Tarcze hamulcow, gaz i inne pytania

klocki, bębny, tarcze i te inne.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, Ladapis

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Tarcze hamulcow, gaz i inne pytania

Post autor: Krzysztof » sob 10 maja, 2008

Witajcie!
Niestety Prevka okazała sie "najszybciej awaryjnym" z wszystkich aut jakie mialem. Jest ze mna 10dni i juz muszę ją naprawiać. Na pewno tarcze z przodu. Ciekawe, że wykrzywiaja sie w miare nagrzewania. Gdy sa zimne to jest OK.Czy klocki też, jeszcze nie wiem. Mam nadzieje że to złe dobrego początki więc naprawiam i jeżdżę dalej. Na razie na benzynie. Przejechałem dopiero 350km ale pocieszające jest to że wskaźnik paliwa dotknął połowy skali dopiero po 260-270km i jazda była tylko po mieście (niby to nie W-wa ale w czwartek jechałem do domu z pracy 1godz i 15 min a mam 10km. Więc Prevka pali "skromnie" jak na ten gatunek. Nad gazem ciągle sie zastanawiam. Wiem, że to nie kuchenka, ale ja nie mam jak wielu z Was "darmowozów" zresztą już od paru lat jeżdzę Vanami i nie lubie małych samochodów. Więc chce jeździć Vanem, a że sporo to myśle o gazie i pytam.
Na razie powim Wam co usłyszałem od dobrego "gaziarza", który założył gaz w kilkunastu Previach ale ODMÓWIł ZAłOżENIA GAZU W MOJEJ !!!!! Cytuję bo nie stysfakcjonuje mnie odpowiedź typu "Previa" nie lubi gazu. Bajki! Gazu to nie lubi moja żona! To wiem (niestety nawet piwa, ba nawet zapachu piwa!!!!). Skoro jedne Previe jeżdżą na gazie a inne nie to znaczy że po pierwsze mogą, po drugie silnik jest seryjny więc przyczyna nie leży raczej w konstrukcji samego silnika czy głowicy, po trzecie skoro nie mogą to znaczy że jednak jest jakaś przyczyna w aucie która to sprawia.
A więc:
1. Każdy samochód może jeździć na gazie bez większej szkody jeśli będzie miał dobre parametry mieszanki.
2. Każdy samochód (a nie tylko lub w szczególności Previa!) straci głowicę jeśli będzie jeździł na gazie przy złych parametrach mieszanki
3. Głowice w Previ lecą nie dlatego że auta jeżdżą na gazie lecz dlatego, że bardzo ciężko jest w tym aucie ustawić właściwe parametry mieszanki, a skoro tak to wiele Prevek jeżdzi na ZłĂŠJ MIESZANCE !!!
4. Ciężko to ustawić bo silnik ma w układzie zasilania różne czyjniki, zawory i "takie tam" które połączone są rurkami mierzącymi ciśnienia w różnych miejscach. Jak się taka rurka zapcha lub ma niewielka nieszczelność to zmienaja sie sprzężenia i odpowiedż silnika jest inna niż standardowa w szczelnym układzie. Wtedy ustawia sie " na czuja" i można regulować Previe cztery dni (tak jak to robili ostatnio). W końcu uistawili, jeżdzi, klient jest zadowolony ale więcej nie chcą :(
5. Jesli zakładać gaz to tylko sekwencję, która mozna zasterować na komputerze. Wrazie nietypowego zachowania auta szybciej można określić nastawy inastalacji.
Tyle o gazie. Chętnie poczytam komentarze bardziej doświdczonych. Tych co "na gazie" i tych co "przeciwni".
A teraz Pytania:
1.Czy na pewno każda Prwia musi mieć tak ciężko pracującą dźwignię zmiany biegów? teraz rozumiem Ewke i jej "Only automat"
2.Czy na pewno każda Prwia musi mieć tak ciężko wchodzący i "jarmolący" wsteczny?
3. Co to jest "gwizdanie wydechu"?
4. Czemu szarpie przy ruszaniu?
5 Czy dasie podregulować tzn "opuścic" sprzęgło?
6. Jak jest krzywa momentu napędowego? ktos pisał w temacie "Spalanie" że najekonomiczniej jest jeździć do 2500obr/min. Czy na pewno? Znam auta "lubiące" wyższe obroty. Niestety ja przyzwyczaiłem sie do jazdy w granicach 3tys obr. (tak miał Galaxy) O ile wiem najekonomiczniejsza jest jazda przy maksymalnym momencje napędowym. Wtedy silnik jest "najmocniejszy i najmniej pali. Nie sądzę by Previa miała Mx moment przy 2tys obr/min.
NA razie tyle. Czekam na komentarze :?
Pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
Previanin
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Previanin » sob 10 maja, 2008

