Głośniczki

Wszystko co dotyczy sprzętu audio i nagłosnienia w Toyocie Previa

Moderatorzy: parrot, HOYNA, Matka prEvka, galtom, 0jciec Prezes, Ladapis, [M]oderatorzy

Głośniczki

Postprzez jaskier » N 22 mar, 2009

Witam
Czy ktoś może mi poradzić jakie głośniczki założyć aby fajnie grało? Chodzi mi o komplet oczywiście (tył i przód oraz tweetery). Zbieram się do zmiany w mojej Estimce. Cenowo mogą być do powiedzmy 100 euro za 2 sztuki (czyli jakieś 450 PLN). Serdeczne dzięki za wszelkie rady.
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez humek » N 22 mar, 2009

hmm rozmiar tylnych to pewnie jak w Previi tj 135mm Pioneer lub Sony Explode czy coś takiego, nic innego, z tyłu i przodu w Previ mam Magnaty
humek

Postprzez jaskier » N 22 mar, 2009

Dzięki wielkie. Chodzi mi o jakieś rozwiązanie, które ktoś już zastosował i wie jak to gra. Wcześniej miałem okazyjnie kupione JBL-e 120W w tylnej klapie w Renault Scenic i nie powiem żeby fajnie grały. Fakt, że na przodzie były oryginalne ...ówna Reno.
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » Cz 16 kwi, 2009

No i widzę, że na moje pytanko odpowiedzieć muszę sobie sam. Zakupiłem już głośniczki firmy BOSS Car Audio model SE553 (225W mocy chwilowej, 120W ciągłej). Fajne 3 drożne i niedrogie głośniki (55euro za 4 sztuki). Zmieniłem już przody i grają całkiem ładnie tylko basik troszkę słaby. Jak zmienię tył to w oddzielnym poście opiszę całą procedurę no i oczywiście jak gra całość:)
Pozdrawiam
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez astrogoth » Pn 20 kwi, 2009

jaskier, a bedzie gdzie gitare podlaczyc??? wiesz akustaka z przystawka i hulaj dusza...
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy
astrogoth
Previanin
Previanin

Postprzez galtom » Wt 21 kwi, 2009

Z tylu co kolwiek wsadzisz bedzie gralo jako - tako bo miejsce na glosniki jest na najlepsze (malo miejsca za glosnikiem). Podobna pomylka bylo motowanie glosnikow (przez fabryke) w tylnych slupkach w F. Escorcie Kombi. Z przodu ja mam dwa glosniki w drzwiach rozmiaru fabrycznego (ale nie wiem jakie bo sie tam nie dostawalem) i jak sadze pelnowymiarowe (nie tweetery) przy szybkach trojkatnych (za glosna graj na wysokie tony - tylko) i gra calkiem OK.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek
galtom
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » Wt 28 kwi, 2009

Witam
Zmieniłem już również tyły. Basu jak nie było tak nie ma. Zastanawiam się nad najlepszym miejscem dla woofera. Standardowo z przodu i tyłu są 13 cm (5,25 cala) i takie właśnie założyłem. Z większymi byłby problemik z głębokością i maskownicą. Maskownica jest zamocowana na stałe z przodu i z tyłu więc przy większych głośnikach trzaby było ciąć. w następnym poście cała procedura montażu.
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez galtom » Wt 28 kwi, 2009

Jak nie kupisz wielkiego woofera to moe gdzies przy suficie da sie to zamontowac, wtedy nadal zachowujesz funkcjonalnosc podlogi....
Bo z tylu to klopot (rozkldanay 3ci rzad), z bokow odpada.
A gdzie indziej to ludzie beda kopac...
Mozesz jeszcze zalozyc glosniki tam gdzie bezpieczniki :-) (tylko pokrywa do zmiany)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek
galtom
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » Wt 28 kwi, 2009

No tak Tomaszu. Myślałem, żeby woofera dać między siedzenia ale nie wiem cz yto dobry pomysła jest. A jak nie to za kierowcą (u mnie z prawej strony :)) ) w rogu pod ścianką.
Pozdrawiam
Darek
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez galtom » Śr 29 kwi, 2009

Z mojego p. widzenia oba miejsca ktore podales ograniczaja jednak funkcjonalnosc auta albo beda robic nie wygodnie pasazerom.
Masz kapitany czy "laweczke"?
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek
galtom
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » Śr 29 kwi, 2009

Z przodu mam normalne 2 siedzenia (nie kapitany) ale przymierzam się do zamiany na "kapitany". Z tyłu ławeczka x2.
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez humek » Śr 29 kwi, 2009

Możesz mieć problem z Estimy nie pasują do Previ i odwrotnie gdyż Estima jest lekko okrojona w szerokości :P
humek

