Posty: 1430
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: 0jciec Prezes » pt 19 lut, 2010

to może i ja i bolek i hoyna - też? - zerknij w lustro - bo może sie okazać że Ty też ...

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Posty: 2815
Rejestracja: pn 13 lut, 2006
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: HOYNA » pt 19 lut, 2010

galtom pisze:ale ja mam kluczyki z Prevki
czyli jednak to Ty masz władzę :wink: :mrgreen:
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Posty: 1430
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: 0jciec Prezes » pt 19 lut, 2010

Hoyna ... na razie cisza ... udoskonalam to - tomto - jak bedzie już doskonałe - powiemy reszcie ... póki co - zerkaj jak idą postepy.

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Posty: 2815
Rejestracja: pn 13 lut, 2006
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: HOYNA » pt 19 lut, 2010

0jciec Prezes pisze:Hoyna ... na razie cisza ... udoskonalam to - tomto - jak bedzie już doskonałe - powiemy reszcie ... póki co - zerkaj jak idą postepy.
OKI :wink:
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Posty: 2853
Rejestracja: sob 12 kwie, 2008
Lokalizacja: Katowice i Bielsko
Kontakt:

Post autor: galtom » pt 19 lut, 2010

HOYNA pisze:
galtom pisze:ale ja mam kluczyki z Prevki
czyli jednak to Ty masz władzę :wink: :mrgreen:
Hmmm... moze bardziej jej symbol - To Moje Kochanie mnie zywi :-) wiec realna wladza jest w rekach ludu. Mamy taka oswiecona monarchnie :-)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

ODPOWIEDZ