moim zdaniem...:
no to od końca :D moment obrotowy ma przy 4000; wszystko co napisałeś o gazie to prawda; mały wyjątek- instalacje starszych generacji mogą pracować prawidłowo gdy mają założonego BLOS-a (ja mam od miesiąca, uprzedzając pytanie co to BLOS radzę poczytać o tym diabelstwie w necie ;-) ; gwizdanie wydechu występuje przy oryginalnym tłumiku i generalnie jest dość ciekawym efektem dźwiękowym ;-) kwestia tarczy hamulcowych- mam to samo więc wymieniając nie oszczędzaj i kup porządne markowe tarcze (nie zaszkodzi również sprawdzić stan piast) ; pytania o prace skrzyni i sprzęgła - niech się wypowiedzą inni, ja mam automata :D:D i chwała japończykom za niego ;-) więcej grzechów nie pamiętam :P a tak w ogóle wymiana tarcz to nie awaria tylko norma i/lub zaniedbania poprzedniego właściciela; aha no i jak już wymienisz tarcze to nie zapomnij sprawdzić zawieszenie (gumy, gumki, tulejki, kulki i te wszystkie inne popierdułki ) :D
Brak czasu, nie pisaĂŚ o czĂŞÂści, nie rozdwojĂŞ siĂŞ przecieÂż.

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » sob 10 maja, 2008

Mój będzie krótki

PREVIA = żONA
GAZ = PIWO i wszystko jasne .... :twisted:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » sob 10 maja, 2008

Ze skrzynią to chyba norma - pytałem o to Prezesowstwo i odpowiedź była krótka: ten typ tak ma. Zupełnie niepotrzebnie wymieniłem przez to sprzęgło. Z tarczami to jak w poście wyżej - albo są po prostu zjechane albo lipne. U mnie zero problemów, ale kumpel w swoim oplu poszedł na oszczędność i po miesiącu kupował następne tarcze. Z gazikiem to moja na nim hula ale ważne są dobre kable, świece , ustawienia itd. Ostatnio z toną blachy pociskałem sobie tak do 170 więc nie ma źle :) Chociaż mam kuzyna gazownika i powiedział że do prevki montażu by się nie podjął.
Bolek :)

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Krzysztof » sob 10 maja, 2008

Bolek pisze:ale ważne są dobre kable, świece , ustawienia itd.
O tym wiem. Od wielu lat jeżdżę na gazie różnymi autami. Pilnuje, wymieniam filtry, sprawdzam regulacje i nigdy nie miałem żadnych problemów.
Czy klocki Koshiyama za 96 zł to dobra cena. Wydaje mi się że tak. Na forum koledzy pisali że kupowali takie po 160zł.

