Słabe światła mijania

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, bialy100

skodan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Słabe światła mijania

Post autor: skodan » pt 16 gru, 2011

Witam

Może, któryś z userów Previi II ale tej sprzed liftingu, mógłby się podzielić wrażeniami dotyczącymi świateł mijania. IMHO są one strasznie słabiutkie i tak właśnie się zastanawiam co z tym zrobić. Kupić jakieś lepsze żarówki typu +50% np. Philips Power2Night, oczywiście mocniejsze niż 55W nie wchodzą w grę bo to nielegalne, również z tego wzgledu jakiś pseudozenonów nie zamierzam wstawiać. A może włożyć lampeczki z Prevki poliftowej, tam podobno są żarówki H7. Tylko nie wiem czy to tak łatwo można założyć bez większego rezania, pomijając fakt, że przeciwmgielne stracę.
Poradzi ktoś coś?

Pozdro

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » pt 16 gru, 2011

Jak byś zobaczył jakie są światełka w pierwszej generacji i jak świecą to ...... . Wymień na nowsze ( po lift-owe ) ale sprawdź czy są te same uchwyty a elektrykę da się przerobić.

wrzochu80
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: wrzochu80 » czw 29 gru, 2011

U mnie jest oki, ale wiem że na samym początku wymieniałem żarówki...
Nie pamiętam na jakie... (sprawdzę)
Co do zmiany światełek to później pamiętaj albo zakup zderzaka po lifcie albo dobrać jakieś tam lampy i ładnie wpasować w nasz zderzak...

skodan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: skodan » czw 29 gru, 2011

Założyłem żarówki Philps Xtreme Vision i IMHO jest dużo lepiej. Zobaczymy jak z żywotnością tych żarówek. Aby ją trochę przedłużyć planuję zakupić ledowe światła do jazdy dziennej, Philips robi fajne zestawy już od okolo 200zł.

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » pn 02 sty, 2012

Skodan, kontroluj teraz kostki wpinane w Zarówki - mocniejsze świeczki generują często wyższą temp i potrafią przepalać koski i końcówki przewodów.
Bolek :)

skodan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: skodan » pn 02 sty, 2012

Ale Bolek te żarówki nadal mają 55/60W

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » pn 02 sty, 2012

Wiem, inne oficjalnie nie mogą być sprzedawane... Mimo wszystko grzeją się bardziej.
Bolek :)

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pn 02 sty, 2012

Widziałem gdzieś zestawienie i Philips EV wypadał marnie pod względem trwałości. Sam zresztą próbowałem i wytrzymały krótko; zdecydowanie lepiej pod tym względem wypadają Osram NightBreaker.

skodan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: skodan » ndz 03 lut, 2013

Witam
Po ponad roku, żarówki nadal świecą (to do Parrota) :mrgreen: ale lampy znowu słabo świecą :roll: Dlatego też zdecydowałem, że zregeneruję lampki. Jak nic nie wyskoczy to w przyszłym tygodniu wysyłam je do HC. Klosze na pewno wymagają polerki, a być może i odbłyśniki będą pokryte na nowe. Koszt to max 120 zł (70 zł polerka z lakierowaniem, 50 zł regeneracja odbłyśników). Jak już zrobię to zdam relację.

Tomek Kraków
Previanin
Previanin

Post autor: Tomek Kraków » ndz 03 lut, 2013

Jak masz sam wyjmować lampy to samym zrób a nie potrwa to dłużej niż przez tą firmę.
1. Sposób na rozebranie lampy to kompiel w gorącej wodzie ( suszarka , opalarka- czujnie).
2. Pasta 3G ( w sklepach gdzie dorabiają lakiery samochodowe )
3. Po polerce umyć i wysuszyć po paście ( dokładnie)
4. Rozgrzać uszczelniacz opalarką ,wywalkować uszczelniacz i poskładać.
5. Niektórzy rozkładają to w piekarniku ( plastikowych lamp nie polecam).

skodan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: skodan » pn 04 lut, 2013

Ja już kilkakrotnie polerowałem te lampy, a efekt utrzymywał się przez kilka tygodni. W tej firmie po polerowaniu nakładają lakier, który podobno ogranicza "utlenianie" się powierzchni kloszy.

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » pn 18 lut, 2013

U mnie wystarczylo je dokladnie umyc i efekt na drodze byl widoczny.
Koszt 3/4h pracy i zero zlotch - ale to wszystko zalezy od fizycznego stanu lampy.

I tak nie jest zle z Previa. W Avensis mam soczewki i wyminilem oba reflektory na prodorby z allegro bo caly tyl byl w orginalnych wytopiony!!! Taka tandete teraz Toyota robi :-(
Wszystko z plastiku :-(
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

dzerry
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: dzerry » wt 19 lut, 2013

i dykty :P

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » wt 19 lut, 2013

Nie smiej sie - serio. Jak porownasz Toyoty z przed roku 2000 do tego co obecnie dzieki projektom ksiagowych trafia do klienta to nie liczybym na to, ze obecne modele breda tak jezdzic jak Previe, Camry czy Corolle. :-(

Chyba, trzeba liczyc na Chinczykow, ze zrobia to co kiedys Japonczycy i zeby przkonac do siebie ludzi beda budowac nudne auta nie do zdarcia.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

skodan
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: skodan » śr 20 lut, 2013

galtom pisze:U mnie wystarczylo je dokladnie umyc i efekt na drodze byl widoczny.
Koszt 3/4h pracy i zero zlotch - ale to wszystko zalezy od fizycznego stanu lampy.

I tak nie jest zle z Previa. W Avensis mam soczewki i wyminilem oba reflektory na prodorby z allegro bo caly tyl byl w orginalnych wytopiony!!! Taka tandete teraz Toyota robi :-(
Wszystko z plastiku :-(
Co do Avensis i soczewek, to podobno jest to problem konstrukcyjny. w tej firmie o podałem naprawiają takie lampy poprzez nałożenie nowej powłoki odblaskowej w soczewce. To własnie ta powłoka się szybko wypala i lampy strasznie słabo świecą. U mnie w firmie mamy takie dwa Avensy z soczewkami i światła w nich to świecą jak świeczki.

ODPOWIEDZ