Naprawa tylnego hamulca - Previa '92

klocki, bębny, tarcze i te inne.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, Ladapis

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

Naprawa tylnego hamulca - Previa '92

Post autor: jpawlas » pn 08 gru, 2008

Co można zrobić z tylnymi hamulcami za 800 PLN. Taka kwota jest szacowana za naprawę hamulców w mojej Previ. Nie wiem jeszcze co jest do wymiany a co do naprawy. Dostałem tylko wstępną informację na pocztę głosową z w/w kwotą. Co Wy na to?
jpawlas

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » pn 08 gru, 2008

Hmmm.... Naprawić to tam niewiele można... Co najwyżej odczyścić tłoczki i przesmarować ręczny. Reszte sie raczej wymienia: tarcze, klocki, szczęki recznego. Przy okazji może wyjść łożysko do wymiany. Kupe rzeczy... Dopytaj mechesa co chce zrobić.
Bolek :)

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

Przed chwilą chciałem się dowiedzieć oddzwaniając, ale zgłosiła się poczta głosowa serwisu.
Zablokowane miałem przynajmniej jedno koło (bo jedno sprawdziłem), tzn do przodu zablokowane , do tyłu obracało się. Do warsztatu Prevkę zawiozło pogotowie - pomoc drogowa za 100 pln. Odkręcałem koło, ale wzrokowo nic nie zauważyłem. Robiłem to pod chmurką, garażu tez nie mam.
Jestem przewrażliwiony na temat cen usług serwisów. To ja płaciłem za remont silnika 3200 PLN. 800 do 1000 PLN to chyba miałbym chyba hamulce nówki z tarczami włącznie.
jpawlas

humek

Post autor: humek » pn 08 gru, 2008

u Prezesów bębny mnie wyszły 250zł/szt ale ja mam same bębny, nie tarczo-bębny ale sami prezesi się zdziwili że bębny droższe od tarczo-bębnów i tarcz.

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

U mnie, jak dobrze pamiętam są tarczo-bębny (bęben - ręczny), chyba tak.
jpawlas

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » pn 08 gru, 2008

jpawlas, a może to włśnie tylko szczęki ręcznego cię zablokowały, ja miałem podobnie po zaciągnięciu i spuszczeniu ręcznego miałem zablokowane lewe koło wymieniłem szczęki, linki i śmiga, więc może nie będzie tragedi życzę ci tego.

humek

Post autor: humek » wt 09 gru, 2008

a może tylko przetarcie rdzy szczotką drucianą miejsc gdzie pracują szczęki

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: jpawlas » wt 09 gru, 2008

Jestem po rozmowie z mechaniorem. Do wymiany szczęki, sprężynki, duperelki, mechanizm naciągu hamulca ręcznego oraz linka z pancerzem (utrudniony przesuw linki), tarcze ok.
Koszty części w/w ok 500 PLN, robocizna do 300 PLN.
Chyba muszę zaufać mu. Bo co? Wymienione części będę miał do zwrotu, więc będzie można zweryfikować działanie mechanika.
jpawlas

Awatar użytkownika
komboj
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: komboj » wt 09 gru, 2008

powiedz po ile linka od ręcznego chodzi.

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » wt 09 gru, 2008

komboj pisze:powiedz po ile linka od ręcznego chodzi.
To może kosztować. W Seicento podrobka była za 50 zł a oryginał za 160.

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

Po naprawie przedstawie na portalu całą specyfikację części z cenami
jpawlas

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

Poprawka. Mam Previę z 1993 roku, a nie jak podałem w temacie z '92. To nic w sprawie nie zmienia, ale tak dla formalności.
jpawlas

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » wt 09 gru, 2008

Ja za trzy linki dałem 150, szczęki 130, a robocizna ??? to własny kanał i WD-40 i trochę kluczy 14 i 12-stek.

Awatar użytkownika
Cobra
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw 11 gru, 2008

Wczoraj odebrałem swoją('93) po wymianie tylnych hamulców. Tarczobębny + klocki 284zł komplet. Wymiana 130zł. Takie same tarczobębny chodzą podobno w Suprach. Jak wiadomo powszechnie niektóre części są identyczne w różnych modelach (markach) samochodów. Jednak ceny są rózne.
Ucz się na błędach innych, na własnych nie starczy Ci życia.