Ewciu z Tobą nawet nie próbuję dyskutować :oops:
Pozdrawiam
Krzysztof

lewski

Post autor: lewski » sob 10 maja, 2008

Previanin pisze:co to BLOS
jak to co
łódka :wink: :D

Rumcajs

Post autor: Rumcajs » sob 10 maja, 2008

Bols Sp. z o.o. - alkohol, wódka
Bols to wiodący producent wyrobów spirytusowych (Bols Vodka, Bols Excellent, Soplica) i dystrybutor wielu markowych alkoholi (likiery, wina, whisky) m.in.
www.bols.pl/ - 9k - Kopia - Podobne strony
Aplikuj CV
menu item
Wódki
Więcej wyników z bols.pl »
Bols
Spirytus, na bazie którego produkowana jest wódka BOLS poddawany jest ... Odmiany smakowe BOLS Vodka stanowią połączenie oryginalnych kompozycji owoców z ...
www.bols.pl/pl/?I=2 - 33k - Kopia - Podobne strony
Bols Cocktails.com: The best professional bartender
- [ Tłumaczenie strony ]
Bols Cocktails: world's best and largest online cocktail database for every bartender. Over 15.000 great cocktail recipes online. Up to date bartending info ...
Mapa 1625 Blairs Ferry Rd, Marion, IA 52302, USA
www.bolscocktails.com/ - 7k - Kopia - Podobne strony
Lucas Bols
- [ Tłumaczenie strony ]
Produces white spirits, liqueurs, and avocaat. Features brands, product information, virtual tour, and FAQ.
www.lucasbols.com/ - 11k - Kopia - Podobne strony
Bols PL-12 - Porównanie ofert i cen w sklepach internetowych
Bols PL-12 - znaleziono w 15 sklepach w cenie od 162,69 PLN do 255,00 PLN - znajdź też inne Uchwyty i półki RTV i porównaj ceny zanim kupisz.
www.ceneo.pl/797196 - 60k - Kopia - Podobne strony
House of Bols
- [ Tłumaczenie strony ]
COME AND EXPLORE THE HOUSE OF BOLS. COME AND EXPLORE THE HOUSE OF BOLS. History of Lucas Bols · The Hall of Taste & Smell · The Flair Booth ...
www.houseofbols.com/ - 11k - Kopia - Podobne strony
Bols Bartending Academy
- [ Tłumaczenie strony ]
At the Bols Bartending Academy there is room for everyone, with courses at every level. And with the best and most experienced bartenders as trainer. ...
www.bolsbartendingacademy.com/ - 13k - Kopia - Podobne strony
Lucas Bols - Wikipedia, the free encyclopedia
- [ Tłumaczenie strony ]
Lucas Bols B.V. is a privately held Dutch company in the business of production, distribution, sales and marketing of alcoholic beverages. ...
en.wikipedia.org/wiki/Lucas_Bols - 80k - Kopia - Podobne strony
Bols
Producent wyrobów spirytusowych (Bols Vodka, Bols Excellent, Soplica) i dystrybutor wielu markowych alkoholi (likiery, wina,... w Katalogu Gwiazdor.
www.gwiazdor.pl/zobacz6141.html - 13k - Kopia - Podobne strony
Basic Techniqueof Tabla: Dha, Dhin, Ga, Ka, Na, TiRaKiTa, Tin, Tu ...
- [ Tłumaczenie strony ]
This is a listing and description of the basic bols and strokes of the Indian hand drum called tabla.
chandrakantha.com/tablasite/bsicbols.htm - 21k - Kopia - Podobne strony

Wyniki związane z: bols
boks wódki polmos

lewski

ja znalazłem
ala gaźnik dla LPG :mrgreen:

Awatar użytkownika
Previanin
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Previanin » sob 10 maja, 2008

lewski pisze:
Previanin pisze:co to BLOS
jak to co
łódka :wink: :D
Lewski ty pijoku :P wam w głowie tylko wódka i wódka... nie lepszy spiryt? :D

lewski

Previanin pisze:nie lepszy spiryt? :D
to u wschodnich sąsiadów :P
zobaczymy na zlocie :shock: :D :mrgreen:

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » sob 10 maja, 2008

spiryt to czwartego dnia zlotu :twisted: popatrzą i padają jak muchy :twisted: :twisted:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » sob 10 maja, 2008

Krzysztof pisze: Niestety Prevka okazała sie "najszybciej awaryjnym" z wszystkich aut jakie mialem. Jest ze mna 10dni i juz muszę ją naprawiać. Na pewno tarcze z przodu.
Wymiana tarcz i klocków u Prevki to taki myk jakbyś chciał wku....ć jakiegoś właściciela Xantii to zrób to na jego oczach.Jemu pól dnia zejdzie a Tobie 15 minut przy latarce i w deszczu(sprawdzone).Ale na tarczach nie ma co oszczędzać,a na klockach w szczególności.Ja w ciągu roku przejechałem 4 komplety klocków z przodu bo takie gówna mi się udawało dostać.Teraz mam "Niby Tojota"z servisu i nie pyli się jak z fabryki makaronu .Kashiyama to to nie jest bo na tą nazwę pracownik servisu pokazał Karpia Giganta.Więc wychodzi na to że u Ewy tylko można je nabyć.
Tym chata bogata....co ukradnie tata:-)

