Matowe i pożółkłe szyby reflektorów

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, bialy100

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Matowe i pożółkłe szyby reflektorów

Post autor: parrot » wt 13 cze, 2017

Problem dotyczy nie tylko Previi, ale zapewne wszystkich aut z plastikowymi reflektorami (ehhh, "jajeczko" miało szklane...). Porad i rozwiązań nie brakuje w sieci, ale chciałem przekonać się na własnej skórze, na ile są skuteczne środki z marketów, nie poświęcając na to wiele czasu ani pieniędzy.

Użyłem środka Rain-X Headlight Restoration Kit

Zrobiłem to dokładnie rok temu, tuż po zakupie auta - reflektory były kompletnie żółte i matowe. Po roku od użycia "restoratora" światła znów zmatowiały i pożółkły, ale potrzeba by chyba jeszcze kilku lat, by osiągnęły poziom sprzed renowacji, więc nie jest źle. Tak czy inaczej dziś ponownie czyściłem reflektory. Tym razem zadbałem o zdjęcia "przed i po"

z lewej po czyszczeniu, z prawej przed:

Obrazek

i dwa zdjęcia przed i po:

Obrazek
Obrazek

Podsumowując - środek wystarcza na ok. rok, efekt jest dobry, praca to ok. 30 minut na powietrzu. Polecam :)

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Re: Matowe i pożółkłe szyby reflektorów

Post autor: Humek » ndz 26 lis, 2017

Tu się wypowiem... Polerowałem w swojej Previ II
dokładnie umyłem całą Previę. Później samą lampę dodatkowo płynem do szyb, nałożyłem wosk polerski "ultra wax" od K2 delikatnie roztarłem załączoną gąbką. Później już mechanicznie polerowałem co chwilę pryskając płynem do szyb by nie przegrzać polerką klosza, zmyłem wszystko. Proces powtórzyłem trzy razy, było dobrze ale po około 4 miesiącach szarość powraca
opcja szukaj to skarbnica informacji

ODPOWIEDZ