Porady dla nowego PREVIANINA

Wątki i informacje tylko i wyłącznie związane z działalnością klubu i forum.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Porady dla nowego PREVIANINA

Post autor: Krzysztof » czw 21 lut, 2008

Witam wszystkich
Wybaczcie że nazywam Was PREVIANIE, a nie Previo-maniacy ale to tylko taka niezobowiązująca propozycja. Tak mi sie skojarzyło np. z Marsjanami (podobieństwa i różnice innym razem). Mam ogromna prośbę. CHCÊ ZOSTAÆ PREVIANINEM!
Ale najpierw muszę kupić ten samochód. Pomóżcie proszę! Mam 6-ro dzieci więc musi to być auto 8-osobowe. Oglądałem juz Previe II z 2001r ale czytałem Wasze opinie że I jest "większa w srodku". Nie mam "parcia " na nowy wóz tzw "wypasiony" ani na super zabytkowy. Chce duzy samochód z 8 miejscami i koniecznie klimatyzacją (lato+dzieci). No i wolałbym bez gazu (nie mam nic przeciwko LPG ale jeżdżę takim właśnie GALAXY-m i...nie mam zapasowego koła a wolałbym mieć).
Dlatego zadam wreszcie pytanie czy Previa z 1994r 2,2 diesel z napędem 4x4 to dobry wybór.
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4440458
Może ktoś jeździł takim autem i wie jak sie sprawuje taki silnik, czy daje rade je uciągnąć, i ile pali przy automatycznej skrzyni biegów. Jak sie sprawują te automaty? Nigdy tego nie miałem i boje sie usterek.
Aha, i czy to prawda z tą obszernościa auta tzn że Previa I oferuje więcej miejsca.
A tak wogóle to powiedzcie jak sprawdza sie w praktyce ten pomysł, z przesuwaniem całej kanapy w 2 rzędzie. W Galaxym mam 7 pojedyńczych foteli. Do wsiadania na "tył" odchylam jeden lub dwa boczne i ok. Ciekawi mnie czy można wsiąść (przesunąć kanapę) gdy ktoś siedzi w II rzędzie?
A moze ma ktoś do sprzedania dobry egzemplarz w dobrej cenie (dobra to nie znaczy za darmo, dobra dla obu stron i uczciwa). Czytam że niektórzy z Was kupuja jednak Previe II. Czy to znaczy, że jednak jest lepsza? Moze wartą pchnąć Galaxego dołożyć i nabyć II w dieslu z "manualem" i dwiema kanapami? Apropos. Czy w I obie kanapy sa jednakowe, czy ta w trzecim rzędzie jest jednak węższa (słyszałem różne opinie).
Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odzew. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » czw 21 lut, 2008

witam nie otworzyło mi tej strony,ale wszystko wskazuje że jest to Estima,bo tylko one były w dieslu.Co więcej występowały z kierownicą po prawo.Ale mamy klubowicza-specjalistę od przeróbek.I wszystko wskazuje na to że to właśnie kol.Rafała.jeśli tak to napewno jest to auto sprawdzone,bo gość zna się na rzeczy.napęd na4koła to już coś.Z awaryjnością Previi/Estimy nie ma większych problemów,a jeśli już takowe występują to klubowicze chętnie służą wsparciem.Kol.Hoyna jest z Lublina i na previach zna się nieźle.Napewno chętnie udzieli ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania.pozdrawiem-ciupek77
Tym chata bogata....co ukradnie tata:-)

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Dzięki
Skopało ten odnośnik, może teraz
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4440458
Rzeczywiście jest to Estima, ale z kierownicą po lewej.
Auto jest z Radomia. Jeszcze nie dzwoniłem do właściciela. nie chce zawracać człowiekowi głowy głupimi pytaniami (jesli nic nie wiem o aucie to nawet nie wiem o co pytać). Piszesz, że napęd 4x4 to juz cos. Też tak myślę ale motor 101KM to niewiele. Jestem ciekawy jak sobie z tym autem radzi i ile spala bo napęd jest stały tzn bez sprzęgła.
Pozdrawiam
Krzysztof

