Szyberdach- cieknie

Moderatorzy: parrot, HOYNA, Matka prEvka, 0jciec Prezes, bialy100

Szyberdach- cieknie

Postprzez Anubis » Pt 07 paź, 2011

Witam!
Mam problem z pierwszym szyberkiem- cieknie. Poprzedni właścicel chciał to chyba naprawić przy pomocy sylikonu, ale bez rezultatu. Miałem kiedys podobny problem przy escorcie- były zablokowane kanały doprowadzające wodę w słupkach. Powiem szczerze, że niewiem jak sie do tego zabrać. Z jednej strony bym mógł rozdłubać to wszystko i zobaczyć co jest grane. Z drugiej strony mieszkam w UK i jak tego nie poskładam w miare szczelnie to będę miał akwarium zamiast Prevki.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

OK
Dzięki wszystkim... za pomoc. Poradziłem sobie.
Więc tak- dla tych co mogą mieć podobny problem.
Przedni szyber ma 2 kanały do odprowadzanie wody. aby się do nich dostać trzeba odkręcić 2 nakrętki 10mm mocujące szybę. Wypychamy okienko i mamy czołg z Prevki :) W takisposób mamy dostęp do kanalików :) W moim przypadku były zatkane, jak się przelało to do autka mi kapało.
Pozdrawiam
Anubis

Postprzez skodan » N 03 lut, 2013

Wprawdzie jak widzę Anubisa już usunięto :roll: to chciałbym podziękować z info. Po ostatnich roztopach nieźle zlało mi przedni fotel. Mam nadzieję, ze po przeczyszczeniu kanałów sytuacja taka szybko się nie powtórzy.
skodan
Previanin
Previanin

Postprzez dominiq » Pn 11 mar, 2013

Pozdrawiam wszystkich!

Też mam mokry fotel kierowcy, więc zabiorę się za kanaliki, ale tak nawiasem mówiąc to aż dziwne, że uszczelki tak bardzo puszczają wodę.
Pozdrawiam Dominiq
dominiq
Previanin
Previanin

Postprzez pancurski » Pn 29 kwi, 2013

skodan, dominiq potwierdzacie, że cieknący dach to skutek zapychających się kanalików? czy u Was był inny powód?
pancurski
Previanin
Previanin

Postprzez dominiq » Pn 29 kwi, 2013

Witam,

Ja do końca pewien nie jestem - jeszcze nie padało :)

Aczkolwiek fakt, że przedmuchałem odpływ kompresorem i miałem wrażenie jakby coś wyleciało - jednak to może być tylko wrażenie bo odpływ kończy się w nadkolu, ja dmuchałem w przewód u góry.

Zdjęcie szyberdachu to nie jest kwestia odkręcenia 2 nakrętek 10-tek, ponieważ w przedniej części są jeszcze 4 śruby - ja się do nich nie dobrałem, ponieważ wymaga to zdemontowania podsufitki przynajmniej do bocznych słupków, tak żeby można było się dobrać do tych śrub przez otwór na szyberdach.

Do przewodu od strony kierowcy doszedłem przez odkręcenie "słoneczka", wyjęciu plastiku z przedniego słupka i odchyleniu podsufitki.

Odpływ jest zamocowany na opasce elektrycznej - ja mam wrażenie, że ona była luźna.

Na pewno jeszcze będę zabierał się za ten szyberdach, żeby go wykręcić, przesmarować porządnie uszczelki i zaciągnąć dobrze te opaski na odpływach.

Mam nadzieję, że opis choć trochę pomoże. Jak popada u mnie deszczem to dam znać czy cieknie - masochistą nie jestem więc z wiadra lał wody nie będę :).
Pozdrawiam Dominiq
dominiq
Previanin
Previanin

Postprzez skodan » Cz 02 maja, 2013

Ale odkręcenie tych dwóch nakrętek w zupełności wystarcza aby dostać się do odpływów i przepchać je jakimś drutem.
skodan
Previanin
Previanin

Postprzez dominiq » Pn 06 maja, 2013

Witam!

Po "upalnej" majówce mogę potwierdzić, że po przedmuchaniu kanalików odpływowych szyberdach u mnie nie przecieka :)
Lało dość obficie.
Pozdrawiam Dominiq
dominiq
Previanin
Previanin

Re: Szyberdach- cieknie

Postprzez parrot » Pt 30 cze, 2017

Potwierdzam również, bo i mnie dopadł ten problem. Rano po deszczowej nocy niemile zaskoczył mnie kompletnie mokry fotel pasażera (auto było przechylone na tę stronę).

Rzeczywiście wystarczy - po uchyleniu szyberdachu - odkręcić po jednej śrubce z każdej strony, by szyber dał się uchylić na tyle, by był dostęp do otworków odpływowych. Po przepchaniu woda ładnie zeszła. Dwie butelki wody wlane do kanalików potwierdziły, że cieknąć już nie powinno, bo dreny działają jak należy :)
parrot
Previanin
Previanin

Powrót do Karoseria