żarówka reflektora

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, bialy100

jackuk
Previanin
Previanin
Kontakt:

żarówka reflektora

Post autor: jackuk » pt 21 maja, 2010

No i mam pytanie, muszę wymienić żarówkę świateł (normalnych drogowych - "krótkich") - ta która jest najwyżej w kloszu) jak mam się do tego dobrać ?? Dostać się tam to jakaś masakra, zaczynam się już zastanawiać czy nie wykręcić całego reklektora....
I czy dobrze myślę ze tam powinien byc halogen H4 ?? Ilu Watowy ??
W avensisie miałem podobne i założyłem sobie takie "pseudo ksenony" fajnie się na nich jeździ i tu chyba tez sobie takie sprawię...
Ostatnio zmieniony pt 02 lis, 2012 przez jackuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Dareek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Dareek » pt 21 maja, 2010

Jeżeli masz oddzielne żarówki( światła mijania oraz drogowe ) ,to nie są H4(H4 są dwuwłóknowe),może masz H7 nie wiem jakie ma PreviaII.Są auta np. Focus gdzie do wymiany wyjmuje się cały reflektor ,możliwe , że w Twoim aucie jest podobnie.Pozdrawiam

jackuk
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: jackuk » pt 21 maja, 2010

Tak na pewno mam oddzielne mijania i oddzielne drogowe (te mijania są taką "czapką" jakby przykryte). W sumie tak, mogą to być H7....

Próbowałem wyciągnąć cały reflektor odkręciłem dwie śruby, ale wydawało mi się ze jeszcze trzyma taka osłonka z przodu no ale jak zacząłem ja oglądać to wyszło, że żeby ja odciągnąć to musiałbym chyba cały zderzak ściągnąć - jakoś nie wydaje mi się, żeby to tak działało :roll:

Dareek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Dareek » pt 21 maja, 2010

Może ktoś z Klubu jest zorientowany , ja w 2 nic nie pomogę.

jackuk
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: jackuk » sob 22 maja, 2010

Zmordowałem tę żarówkę, dostęp fatalny i jednak nie trzeba wykręcać całej lampy. I rzeczywiście są to halogeny H7 55W

BossMan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: BossMan » śr 08 wrz, 2010

Doprecyzowując: Previa II przed liftem ma typowe żarówki H4 (i zintegrowane z reflektorem światła przeciwmgielne). Po lifcie światła mijania i drogowe są rozdzielone i używają żarówek H7 oraz HB3, a przeciwmgielne zainstalowane są w zderzaku (żarówka HB4).

Dostęp w Previi II przedliftowej też jest mocno utrudniony, ale na szczęście jest to do zrobienia bez demontowania czegokolwiek :-)

Pzdr,
Adam

undy
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: undy » pt 02 lis, 2012

No dobra, a macie jakieś patenty na wymianę żarówki do świateł mijania? Raz wymieniałem, to przez utrudniony dostęp zajęło mi to ponad półtorej godziny. Teraz przepaliła się po drugiej stronie i już się boję...

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » ndz 04 lis, 2012

wymień od razu dwie bo będziesz wymieniał często raz jedną raz drugą
opcja szukaj to skarbnica informacji

undy
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: undy » ndz 04 lis, 2012

No dzięki za radę. na razie spędziłem ok 6 godzin, z połowicznym sukcesem. Sama wymiana żarówki to pikuś (10 minut). Problem tkwi w ostatniej czynności, czyli wkręceniu takiego denka z uszczelką. Uszczelka jest dość gruba i odpycha to denko, a ono ma 4 chwyty, które powinny wejść w odpowiednie dziurki. W najlepszym wypadku udaje mi się trafić trzema z czterech. Pomóżcie, macie jakieś patenty? Mam już łapy pocięte, ale jeszcze bardziej boli mnie, że mi się ciągle nie udało.

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » czw 08 lis, 2012

w fh12 miałem podobnie, trzeba równo delikatnie odkręcać jak przeskoczy zasówki to zmienić kierunek na przykręcanie.
opcja szukaj to skarbnica informacji

Awatar użytkownika
mario0206
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: mario0206 » pt 28 mar, 2014

Moze komuś się przyda.
I ja ręce miałem pocięte :D a wystarczyło odkręcić nadkole i wszystko się pięknie skręcało a ta uszczelka ile krwi wypiła wrrr :evil:
Previa 2003r 2,362cc.157KM,benzyna,automat,przebieg 152000-195600
WÂłaÂściciel od 06.01.2011.do21.03.2014
Toyota Land cruiser 120 VX 2004 D4D
Toyota Prius 2006

ODPOWIEDZ