Postprzez galtom » Cz 30 kwi, 2009

Hmmmm....
ten subwoofer jest Ci bardzo niezbedny? :-)
W previi (nie wiem czy w estimie) po prawej stronie (u cibie odwrotnie) przy II-gim rzedzie jest dosc gleboka kieszen na pierdoly.
Moze (ale muislabys to robic w Polsce bo w UK nie znajdziesz fachowca za rozsadna kase) daloby sie to zdemontowac i tam cos upchnac - pewnie musialbys subwoofer tez sam sklecic.
Ewenrualnie zrobic niewielka skrzynke i jak pisale gdzies z boczku przy sufice... innych pomyslow nie mam.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek
galtom
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » Pn 11 maja, 2009

Wielkie dzięki za podsunięte pomysły. Będę miał na uwadze wszelkie sugestie. Na razie to przyszły mi dziś właśnie zegary z Anglii i założyłem dzisiaj. Efekt piorunujący. Postaram się zrobić instrukcję montażu w tym tygodniu (bogato ilustrowaną bo robiłem zdjęcia). Pozdrowionka dla wszystkich.
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » So 13 cze, 2009

Hejka
W tamtym tygodniu skończyłem praktycznie system nagłośnienia w mojej Estimie. Do głośników, które założyłem już wcześniej dokupiłem 2 subwoofery JBL 400W i wzmacniacz Mutant X MT100 (2 kanały albo 1 przez bridge). Wooferki opakował mi ładnie w kwadratowe skrzyneczki kolega. Zdecydowałem się na odłączane skrzynki (wtyki typu chinch), które zawsze można wyciągnąć. Jeśli chodzi o ustawienie to najlepiej grają kiedy subwoofery są w bagażniku zwrócone głośnikiem do góry. Nie sądziłem, że po podpięciu subwooferów aż tak dobrze zacznie to grać, a gra teraz rewelacyjnie!!. Autko całe wypełnione jest dźwiękiem, bas jest bardzo dobry. Preferuję muzykę rockową, jazz, metal itp
Cały koszt takiego zestawu to około 120 euro.
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez humek » So 13 cze, 2009

weź nagraj i wrzuć na youtuba
humek

Postprzez lewski » N 14 cze, 2009

humek napisał(a):weź nagraj i wrzuć na youtuba

e tam
przyjedź i pokarz na żywo :wink:
lewski

Postprzez humek » N 14 cze, 2009

no tak nagranie nie odda 100% efektu
humek

Postprzez galtom » N 14 cze, 2009

Ale chetnie zobaczymy co i gdzie masz zamontowane :-)
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek
galtom
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » Pn 15 cze, 2009

Witam
Jak tylko będę mógł to wrzucę fotki sprzętu jaki mam zamontowany. Co do pokazu na żywo to wybieram się do PL i może będę na następnym zlocie (mam nadzieję). Mam w planach "zoryginalnić" moją Estimkę i przewiduję trochę zmian łącznie z malowaniem całego autka :) Efekty na pewno zobaczycie.
Pozdrawiam
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » Pt 31 lip, 2009

W końcu zrobiłem zdjęcia tego mojego haifai. Proszę bardzo:

Radyjko nie jest za specjalne. Odtwarza co prawda wszystko ale jest to jednak tanie radio z wyświetlaczem 4,3".

Obrazek

Dwa subwoofery z głośnikami JBL potrafią przysporzyć o twarzowego banana :)

Obrazek
jaskier
Previanin
Previanin

Postprzez astrogoth » Pn 03 sie, 2009

a tych dwoch skrzynek to tak jakos ladniej wkomponowac sie nie dalo??? Bo skrzynki same w sobie ladne ale....
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy
astrogoth
Previanin
Previanin

Postprzez jaskier » Pn 03 sie, 2009

No kurde zabardzo sie nie dało bo nie ma gdzie. Wolałem położyć je w bagażniku i mieć możliwość wyciągnięcia lub przestawienia niż zamontować je na stałe. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie. Skrzynki nie są małe i z tym jest kłopot.
jaskier
Previanin
Previanin

13 czy 13,5 mm ?

Postprzez Ladapis » Pt 14 wrz, 2012

Pytałem w innym wątku, ale nikt nie odpisał więc próbuję jeszcze raz w wątku o adekwatnym tytule. Czy ktoś mógłby mi podać jakiej średnicy są głośniki w przednich drzwiach Prefffki I gen. tzn czy 13 czy 13,5 mm. Wiem, że mogę sobie sprawdzić zdejmując boczki, ale warto byłoby aby taka informacja była do uzyskania teoretycznie, bo mi się w sieci nie udało.
Z góry dzięki za cierpliwość.
Ladapis
Previanin
Previanin

Postprzez preket » N 14 kwi, 2013

Ja też się podłącze ;) z przodu wchodzą 13,5cm z tego co mierzyłem oryginalny tyle ma. Pytanie za 100pkt jak zamontować nowe głośniki - te fabryczne są przykręcane śrubką od tyłu a nowe takiej dziurki nie mają a chyba nie będę wiercił dziur w magnesach ;/

Edit

Wsadzilem 13cm i przykleilem je klejem dwuskladnikowym do oryginalnych ramek - wygląda to fabrycznie ale szału pod względem brzmienia Nie robi. W sumie po 13cm nie ma czego sie spodziewać.
preket
Previanin
Previanin

Powrót do Car-Audio