Czy 6-osobową wersję można wyposażyć w 7 fotel

Moderatorzy: parrot, HOYNA, Matka prEvka, 0jciec Prezes, bialy100

Czy 6-osobową wersję można wyposażyć w 7 fotel

Postprzez goblin » N 01 mar, 2015

Witojcie
Niechętnie szukam nowego auta dla mojej rodziny i niestety wybór padł na Toyotę Previę II:) Niestety dlatego, że to fajne auto, ale mało ich na rynku, a po zawężeniu kryteriów - BARDZO mało:(
Auto ma być 7-osobowe w konfiguracji foteli 2+3+2. Biorę również pod uwagę zakup 6-osobowej wersji i dokupienie dodatkowego fotela do środkowego rzędu, ale tu mam kilka pytań:
1. Czy 6-osobowa wersja (ale taka która w dowodzie ma wbite 6 osób) ma zaczepy pod środkowy fotel w drugim rzędzie? Na zdjęciach wnętrza nie widać ich, ale jest szansa, że uchwyty są schowane gdzieś pod wykładziną albo jeszcze gdzieś głębiej. Czy ktoś mógłby to sprawdzić u siebie? Interesuje mnie jak to wygląda w wersji sprzed liftu i po lifcie.
2. Czy na środek drugiego rzędu z Previi sprzed liftu fizycznie zmieści się fotel z pasami 3-punkowymi z wersji po lifcie? Chodzi głównie o szerokość, czy mógłby ktoś podać wymiary środkowego fotela drugiego rzędu? Pomijam to, że zaczepy są inne, mam nadzieję, że spawarka i tarczówka rozwiążą problem.

Gdyby ktoś znał forumowicza który posiada 6-osobą wersje proszę napisać, skrobnę do niego PW.

dzięki,
pozdrawiam
goblin
goblin
Previanin
Previanin

Postprzez pancurski » So 14 mar, 2015

Nie wiedziałem, że są Previe 6 osobowe. Estimy owszem, ale Previe nie miałem pojęcia.

Sam jeżdżę wersją 7 os z roku 2001. W drugim rzędzie są 3 fotele, fotel środkowy wyposażony jest w pas biodrowy. Ponieważ fotel ten jest węższy nie widzę możliwości wstawienia fotela z wersji po lifcie. Dlatego osobiście zdecydowałem się na profesjonalne wstawienie do tego fotela pasów 3 punktowych. Póki co zbieram pieniądze, tym bardziej, że są ważniejsze rzeczy do zrobienia w samochodzie.

Jeśli nadal jest Kolega zainteresowany wymiarami to proszę się odezwać w tym temacie.
Wyskoczę z miarką na podjazd i dokonam pomiarów :).
pancurski
Previanin
Previanin

Postprzez goblin » N 15 mar, 2015

Dzięki za odpowiedź. Jednak trochę to forum jeszcze żyje :)
Myślałem o tym, żeby wstawić środkowy fotel z 7-osobowej wersji po lifcie do 6-osobowej wersji sprzed liftu lub do 7-osobowej wersji sprzed liftu w miejsce obecnego. Oczywiście po przeróbkach zaczepów do podwozia.
Jeżeli byłbyś tak uprzejmy to zrób proszę te pomiary, a jak by Ci się jeszcze chciało zdemontować środkowy fotel i cyknąć zdjęcie od dołu to byłbym niezmiernie wdzięczny :)
Pozdrawiam
goblin

[ Dodano: Czw 19 Mar, 2015 ]
Drążę wciąż temat przeróbki 6-osobowej Previi na 7-osobową:)
Czy ktoś mógłby zmierzyć te rozstawy:
Obrazek
Proszę również napisać czy to sprzed liftu czy po lifcie

Pozdrawiam
goblin
goblin
Previanin
Previanin

Postprzez pancurski » So 21 mar, 2015

Tak na szybko.
Rozstaw fotela środkowego 37 cm. Rozstaw foteli skrajnych 41,5 cm.

Pozostałe pomiary mogę zrobić później.
pancurski
Previanin
Previanin

Postprzez goblin » So 21 mar, 2015

Dzięki, czekam na dalsze pomiary :)
goblin
Previanin
Previanin

Postprzez pancurski » Wt 24 mar, 2015

x1=8,5
x2=32
x3=8,5
x4=37
x5=8,5
x6=32
x7=8,5

Wymiary podane w centymetrach, mierzone między osiami uchwytów. Nie są super dokładne. Mogą odbiegać milimetr czy dwa od rzeczywistości. Czy Kolegę to satysfakcjonuje?
pancurski
Previanin
Previanin

Powrót do Wnętrze