Mała awaria, przerywa, lpg padło

wszystko co dotyczy silnika i jego bliskich okolic.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, Ladapis

nosfe
Previanin
Previanin
Kontakt:

Mała awaria, przerywa, lpg padło

Post autor: nosfe » czw 09 sie, 2012

Witam

Mam mały problem (oby mały) z Toyotą, mam nadzieję, że będziecie w stanie doradzić coś.

Ogólnie 2 dni temu padło mi LPG, jeździłem normalnie na nim, po czym przyszedłem do auta po kilkunastu minutowej przerwie i LPG death - nie przełącza. No cóż. Wróciłem do domu na benzynie.

Dzisiaj gazownik powiedział, że komputer jest padnięty od lpg - trzeba wymienić, ale niestety na benzynie też nagle pojawił się problem. Auto na parkingu czy D z hamulcem faluje, obroty spadają do 500 - auto prawie gaśnie. Przy wciśnięciu pedału gazu auto przerywa, dusi się dławi. Powyżej 3000rpm jak już zaskoczy to jest okej. Dzieje się tak bez różnicy czy wcisnę gaz delikatnie czy wcisnę sandał do ramy ;)

Przykładowo jeżeli wcisnę gaz do połowy i poczekam, to sobie popyrka powoli od 500 obrotów do 2500 i jak zaskoczy to już ciągnie.

Kody błędów sprawdziłem - brak jakichkolwiek. Na benzynie ostatni raz jeździłem jakieś 300-400km temu i nie było problemu.

I teraz moje pytanie - co może być nie tak. Czy popsuty komputer lpg pomimo przełączenia na benzynę może coś psuć? Gdzie szukać usterki, świece i kable były wymieniane kilka lat temu. Najbardziej mnie dziwią te dwie usterki jednocześnie. Prosiłbym o pomoc i sugestie.

Druga sprawa, że chciałbym naprawić lpg - niestety mój komputer Elpigaz Leonardo 01 to już zabytek - niedostępny na rynku. Na jaki komputer ewentualnie wymienić? Może ktoś coś doradzić - instalacja generacji II.

Pozdrawiam

EDIT: Rozebrałem komputer od lpg, spalony jeden rezystor, dioda dosłownie wypadła - też spalona. Może uda mi się naprawić. Prosiłbym o informacje jaki komputer ewentualnie mogę wstawić zamiast tego. Gazownik powiedział, że musiałbym kupić komputer + wiązka nowa do pociągnięcia. Powiedziano mi koszt 650 zł - chociaż kable mogę sam położyć, co to za problem.

EDIT2: Przy odłączonym komputerze lpg wszystko chodzi jak należy, a nawet lepiej. Więc pozostaje mi chyba tylko wymiana komputera, ewentualnie wiązki kablowej. Ah

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » czw 09 sie, 2012

moim zdaniem to przewody wysokiego napięcia
opcja szukaj to skarbnica informacji

Mikaell
Previanin
Previanin
Kontakt:

Re: Mała awaria, przerywa, lpg padło

Post autor: Mikaell » czw 09 sie, 2012

nosfe pisze:
Druga sprawa, że chciałbym naprawić lpg - niestety mój komputer Elpigaz Leonardo 01 to już zabytek - niedostępny na rynku. Na jaki komputer ewentualnie wymienić? Może ktoś coś doradzić - instalacja generacji II.

Pozdrawiam

EDIT: Rozebrałem komputer od lpg, spalony jeden rezystor, dioda dosłownie wypadła - też spalona. Może uda mi się naprawić. Prosiłbym o informacje jaki komputer ewentualnie mogę wstawić zamiast tego. Gazownik powiedział, że musiałbym kupić komputer + wiązka nowa do pociągnięcia. Powiedziano mi koszt 650 zł - chociaż kable mogę sam położyć, co to za problem.

