Wymiana amortyzatorów i jej wpływ na zbieżność

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, bialy100

bialy100
Previanin
Previanin
Kontakt:

Wymiana amortyzatorów i jej wpływ na zbieżność

Post autor: bialy100 » czw 19 maja, 2011

Witam,
pragnę podzielić się jakże miłą dla mnie wiadomością, że po 2 sezonach moje nowiutkie opony letnie Good Year Excellence (swoją drogą uważam je za kiepskie i ich nie polecam) są do wymiany, gdyż ACR3 (nie wiem jak ma to jedynka) posiada regulacje zbieżności, także poprzez mocowanie amortyzatora.
Podczas eksploatacji nic nie wskazywało na utratę zbieżności, (żadnego ściągania ani nic podobnego) a jednak wewnętrzne części opon łyse.
Niestety mój warsztat tego faktu nie spostrzegł i jest nowy wydatek.
Być może temat jest już znany, ale wspominam, aby inni, którzy o tym fakcie nie wiedzą (ja nie wiedziałem), po wymianie przednich amortyzatorów koniecznie pojechali na ustawienie zbieżności.
Pozdrawiam
Bialy

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » czw 19 maja, 2011

bialy100 pisze:że po 2 sezonach moje nowiutkie opony letnie Good Year Excellence (swoją drogą uważam je za kiepskie i ich nie polecam)
Eeee... Dwa sezony to już nie nowiutkie :P Ja z tych opon byłem bardzo zadowolony - nie miałem lepszej przyczepności na mokrym na żadnych innych. Fakt że u mnie wystarczały na jeden sezon czyli około 30 tysi km.... Może powód to to że ten model jest produkowany w kilku krajach - ja miałem francuskie.
Bolek :)

skodan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: skodan » pt 20 maja, 2011

Jesteś pewien, że chodzi Ci o zbieżność? Czy może bardziej ogólnie o geometrię zawieszenia? Pytam bo zazwyczaj jeśli już można coś regulować amortyzatorami to raczej kąt pochylenia koła i jeśli przy wymianie mechanicy tego nie zauważyli to już bym raczej do nich się nie wybierał.

bialy100
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: bialy100 » sob 21 maja, 2011

Masz rację, że pewnie chodzi o geometrię, a warsztat na tyle uczciwy, że przyznał się do błędu i temat będziemy jakoś rozwiązywać.
Nabyłem teraz opony Toyo Proxes CF-1 i zobaczymy jak te będą się spisywać.
Bialy

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » sob 21 maja, 2011

bialy100 pisze:Toyo Proxes CF-1 i zobaczymy jak te będą się spisywać.
Zalety:

-rewelacyjna przyczepność na suchym :) - nie miałem lepszej

Wady:

-na mokrym spoko ale ze skłonnością do aqaplaningu w koleinach,
-opony kleją się do asfaltu i są "sztywne" więc na początku jest wrażenie że samochód ucieka w koleinach i nie chce jechać prosto,
-szybkie zużycie krawędzi zewnętrznej opon (a może to tylko przez to że ja mam dużo zakrętów i nie chce mi się zwalniać :P )

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » sob 21 maja, 2011

Bolek pisze:-szybkie zużycie krawędzi zewnętrznej opon (a może to tylko przez to że ja mam dużo zakrętów i nie chce mi się zwalniać :P )
jak tnie zewnętrzne części opon to:
-jest zły kąt koła jeżeli tnie tylko jedną część opony
-weźmy pod uwagę zbieżność j.w
-za słabo napompowane koła jakby była za mocno to by się środkiem zdarła
opcja szukaj to skarbnica informacji

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » sob 21 maja, 2011

Humek pisze:jak tnie zewnętrzne części opon to:
-jest zły kąt koła jeżeli tnie tylko jedną część opony
-weźmy pod uwagę zbieżność j.w
-za słabo napompowane koła jakby była za mocno to by się środkiem zdarła
Ale mi w każdym samochodzie którym jeździłem cięło zewnętrzną krawędź :mrgreen: Dookiła same serpentyny i zakręty i to jest powód... Geo i zbieżność robię co roku więc to nie to... Po sąsiedzku mam serwis opon i właściciel twierdzi że to dobrze bo on też musi z czegoś żyć :P

ODPOWIEDZ