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Znowu coś nie tak. Auto jest wystawione na Allegro za 18tys. Trochę drogo jak na 94r ale jeśli to "swój" człowiek i jest w porządku tzn że auto też i wtedy może warto te pieniądze zapłacić. Kasy mi nie szkoda ale czasu na naprawy tak. No i problem bo ja jeżdże z małymi dziećmi. Z tego względu tracę pieniądze kupując nowsze auta. Może w wypadku Previi nie warto pakować sie w nowsze bo te starsze też są w miare niezawodne. Tak sobie rozważam.
Pozdrawiam
Krzysztof

lewski

Post autor: lewski » czw 21 lut, 2008

u mnie się otwiera bez problemu :mrgreen:
ciekawe, musiała być przerabiana,
bo dzieci muszą wysiadać od strony osi środkowej
po stronie kierowcy

lewski

a tak apropos to do Borek zapraszamy
jak masz szóstkę to gratulację
na miejscu można się wiele dowiedzieć
ja osobiście wybieram się tam pierwszy raz

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Teoretycznie.
VW "Ogórek" ma kierownice po lewej a drzwi tylko jedne i własnie po prawej
Pozdrawiam
Krzysztof

lewski

mój poprzedni busik miał drzwi na obie strony
musiałem zablokować bo moje dzieciaki
strasznie wyrywne są :evil:

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Jasne
Chętnie :D tylko że ja jeszcze nie mam Prevki, dopiero chce ja kupić.
miałem brac Caravellę ale okazało sie że to porażka techniczna i powinienem kupić T4 a tych z klima jak na lekarstwo. Dopierow ostatnia sobote odkryłem w necie Previe jako ewentualność bo ma 8 miejsc. Ale nie dotykałem jeszcze I-ki. Musze ja zobaczyć w środku sprawdzic wsiadanie i bagażnik.
Pozdrawiam
Krzysztof

lewski

poczekaj
ciupek77 pisze:Kol.Hoyna jest z Lublina i na previach zna się nieźle.
i tu się zgadzam, na miejscu możesz się zapoznać z autkiem.

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

I już go szukam :shock:
Pozdrawiam
Krzysztof

lewski

dzwoń do prezesowej to Ci poda namiary

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » czw 21 lut, 2008

Znając życie Hoyna to przeczyta i sam się odezwie. W razie co dzwoń. Mając Hoynę w Lublinie to już połowa sukcesu !!! :mrgreen: :mrgreen:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Rafal
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Rafal » czw 21 lut, 2008

Kolega Krzysztof już dzwonił..

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » czw 21 lut, 2008

Krzysztofie musimy się spotkać :P telefon do mnie 504 142 276 :wink:
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

humek

Post autor: humek » czw 21 lut, 2008

Ta Previa dieselek jest naszego kolegi Rafała to jest jego druga przerabiana z Anglika.

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » czw 21 lut, 2008

Rafal pisze:Kolega Krzysztof już dzwonił..
a do mnie jeszcze nie :(

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Krzysztof » pt 22 lut, 2008

Hoyna, przepraszam - najpierw robie dym na forum a potem nie odzywam sie. Zadzwonię jutro tzn dzisiaj o "ludzkiej" porze.
Pozdrawiam
Krzysztof

lewski

Post autor: lewski » pt 22 lut, 2008

żaden dym
forum samo w sobie jest zakręcone :wink:
a przy takiej gromadce jak Twoja
to zrozumiałe :D

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » pt 22 lut, 2008

Witaj Krzychu :)

A nie myślałeś o sprowadzeniu ? Zauważyłem że w Szwajcarii samochód powyzej 200 tysi km niewiele kosztuje a na Prevkach taki przebieg nie robi żadnego wrażenia ( przynajmniej na mojej :) :) ) Dużo Prevek z tamtego rynku ma napęd na cztery kapcie a chyba każda klimę.

