spryskiwacze i wycieraczki

Wszystko co dotyczy skorupek Jajeczek.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, Ladapis

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

spryskiwacze i wycieraczki

Post autor: 0jciec Prezes » wt 27 gru, 2005

Witam Panów i Panie ... hehe
jak co rok temat wraca .... ale czego ja bym dla Was nie zrobił .... mam gumki z wkładami po 14zł za komplet (2szt) grafitowe. To są te same co rok temu, u mnie sie sprawdziły ... polecam
mail: mptoyo@previa.pl
kom: 601 244 019 - po 18-stej
pozdrawiam
mptoyo
Ostatnio zmieniony czw 21 sty, 2010 przez 0jciec Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
Dostepny jestem pod komĂłrka od 9 do 17 - 603 504 444 - jak nie odbieram proszĂŞ o sms - oddzwonie jak tylko bĂŞdĂŞ mĂłgÂł.
ZAKON PREVIAN

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Spryskiwacze

Post autor: DarekJ » pt 03 lut, 2006

Witam, wiem że ktoś kiedyś i gdzieś pisał że przerabiał spryskiwacze szyby przedniej, ja obecnie mam w ramionach wycieraczek, ale trochę to szfankuje. I mam pytanie z jakich autek korzystaliście używając spryskiwaczy???
Ostatnio zmieniony wt 22 gru, 2009 przez DarekJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

Post autor: 0jciec Prezes » sob 04 lut, 2006

Witam
Renault Twingo, lub Laguna. mam takie dysze po 10zł za sztukę. Dysza jest podwujna.
Pozdrawiam
mptoyo
Dostepny jestem pod komĂłrka od 9 do 17 - 603 504 444 - jak nie odbieram proszĂŞ o sms - oddzwonie jak tylko bĂŞdĂŞ mĂłgÂł.
ZAKON PREVIAN

mariusz.szczecin

Tylna wycieraczka

Post autor: mariusz.szczecin » sob 18 mar, 2006

Zmieniłem ustawienie tylnej wycieraczki na kat 45 stopni.
Całkiem inny tył Previi. Mariusz Szczecin

eltech

Post autor: eltech » wt 21 mar, 2006

Bartek ma rację . Temat był już poruszany więc zerknij do działu tuning i tam znajdziesz opis. A przekręcenie wycieraczki - no cóż o gustach się nie dyskutuje. Jednym się podoba innym nie. To tak samo jak ze stawianiem przednich wycieraczek do pionu. :mrgreen:

adam
-#Team Previa
-#Team Previa

Post autor: adam » wt 21 mar, 2006

Ja sobie( z nagłej konieczności) założyłem do tyłu wycieraczkę za dużą o jakieś 5 cm.Miało być na tymczasem,ale zostało.Obawiałem się,czy aby nie będzie wycierać uszczelki szyby,ale się tuż przed nią pięknie unosi.Mam więc teraz o 5 cm więcej czystej szyby.
adam

chojnas

Wycieraczki

Post autor: chojnas » pt 12 maja, 2006

Witam wszystkich posiadaczy PREVI!!!
Usilnie poszukuje wycieraczek do tego autka przod i tyl. Jak mieliscie taki problem i rozwiazakiscie go to bardzo prosze o Wasza pomoc. Previa 90r
Pozdrawiam
Tomasz Chojnacki
Ostatnio zmieniony śr 23 gru, 2009 przez chojnas, łącznie zmieniany 1 raz.

Roman

Post autor: Roman » pt 12 maja, 2006

Mogę Ci dac namiar na gościa z Wrocławia, który ma duzo róznych czesci do Previi (sam nia jeżdzi). Wysyła i nie ma problemu. Sprężyny u niego kupiłem i jest ok. A mozesz tez spróbowac u Marcina Mptoyo.
Wrocław - tel. 601 712 082, (071)796 02 88 - pytałem do przodu ma :D

bartek

Post autor: bartek » pt 12 maja, 2006

Jeśli chodzi o tył, to ja polecam założenie wycieraczki od corolli 2003, sam tak zrobiłem - wystarczy trochę podpiłować i wygląda o wiele lepiej, możesz zobaczyć co i jak tu: wycieraczka
poszukaj w dziale tuning, też o tym było.