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Krzysztof » ndz 11 maja, 2008

ciupek77 pisze:Kashiyama to to nie jest bo na tą nazwę pracownik servisu pokazał Karpia Giganta.Więc wychodzi na to że u Ewy tylko można je nabyć
:?: :?: :?:
Mam kolegę w dużej hurtowni motoryzacyjnej. Kiedyś miałem działalność gospodarczą to pogadaliśmy zawiozłem mu kopie kwitów z firmy i założył mi konto w hurtowni, a do tego wpisał w kompa stosowne upusty, takie dla kolegi. Teraz jak kupuję to podaję najpierw nr klienta i ceny są ok :D
Mogą mieć Kashiyame bo to duuuża hurtownia (do obsługi klientów jest 15 czy 16 stanowisk z komputerami. A najlepsze jest to, że po znalezieniu części w komputerze idziesz do kasy bez żadnych papierów, podajesz swoje konto, płacisz, dostajesz jeden tzn swój egzemplarz faktury lub rachunku, idziesz 20m na magazyn a tam....część za którą zapłaciłeś już czeka na takim długim blacie. Mówisz to moje (nr klienta) i zabierasz. Bomba! żadnych trzech kolorów kwitów, KP, zleceń, oddawania czerwonego kwitu panu( który i tak nic nie czai jak w serwisie) etc. Jest prawie jak w małym sklepie spożywczym: przychodzisz pogadasz chwilę ze znajomym sprzedawcą mówisz co chcesz, płacisz, on podaje i wychodzisz)
Dobra rozpisałem sie . Chodzi o to, że ja sie nie znam na częściach więc układ jest taki że kolega wyszukuje mi najpierw części które są oryginalnie montowane lub polecane przez producenta. I podaje cenę. I najczęściej on ocenia i doradza. Jeśli jest zamiennik dobrej jakości to proponuje. Więc przy klockach to z jego strony najpierw padła nazwa Kashiyama za 96zł więc maja i można nabyć, ale....sa dwa rodzaje klocków i tarcz do mego modelu Previi i bez wydłubania z auta nie da sie określić który trzeba kupić.
I jeszcze jedno. Te klocki są twarde!!!! Już ktoś pisał o tym na forum. Jeśli ktoś wymienia tylko klocki a tarcze ma (z rowkami) to lepsze będą np "Lucasa" Są bardziej miękkie, szybciej się dotrą, nie zeżrą tarczy a i tak mają podobno starczyć na 60tys km
Kochani ponawiam pytani:
1. Co z tym sprzęgłem, czy można je regulować?
Pytam bo o ile pamiętam w Galaxym było tzw.samoregulujące się sprzęgło. Teraz w Previi mam pedał za wysoko. Przeszkadza. O ile przy ruszaniu to pamiętam i mogę poczekać z gazem to w trakcie jazdy przy szybszej zmianie biegów zanim sprzęgło złapie to już mam duże obroty i szarpie. :?: :?:
Pozdrawiam
Krzysztof

Rafal
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Rafal » ndz 11 maja, 2008

Nie bardzo da się regulować,bo nie ma linki.Sprzęgło sterowane jest hydraulicznie.Klocki można rozpoznać po numerze nadwozia podając jednocześnie typ hamulców na tyle.Tak zrobił kiedyś serwis

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » ndz 11 maja, 2008

Rafal pisze:Nie bardzo da się regulować,bo nie ma linki.Sprzęgło sterowane jest hydraulicznie.Klocki można rozpoznać po numerze nadwozia podając jednocześnie typ hamulców na tyle.Tak zrobił kiedyś serwis
Co do sprzęgła to prawda jak łapie wysoko to trzeba wymienić(u mnie już w bagażniku leży komplet i czeka bo łapie 1cm od góry).A klocki to w serwisie po Vinie wyszukują,ale w niektórych sklepach wystarczy nr rej podać i wystarczy :mrgreen:

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

ciupek77 pisze:u mnie już w bagażniku leży komplet i czeka
ciupek, Ty wozisz w tym bagażniku pół Prevki?
O cokolwiek ktoś nie zapyta to...ciupek ma! W bagażniku! :)
Pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » ndz 11 maja, 2008

Krzysztof pisze:
ciupek77 pisze:u mnie już w bagażniku leży komplet i czeka
ciupek, Ty wozisz w tym bagażniku pół Prevki?
O cokolwiek ktoś nie zapyta to...ciupek ma! W bagażniku! :)
No lepiej nosić niż się prosić :mrgreen: Sprzęgło zamówiłem ze dwa miechy temu bo już zaczęło się śliskać,to pomyślałem że zaraz padnie.teraz w bagażniku od Previi opustoszało,ale za to w śmietniku woże sporo:od gipsu,szpachelek,wyżynarek,kluczy wszelakich, :mrgreen: odkurzaczy do prania dywanów,kasku na budowę,aż po dmuchane koła do pływania....i jeszcze by się pewnie coś znalazło jakby przegarnął :mrgreen: Aaaa jeszcze ze dwie garści bezpieczników co to ostatnio na szrocie wydłubałem hehe zrobię kiedyś fotkę to zobaczysz czego u mnie ni ma

Rafal
Previanin
Previanin
Kontakt:

Ale trochę musi mieć tych kilometrów nalatane skoro sprzęgło coś nie halo

humek

Post autor: humek » ndz 11 maja, 2008

mogło być dużo jazdy na półsprzęgle

Rafal
Previanin
Previanin
Kontakt:

Albo jazda miejska.Ale żeby też tak od razu tarcze też?

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Ale żeby też tak od razu tarcze też?
No właśnie :evil:
Całe szczęście, że to tarcze hamulcowe a nie tarcze sprzęgła :)

Nie przesadzajcie Przecież podobno w Prevkach to norma.
Zresztą zmieniałem tarcze w dużo mniejszych i młodszych samochodach które miały solidne wentylowane tarcze i też padły.
A sprzęgło ....skoro nie ma regulacji to muszę się przyzwyczaić do wysokiego. Coraz lepiej mi idzie.
Jeszcze jedno. Czy skoro słyszę w kabinie leciutki gwizd sprężarki od klimy tzn, że "sie kończy (no może nie cała ale łożysko...) czy to kolejny odcinek z cyklu "Previa tak ma"
(I tym razem wolę to drugie :) )
Pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
andzrej_l
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

Post autor: andzrej_l » ndz 11 maja, 2008

Lepiej podieć do klimy niech sprawdzą jeśli masz ślad w papierach ze klima byla kiedyś serwisowana to zobacz kiedy bo osuszacz powinien być wymieniany co 2lata a co roku klima powina być serwisowana czyli przechdzić tak zwany recykling.
A kiedy słyszysz ten gwizd jak załanczasz klime? :roll: :wink: :mrgreen: :mrgreen:
Robimy zlocik czerwiec 2018 :mrgreen:
[scroll]a i tak was lubie[/scroll]
http://bogatyojciec.pl/?A=45810

WiecholBea
Previanin
Previanin

Post autor: WiecholBea » pn 12 maja, 2008

Jeżdże na klockach od Ewy , są dobre .
Sprzęgło wysokie - do wymiany . Przerabiałem to dwa miesiące temu .

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » pn 12 maja, 2008

Krzysztof pisze: Całe szczęście, że to tarcze hamulcowe a nie tarcze sprzęgła :)
Sprzęgło w Prevce ma 1 tarcze(przynajmniej moje),słoneczko czy jak to zwał i jedną taką tulejkę(nie wiem jak się to zwie.Ale bankowo masz do wymiany.Możesz to łatwo sprawdzić jadąc pod górkę na 2ce daj mu ognia jak obroty polecą do góry a auto nie będzie przyspieszać to właśnie końcówka sprzęgła(co ciekawe dzieje mi się tak na zimnym silniku zaraz po odpaleniu,potem jakoś idzie)Według Marcina to ok3 godziny roboty,co u mnie może oznaczać dzionek.A co do tarcz hamulcowych to albo ktoś na końcówce klocków jeździł,albo przetaczał tarcze a ponoć się ich nie przetacza.Ja się u swojej połaszczyłem i kupiłem od jakiegoś kaszaniarza i okazały się prawie 1cm za szerokie.po założeniu tarły o zaciski.Musiałem je wysłać ojcu do Polski do obrobienia.