Zajrzyj na stronki autoscout24.ch lub ricardo.ch . Ja niedługo wybieram się do Szwajcarii po drugą Prevkę. Kilkoro moich znajomych jeżdzi tam po samochody i skorzystam z ich pomocy. Cena oscyluje w granicy 5-6 tysi franków czyli ok 11-12 tys PLN za roczniki nawet 97. Do tego cło - 10%, VAT - 22% i akcyza - 65%. Niby wychodzi 26 tysi ale jesteśmy w UE i jak skorzystasz z czyjejś pomocy to nie zapłacisz haraczu u nas tylko około 3 tysi zamiast 14 :)
Bolek :)

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » pt 22 lut, 2008

Bolek niezłe te prefki, no i masę 4x4. Poza tym autka ze Szwajcarii są zawsze w niezłym stanie.

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » sob 23 lut, 2008

Ból jest tylko w tym, że Szwajcaria nie jest w UE i muszę na szybko paszport robić :mrgreen:

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Krzysztof » sob 23 lut, 2008

Niby wychodzi 26 tysi ale jesteśmy w UE i jak skorzystasz z czyjejś pomocy to nie zapłacisz haraczu u nas tylko około 3 tysi zamiast 14 .
Co to znaczy? Z czyjej pomocy mam skorzystać? Chętnie to zrobię.
Pozdrawiam
Krzysztof

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Oglądam i oglądam i .....
Może ktoś ma lub może zrobić i wysłać mi zdjęcie na którym zobaczę jak składa sie kanapa przy wsiadaniu na 3rząd (w wersji 8-osobowej).
Dzięki
Pozdrawiam
Krzysztof

Awatar użytkownika
Bolek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bolek » sob 23 lut, 2008

Krzysztof pisze:Co to znaczy? Z czyjej pomocy mam skorzystać? Chętnie to zrobię.
Chodzi o to, że w Polsce opłaty (cło, vat, akcyza) są naliczane procentowo nie w/g wartości faktury zakupu tylko w/g tzw. eurotaxu czyli czegoś w rodzaju ceny rynkowej. Urzędnik może zakwestinować Twoją fakturę np. na 3000 PLN w przeliczeniu i wyliczy Ci opłaty od wartości załóżmy 10 000 PLN. Dobrodziejstwem Unii jest to że tę operację możesz przeprowadzić w Niemczech gdzie patrzą tylko na fakturę zakupu. Później musisz w Polsce tylko dopłacić róznicę na VAT a żaden urzędas nie ma prawa się czepić ponieważ inny urzędnik unijny już uznał Twoją fakturę za prawidłową i płacisz mniej. Ale musisz mieć zaprzyjaźnionego handlarza który to za Ciebie zrobi.

lewski

Post autor: lewski » sob 23 lut, 2008

Krzysztof pisze:I już go szukam :shock:
znalazłeś widziałeś jakie wrażenia :?:

Krzysztof
Previanin
Previanin
Kontakt:

Bomba !
Ale przegadaliśmy godzinę i nie pomierzyłem rozmiarów kanapy :) . Auto Hoyny stoi na parkingu, jest super utrzymane i zadbane, jak z wystawy. Wstydziłem sie stawać obok swoim Galaxym. Ale ja mam i mam mieć auto do jeżdżenia na co dzień. Dlatego pomimo różnych zdań klubowiczów kupię anglika i dam Rafałowi do przerobienia lub benzynę z gazem. Ale chciałbym 4x4. Stoja dwie prewie w Krakowie(allegro i gratka). Może poproszę Cziwo aby je obejrzał?
Pozdrawiam
Krzysztof

lewski

Krzysztof pisze:Bomba !
no to witamy w klubie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » sob 23 lut, 2008

Krzysztof pisze: benzynę z gazem
hmmmmmmmmm
i w tym oto miejscu rozpoczynamy nową dyskusję o wyższości benzyny nad gazem lub gazu nad benzyną .....

moje zdanie: gaz tylko do zapalniczek i kuchenek :twisted: :twisted:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

lewski

Matka prEvka pisze:moje zdanie: gaz tylko do zapalniczek i kuchenek :twisted: :twisted:
to tak jak z wyższością
świąt Bożego Narodzenia
nad świętami Wielkiej nocy :idea:

ODPOWIEDZ