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » pt 12 gru, 2008

Faktycznie.... Suprzanka ma takie same dyski :mrgreen: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 63ffd660d3 .A swoja droga to moze by w tym kierunku szukac....Mysle o tym o czym wczesniej Bolek wspominal ze skoro tarcze sa takie same jak w Suprzance to moze i zaciski byly by te same... wygladaja na podobne....Moze tu jest pies pogrzebany??Bolek co Ty o tym myslisz?Kiedys przy okazji jak bede mial okazje i na szrocie bedzie jakas suprzana to przyjrze sie dokladniej i moze sfoce na zywca.Dzisiaj bylem w poszukiwaniu serca do Prefki ale wszystko juz oszwabione bylo.Jutro dam jakies foty(jak zona wspanialomyslnie mi pomoze)
Tym chata bogata....co ukradnie tata:-)

Rumcajs

Post autor: Rumcajs » pt 12 gru, 2008

Danusia pomoże tylko za długo jej nie męcz.
W jej stanie nie wskazane. :)

Miro

Post autor: Miro » śr 17 gru, 2008

Tarcze , klocki plus trzy linki do ręcznego kosztowały mnie 1000 pln [ przód i tył ] nie wiem jeszcze ile wyniesie robocizna.

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » śr 17 gru, 2008

Teraz już nie do końca jestem pewien ale tarcze z supry były chyba o 2 mm cieńsze od Previowych. Wolałbym nie ryzykować. Do tego jak składałem zamówienie to kolo zapytał mnie o to czy mam ABS. W suprze inaczej szła produkcja aut i może z którejś wersji by podeszły. Mój komplet tj. tarcze przód i tył (wentylowane, nawiercane i nacinane) plus klocki ceramiczne wyszły mi 1950 pln plus 150zł za robotę. Heble miodzio :mrgreen: Zimne zachowują się jak zwykłe ale po podgrzaniu masakra :twisted: Samochód staje dęba w miejscu i nic mi kierownicy nie wyrywa ani nie obraca bokiem. Pieniądze wydane dobrze :)

Miro

Post autor: Miro » śr 17 gru, 2008

Robocizna 350 pln.

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: jpawlas » czw 18 gru, 2008

Zgodnie z obietnicą przesyłam specyfikację naprawy tylnego hamulca.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jpawlas

humek

Post autor: humek » czw 18 gru, 2008

widzę szczęki LUCASA :P pilnuj ich żeby ci się nie porozklejały :P kumpel kupił do cytryny saxo nówki sztuki i podczas hamowania usłyszał trzask i okładzina zmieniła swoje położenie.Ale jak masz gwarancje to się nie ma co obawiać

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: jpawlas » czw 18 gru, 2008

Ok, ale jak to się pilnuje szczęk hamulcowych? Tego chyba nie da się upilnować.
A czy cena 1000 PLN-ów, jest ceną rozsądną?
jpawlas

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » ndz 21 gru, 2008

Według mnie to jakieś przegięcie pały ten kosztorys. Brakuje tylko prania ubrań roboczych całego warsztatu po skończonej pracy. Za wymianę tarcz i klocków na 4 kołach z czyśczeniem tłoczków, przesmarowaniem linek ręcznego zapłaciłem 150 zł i za żadne smary extra nie płaciłem.

humek

Post autor: humek » ndz 21 gru, 2008

Bo to Serwis Toyoty robił :P

WiecholBea
Previanin
Previanin

Post autor: WiecholBea » ndz 21 gru, 2008

Jpawlas gdzie ty się naprawiasz ? Zmień mechesów bo cię szczygą na gwałt ( chociaż za gwałt mniej byś zapłacił ) :mrgreen:

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » ndz 21 gru, 2008

W UK bys mniej za robocizne zaplacil bo tu w miare dobry warsztat liczy L45 za roboczogodzine.a nie wierze ze to 10 godzin robili,no chyba ze uczniowie z 1 klasy samochodowki....
Tym chata bogata....co ukradnie tata:-)

jpawlas
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: jpawlas » pn 22 gru, 2008

Właśnie się rozglądam i dopytuje znajomych o przyzwoite serwisy. Mam tylko jeden warunek, że tani nie znaczy też partacz. Bo jednak wolę zapłacić więcej (i o te ile więcej praktycznie chodzi) i mieć pewność dobrej usługi. W dotychczasowym warsztacie serwisuje samochody ok 15 lat. Nigdy nie narzekałem na jakość roboty. Nie narzekałem też na ceny - z reguły robiłem te podstawowe coroczne usługi - wymiana oleju, filtrów, regulacja hamulca ręcznego, wymiana okładzin itp.
Zulwersował mnie dopiero koszt remontu silnika. Coprawda dali mi 2 lata gwarancji (na te hamulce też 2 lata) i na jakość roboty też nie mogę narzekać.
jpawlas

ODPOWIEDZ