chojnas

Post autor: chojnas » pt 12 maja, 2006

Dzieki koledzy, bardzo mi pomogliscie.
Pozdrawiam wszystkich
Tomasz Chojnacki

Awatar użytkownika
Mitel
Previanin
Previanin
Kontakt:

Montaż wycieraczek

Post autor: Mitel » wt 15 sie, 2006

Jak zapewne większość z nas się przekonała, zdobycie i montaż piór wycieraczek w Previi do najprostszych nie należą. Udało mi się zdobyć pióra u Prezesa (Unipoint 71cm). Zamontowałem i działają super (spryskiwacz też). Zdjęcie zamieszczam poniżej. Wywierciłem dziurę na wężyk od spryskiwacza, przyczepiłem go drutem, mocowanie do ramienioa wymontowałem ze starych piór i przykręciłem do nowych śrubą. Oczywiście jeśli ktoś chce może zastosować nity albo estetyczniejsze śruby (niestety w moich i teścia zapasach nie było ładniejszych :mrgreen: )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr 23 gru, 2009 przez Mitel, łącznie zmieniany 1 raz.
ÂŚwiat jest jajowaty...

Awatar użytkownika
Mitel
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mitel » wt 15 sie, 2006

Dodatkowo wyraźniejsze foto mocowania wężyka spryskiwacza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ÂŚwiat jest jajowaty...

jurgo

Post autor: jurgo » śr 16 sie, 2006

Ojej nie wygląda to faktycznie zbyt pięknie ,ale jak działa to jakoś pewnie można przywyknąć i sądze że z daleka tego nie widać ,jakoś trzeba sobie radzić . pozdrawiam ... :) PS ciekawe jak ja sobie poradze gdy , nadejdzie moja kolej ???

adjemis

Post autor: adjemis » śr 16 sie, 2006

trochę zmasakrowałeś te pióra , ale czy musiałeś wymieniać całe pióra ja wymieniłem tylko same gumki za 12 zł i zbierają jak ta lala ( niema sensu wymiwniać całych piór jeśli nie są pordzewiałe lub zniszczone)

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » śr 16 sie, 2006

adjemis pisze:ale czy musiałeś wymieniać całe pióra
Mitel miał połamane uchwyty trzymające gumki, stąd konieczna była wymiana. :wink:
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

Awatar użytkownika
Mitel
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mitel » śr 16 sie, 2006

Niestety nie miałem nitownicy, wtedy by to wyglądało nieco estetyczniej. Zamierzam jeszcze pomalować mocowania i ramiona wycieraczek, będzie wyglądać nieco lepiej. Niestety nie wymyśliłem jeszcze czym zastąpić drut do mocowania wężyka.
ÂŚwiat jest jajowaty...

adam
-#Team Previa
-#Team Previa

Post autor: adam » pt 18 sie, 2006

3 dni temu też montowałem identyczne Unipointy u siebie.Nie wierciłem dziór na wężyki,tylko zwyczajnie puściłem je pod spodem.Stare nity zeszlifowałem nieco wzdłuż,by wydłużyć węższy koniec do zaklepania i scisnąłem trochę wycieraczkę w miejscu przechodzenia nitów.Zaklepałem i czyma.Wszystkie ruchome elementy posmarowałem lekko smarem silikonowym.Jest to świetna sprawa taki smar,bo nie wypłukuje go woda i nie wpływa nań temperatura więc zachowuje cały czas swe właściwości.
Spryskiwacze też czymają się bez drutu.Wystarczyło je nieco rozciągnąć wyciągając lekko wężyk z obu spryskiwaczy na tyle,by weszły ciasno pomiedzy szczebelki wycieraczki,rozpierając się między nimi.
adam

Awatar użytkownika
Mitel
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mitel » sob 26 sie, 2006

A moje mocowanie i tak solidniejsze, bo "gnotsja nie łamiotsja" :wink: :mrgreen:
ÂŚwiat jest jajowaty...

