Problemy z odpalaniem i wilgotnym powietrzem

wszystko co dotyczy silnika i jego bliskich okolic.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, Ladapis

cezar3
Previanin
Previanin

Problemy z odpalaniem i wilgotnym powietrzem

Post autor: cezar3 » śr 14 lut, 2018

Czołem Waszmościom!
Od jakiegoś tygodnia mam problem przy odpalaniu swojej smoczycy ('92 USA benzyna AT, 152 tys mil przebiegu) przy wilgotnym powietrzu. Otóż jak jest wilgotno rano czy przez cały dzień, to po przekręceniu kluczyka słychać taki jakby zgrzyt z jednoczesnym dźwiękiem przeskakującej iskry w bezpiecznikach nad konsolą w kabinie. W tym samym czasie przez około 3 sekundy telepie samochodem a dalej czuć jakby nie palił na wszystkie cylindry przez +- 3-4 sek. i nie miał mocy oraz leciutko falowały mu obroty aż do normalnej pracy po następnych kilku sekundach. Co dziwne to zgaszeniu go i ponownej próbie odpalenia nie ma już problemów z telepaniem tylko czasami jeszcze słychać pykanie w bezpiecznikach. Wszystkie kable (ngk) i świece (denso) wymieniłem zaraz po kupnie w październiku. Przy okazji wymieniłem wszystkie płyny i zrobione zostały luzy zaworowe (wymiana 1 płytki - reszta była w normie). Przy suchym powietrzu i na wiekszym mrozie (-10) pali na dotyk. Osłony wszystkie są na miejscu, nie wymieniłem jedynie kopułki i palca, chociaż mam nowe oryginalne. Płyn chłodniczy nie bulgocze, spaliny mają miły benzynowy posmrodzik bez nuty glikolu:) Siwego dymu niet.
Martwi mnie to telepanie i nie palenie na 4 cylindry, bo z lektury forum mozę się to skończyć nawet wymianą silnika (to dla mnie nie problem), ale mam zajoba na punkcie oryginalności jak największej ilości fabrycznych nie wymienianych części w moim kochamym jajeczku:)
Może nie będzie takiej tragedii i pierowtny silniczek zostanie jeszcze ze mną na dłużej a głowica jest cała?

Awatar użytkownika
marekmilde
Previanin
Previanin

Re: Problemy z odpalaniem i wilgotnym powietrzem

Post autor: marekmilde » czw 15 lut, 2018

Wymień kopułkę a palec przy okazji. Nie zdziwię się jak będzie pęknięta.

cezar3
Previanin
Previanin

Re: Problemy z odpalaniem i wilgotnym powietrzem

Post autor: cezar3 » pt 16 lut, 2018

Ok, odstawię samochód i jeszcze zlecę wymianę filtra paliwa na wszelki wypadek.

ODPOWIEDZ