EDIT2: Przy odłączonym komputerze lpg wszystko chodzi jak należy, a nawet lepiej. Więc pozostaje mi chyba tylko wymiana komputera, ewentualnie wiązki kablowej. Ah
Jeżeli Twoja Prevka przedstawia jakąś (kolwiek:-) wartość, trochę jeździsz, a ma potencjał do utrzymywania jej przez kilka lat to wykorzystałbym okazje i upgradował instalkę do sekwencji.
650 za wymianę wiązki i "komputera" w (o ile dobrze zrozumiałem) II gen to naprawdę dobra cena. Bardzo dobra. (Dla gazownika)

nosfe
Previanin
Previanin
Kontakt:

Re: Mała awaria, przerywa, lpg padło

Post autor: nosfe » czw 09 sie, 2012

Mikaell pisze:
Jeżeli Twoja Prevka przedstawia jakąś (kolwiek:-) wartość, trochę jeździsz, a ma potencjał do utrzymywania jej przez kilka lat to wykorzystałbym okazje i upgradował instalkę do sekwencji.
650 za wymianę wiązki i "komputera" w (o ile dobrze zrozumiałem) II gen to naprawdę dobra cena. Bardzo dobra. (Dla gazownika)
Ma potencjał :) Bardzo dobry egzemplarz, ten gaz był w tym aucie od prawie nowości. Silnik był wymieniany - ma teraz ze 150tys km max, także mam zamiar pojeździć.

Tylko zamiana II gen na sekwencje to chyba z 1000 minimum, toż to się nie kalkuluje :)

EDIT:

Zorientowałem się w sytuacje, naprawa obecnej instalacji to koszt 250 zł - sprzęt + ciągnięcie nowej wiązki.

Przejście na sekwencje to około 900 zł sam sprzęt - dosyć dobry + masa, masa roboty :)

Oczywiście robocizny nie liczę, bo naprawiam sam. Ciężki wybór. Zastanawiam się, obecna instalacja sprawowała się od wielu lat bardzo dobrze i wychodzę z założenia, że dalej będzie po naprawie działać niezawodnie.

spike325
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: spike325 » śr 24 paź, 2012

Podepnę się pod ten temat, mam w swojej previ instalację gazową firmy BRC i system to lambda blitz, czyli mieszalnik, chciałbym wyrzucić ten gaz i rozważam dwie opcję albo jeździć na benzynie albo włożyć jakąś sekwencję... dawno już dawno nie jeździłem samochodem na lpg i w związku z tym moje pytanie, możecie polecić jakiegoś dobrego gazownika warszawa, okolice?

nosfe
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: nosfe » śr 24 paź, 2012

Sorry, za małą reklamę - chociaż nie mam z tą stronką nic wspólnego - ale zerknij na lpg-forum.pl

Mi tam pomogli z moim gazem, dodatkowo masz opinie i listy warsztatów również w Warszawie i okolicach, a więc na pewno znajdziesz coś dobrego. Jak znajdziesz z ciekawości mógłbyś napisać jaki koszt założenia sekwencji do Previi.

Ja jeżdżę na lpg II generacji i nie narzekam. Nie wiem czy opłaci Ci się instalować sekwencję - która wyniesie pewnie około 2500-3000 zł - już chyba lepiej jeździć na benzynie lub zostawić obecną instalację.

spike325
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: spike325 » czw 25 paź, 2012

Dzięki za info do strony o lpg, co do opłacalności zakładania sekwencji to u mnie planowany przebieg miesięczny to min 7500 km, więc maksymalnie 2 miesiące i nawet te 3 koła za sekwencje powinny się zwrócić.

nosfe
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: nosfe » pt 26 paź, 2012

Jeżeli faktycznie tyle jeździsz to też bym brał dobrą sekwencję i się nie szczypał :) Pozazdrościć tyle czasu w Previi spędzać :)

Mikaell
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mikaell » pt 26 paź, 2012

Moja Violetka bangla całkowicie! :).
Ubezpieczona, przejrzana technicznie, jutro zawozi http://ashtray.art.pl/ na koncert!
LPG też bangla...
Nie wiedziałem, że półsekwencja ma takie długie (ponad 3ms) czasy na wolnych obrotach.
Tak czy owak pierwsze doświadczenie mojego stupu:
Butla została Bormech 70l, reduktor Prins (też został). Nowy Tech 214 LpgTecha, wtryskiwacze Hany 2000 zielone
są bardzo pozytywne.
Tadam!

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » wt 27 lis, 2012

Też miałem wtryskiwacze hany 2000 i wytrzymały 100 tyś.

Mikaell
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mikaell » wt 27 lis, 2012

I padły? Czy sprzedałeś auto?
Mają prawo wytrzymać nawet dłużej niż 100k km.

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » ndz 02 gru, 2012

Wymieniłem na nowe bo zużyciem paliwa wzrosło .

Mikaell
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mikaell » pn 03 gru, 2012

I rzeczywiscie zużycie Hanek było przyczyną?
Jakia była róznica w spalaniu (przed/po) ?
Pozdr
Michał a ciekawy:)

ODPOWIEDZ