Previa 2

Podstawowy zestaw pytań dotyczących modelu, zakupu i eksploatacji.

Moderatorzy: Matka prEvka, parrot, HOYNA

roman_z

Previa 2

Post autor: roman_z » pn 02 lut, 2009

Witam wszystkich uzytkownikow! potrzebuje pomocy przy zakupie previ 2 ,na co zwracac uwage, jaki silnik. Mam do wydania ok 40 tys .prosze o pomoc

humek

Post autor: humek » pn 02 lut, 2009

hmm nie wielu jest u nas co ma Previe drugiej generacji trzeba poczekać może się pojawi ktoś od II

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » pn 02 lut, 2009

Bialy pewnie troche pomoze, a przy dwojce to prawie tak jak przy kazdym autku.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

bialy100
Previanin
Previanin
Kontakt:

Biały pomoże o każdej każdej porze :)

Post autor: bialy100 » pn 02 lut, 2009

1. Czy 40 dyszki to maks - bo wtedy trza szukać auto za 35-37 czy też jest jeszcze zapas na drobne wydatki
2. Jeśli diesel to podobno jest bardzo czuły na paliwo, a więc lecą: wtryski, pompy paliwa, koła dwumasowe i silnik trochę za słaby jak do tych gabarytów - Uwaga jak śledzę diesle często są tańsze od benzyny
3. Benzyna praktycznie nie do zdarcia o czym Koleżeńswto z Jedynek powie. U mnie zwracałem uwagę na przebieg (wyrwałem z perzelotem 135000), budę (coby tylne szyby były przyciemniane - przydatne dla Dzieci i lepiej wygląda), praktycznie w benzynie nie ma co się psuć. Silnik trochę hałasuje, ale to napinacz paska (VVTi) powoduje że słychać lekkie śiwszczenie (nie wiem jak to nazwać), Zapytać kiedy wymieniano świece tam są irydowe (200 komplet), i lecą jeszcze sondy lambda, a że są 4 to może kosztować.
Leci tylna linka hamulca ręcznego (rdzewieje) a więc jak nie trzyma to znaczy że trzeba będzie wymieniać, tylne drzwi suwane mają blokadę, a więc jeśli nie łapie, albo łapie słabo znaczy były mocno eksploatowane, progi są po oby stronach chropowate i tak są polakierowane. Ja mam tempomat, fajna sprawa, Klima dwustrefowa w 2001 roku już klimatronik a więc można szukać tego rocznika i doszła także podgrzewana przednia szyba.
Ale coby nie było tak różowo - niemcy sprzedają te auta za minimum 10000 euro, co przy takim kursie jest ponad 40 dyszki trzeba więc moim zdaniem poszukać wśród tych aut które zostały sprowadzone i w dobie kryzysu sprzedawcy muszą się ich pozbyć, bo póki co Prevki do granka nie wrzucą. Ja obserwuję otomoto i widzę że jest mało nowych ogłoszeń, a te co są już trochę leżą. Nie palić się na diesla, bo wbrew pozorom łatwiej takie auto kupić i taniej. Jak coś jeszcze trza zapytać to dawaj znać. Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem.
Pozdrawiam i przepraszam za błędy pośpiech
Bialy
PS. Jak zapłacisz za dostęp do forum technicznego to są tam zdjęcia mojej prevki i specyfikacji sprzedawanych w GB modeli, a i książka ma się też od niej pojawić ale to już w gestii Hoyny.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pn 02 lut, 2009

No i super - Biały, stałeś się autorem chyba pierwszego poradnika dla "dwójkowiczów" :mrgreen:

lesioo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: lesioo » pn 02 lut, 2009

Obrazek

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » pn 02 lut, 2009

Bialy na prezydenta :) dobrze ze sie w sprawach technicznych nie rozpisal bo nagrode by jeszcze dostal. :mrgreen:
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » pn 02 lut, 2009

Bialy chyba tylko zapomnial, ze to wszystko psuje sie tylko w tych ktore sa niekochane przez wlascicieli i zajezdzane na smierc:-) bo przeciez Toyoty sie nie psuja :-)!!!
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

bialy100
Previanin
Previanin
Kontakt:

I znowu ze mną w You grają :)

Post autor: bialy100 » wt 03 lut, 2009

Ja się ostatnio dowiedziałem że poprzednia właścicielka tak delikatnie jeździliśmy, że auto jest ............ zamulone. No i teraz się zaczęło aby odmulić, biegi należy przerzucać przy min. 4000 obrotów. i z bólem serca to czynię, ale jaka jazda.
Pozdrawiam
Bialy

ODPOWIEDZ