Quidam

Wycieraczki

Post autor: Quidam » pn 20 sie, 2007

Kochani, skąd wziąć nowe pióra przednie do Previi? Poradźcie. Czy są jakieś zamienniki?

fotokrak

Post autor: fotokrak » wt 21 sie, 2007

własnie kurde kupiłem całe pióra, boscha i nie pasują i kupiłem jakieś za 14 funtów niech szlak trafi, żeby było ciekawie rok temu kupiłem takie same i były dobre tylko jakiś debil mi je zapieprzył i podłożył stare, hm, mówicie że same gumy podmienić?
O tyle mnie to wnerwia bo bez przerwy leje

maciej36

Post autor: maciej36 » wt 21 sie, 2007

są na pewno sam wymieniałem grafitowane :mrgreen: czasem można kupić na metry i przyciąć na wymiar

Awatar użytkownika
Mitel
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Mitel » wt 21 sie, 2007

Niestety standardowe pióra trzeba przerabiać, trochę to czasu zajmuje, ale się da, wcześniej zamieściłem zdjęcia z mojej przeróbki...
ÂŚwiat jest jajowaty...

maciej36

Post autor: maciej36 » wt 21 sie, 2007

Mitel pisze:Niestety standardowe pióra trzeba przerabiać, trochę to czasu zajmuje, ale się da, wcześniej zamieściłem zdjęcia z mojej przeróbki...
]
Tu mnie zaskoczyłeś ale gdyby ktoś nie był tak pracowity jak ty to nadal proponuję wymianę samych gum

humek

Post autor: humek » wt 21 sie, 2007

ja też jak nie mogłem kupić to bawiłem się w zmienianie gum. Ciężko było ale sie udało na allegro jakiś czas remu miał wycieraczki od Fiaciaka Ulysesa też maja takie spryskiwacze

humek

Post autor: humek » śr 22 sie, 2007

od merca Vito też maja spryskiwacze w wycieraczkach

http://www.allegro.pl/item228187177_wyc ... _i_ii.html

funky-koval
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: funky-koval » pt 19 paź, 2007

witam
ale czy te od merca vita nie sa za krotkie?pojechalem do serwisu toyoty i za same piora za sztuke okolo 160pln!!!:( kurde a ja w swojej niechcacy ulamalem prowadnice w ktorej byla guma:(i teraz przyszlo mi kupic cale pioro:( chyba ze cos poradzicie lub jakis zamiennik moze by pasowal.dodam ze to wycieraczka po lewej stronie.
funky-koval

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » sob 20 paź, 2007

funky-koval pisze:chyba ze cos poradzicie lub jakis zamiennik
Dzwoń do Marcina i po kłopocie :wink:

"PREVIA SERWIS - Elektromechanika, elektronika, blacharstwo, lakiernictwo, holowanie i cudotwórstwo - 601 244 019 - całą dobę !!! specjalizujemy sie w naprawach Previi..."

dzerry
Previanin
Previanin
Kontakt:

WYCIERACZKI

Post autor: dzerry » czw 10 sty, 2008

RATUNKU gdzie kupic wycieraczki do jajeczka? POMOCY.

humek

Post autor: humek » czw 10 sty, 2008

Jak miałem problem z długością wycieraczek i spryskiwaczami to wymieniłem gumki wycieraczek kupiłem je w motorywacyjnym z częściami do ciężarówek (bo w sklepie z częsciami do osobówek gadać o takich długich nie chcieli, wiecej do nich nie pójdę) z wymiana gumek nie jest ciężka lecz mozolna i zakładaj z całym cocowaniem te gumki nie w stare mocowanie metalowe, nawet dłuższa nie przeszkadza w nowych gumkach mocowanie jest plastikowe dobrze się tnie.Ale taż zaniedługo bede musiał zakupić całe ramiona od czopa silnika, zaczyna na nie nachodzić ruda wredna.Marcin (ojciec prezes) powinien mieć.

dzerry
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: dzerry » czw 10 sty, 2008

Gumeczki to wymienilem ale niewiele to dalo bo juz luz jest miedzy ramieniem a sama wycieraczka. :(

ODPOWIEDZ