Awatar użytkownika
Previanin
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Previanin » pn 12 maja, 2008

jak by na to nie patrzeć wniosek nasuwa się jeden: Ewa musi lubić klocki skoro ma ich pod dostatkiem :P

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Krzysztof » pn 12 maja, 2008

Już sie robią. Tarcze przód i klocki oczywiście tez. Moje tarcze na oko gładkie (zreszta zimne nie sprawiaja problemu) ale uznano, że skoro były np. miejscowo przegrzane to toczenie ich nie "wyleczy". Ma być kpl "Japończyków". Po pracy jadę za miasto testować :wink:
Pozdrawiam
Krzysztof

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Krzysztof » wt 13 maja, 2008

Kaszana. Barabani dalej. tyle ze mniej. Robimy tył :( :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » wt 13 maja, 2008

Któryś z forumowiczów miał coś takiego w zeszłym roku.Tarcza była pęknięta z tyłu.Z tego co pamiętam to pisał że waliło jakby koło miało się urwać

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Krzysztof » wt 13 maja, 2008

:) U mnie tak nie wali. Auto zaczyna skakać przy 4-5 hamowaniu czyli w miarę nagrzewania. To raczej to samo co z przodu - "przypalona tarcza". Wymienię kpl. Dziś sie nie dało-tłok w warsztacie.
Za to mam na liczniku 465km po mieście i jeszcze 1/4 skali do zera na wskaźniku paliwa.
Chyba zrobię jeszcze ze 100km na tym baku. Wyjdzie coś koło 12l/100km lub mniej. A w niedziele mam "komunię" u brata. Jade w trase to sprawdzę jak "jajeczko"oszczędza.
Mam już klienta na swoje auto. Kto wie...? A może by tak korzystnie sprzedać i nabyć "automata"? Jak myślicie? Sprawdzałem. Ten którego chciałem z 2000r stoi jeszcze w Szwajcarii. Trochę za drogi i daleko. Ale za to wersja GL! Ma podłokietniki! Brakuje mi ich. Wole podłokietniki niz "cupa" którego mam. Oki, muszę troche popracować.
Aha. Dzięki forum zamówiłem opony w "tanichoponach" w necie. Rzeczywiście tanio (przebili cenowo nie tylko inne e-sklepy ale i mego kolegę u którego miałem zawsze taniej niz w necie). Zobaczymy jaka jakość, terminowość etc. Jak dojda to napiszę :)
A sprzęgła nie robię. Nie ślizga sie tylko jest wyżej niż miałem w Galaxym. Przyzwyczajam sie i juz zaczynam jeździć płynniej. Za to ciągle ruszam bez świateł i na ręcznym. I usiłuję domknąć szyby kluczykiem :) Też sie przyzwyczaję.
No i mam lepsze zdjęcia jajeczka. Znajomy zrobił pod pracą. że też ja ciagle nie moge sie zebrać. :oops:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: cziwo » wt 13 maja, 2008

Krzysztof pisze:...No i mam lepsze zdjęcia jajeczka. Znajomy zrobił pod pracą. że też ja ciagle nie moge sie zebrać. :oops:
Kurde, Krzysiu! Piękny kolorek.. bo o tamtych zdjęciach to wlałem się nie wyrażać.. he he.. myślałem żeś umyślnie zrobił z ciemnianko, chcąc coś ukryć.. a tu patrz.. taki śliczny kolorek
gratulacji
I nic się nie martw tymi różnymi niedogodnościami i remoncikami. To normalka. Porobisz wszytko i będzie śmigać jak lala i dostarczać ci frajdy. :lol:
pozdro

ODPOWIEDZ