Pierwszy słaby punkt - linki drzwi tylnych

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, bialy100

bialy100
Previanin
Previanin
Kontakt:

Pierwszy słaby punkt - linki drzwi tylnych

Post autor: bialy100 » czw 30 lip, 2009

No i znalazł się !
Niewątpliwym słabym punktem mojej dwójki są linki drzwi tylnych łączące klamkę z zamkiem.
Poleciały obydwie choć nie od razu. Jak jechałem w góry zamknąłem mojego młodszego i już dzidziuś nie mógł z nim zrobić pa pa buziaka.
Oczywiście po rozebraniu okazało się że linka była sztukowana-cudowana-cybantowana no i musiała polecieć - druga strona była lepsza - pospawana :)
Suma sumarum obydwie wyminione na oryginalne i widać że kontrukcyjnie nieco inne.
Cała reszta super jak na razie - no i gaz po 10000 bez zarzutu.
Pozdrawiam Wszystkich (Tych na urlopach i tych co w pracy)
Bialy

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » czw 30 lip, 2009

Tak z ciekawosci.... ile gazu Ci bierze w trasie?
Moja (balem sie, ze mieszanka za uboga - ale komp pokazuje, ze wszystko w najlepszym porzadku - tzn. mapa gazu idealnie pokrywa sie z mapa Pb - czyli tak ma byc) w trasie - 100-110km/h - jazda spokojna, nie szarpana, aczkolwiek co pare km swiatla albo ograniczenie do 70km/h wiec nie autostrada + wlaczona klima bo cieplo troszke -
13.5l LPG/100km. Jestem w ciezkim szoku - przy zaladownaym aucie i troche szybszej jezdzie - 130-140 (ciut ponad 3 tys obrotow na stale) mieszcze sie w 15l lpg.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

bialy100
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: bialy100 » czw 30 lip, 2009

W mieście 15
W trasie z klimą i mafią z bagażami do 12,5 max do 140
Minimalnie 9,5 ale to naprawdę trzeba się starać - ja nie mam cierpliwości.
Pozdro
Bialy
PS. Nie wiem jak z Prev1 ale u mnie co jakiś czas jedna z sond lambda zgłasza sporadyczny problem, a że są 4 to pojawia się na kts komunikat - uwaga: np. sonda lambda 2 rząd prawa mieszanka za uboga za bogata ::)) Ale mam medżika od gazu który wie jak zaradzić.

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » czw 30 lip, 2009

U mnie nic sie narazie nie zapalilo - ile sad jest i czy moja instalacja jest do nich podpieta - nie mam zielonego pojecia. Na Pb i Lpg chodzi identycznie, przelacza sie na LPG dosc szybko (teraz cieplo jest)... nie widze roznicy z okresu przed zalozeniem instalacji.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

szymeq
Previanin
Previanin

Re: Pierwszy słaby punkt - linki drzwi tylnych

Post autor: szymeq » wt 15 paź, 2019

Witajcie,
to wracam ja z problemem linek drzwi przesuwnych.
Chodzi o to, że klamka "łapie"/otwiera drzwi po maksymalnym pociągnięciu. Dzieci nie radzą sobie, żeby otworzyć te drzwi. Rozebrałem tapicerkę, trochę przesunąłem na sam koniec uchwyt linki. Trochę to poprawiło otwieranie drzwi, ale bez szału. Druga sprawa to takie rozwiązanie długo nie podziała. Teraz powstaje pytanie, czy trudno wymienić te linki? Skąd je wziąć?

ODPOWIEDZ