KLUB PREVII - Wasze pomysły

Wątki i informacje tylko i wyłącznie związane z działalnością klubu i forum.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

KLUB PREVII - Wasze pomysły

Post autor: HOYNA » czw 10 gru, 2009

Witam

Zakładam temat, w którym liczę na Wasze pomysły dotyczące organizacji naszego zgromadzenia (klubu) na rok 2010. Ponieważ pojawiają się nowe pomysły, a i udało się zdiagnozować również pewne problemy liczę, że tutaj uda się to zebrać i wspólnie określić dalszy plan działania.

Do dzieła Klubowicze. :wink:
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » czw 10 gru, 2009

Marcin napisał:
Wysłany: Dzisiaj 20:24 ...do zobaczenia...
--------------------------------------------------------------------------------
...kiedy naprawicie już ten klub. Powodzenia dla wszystkich, którzy będą go naprawiać. Ja miałem pewien pomysł, ale chyba tylko sam w niego wierzyłem.
--------------------------------------------------------------------------------

Co się dzieje :?: , czy powyższe to Twoja deklaracja :?: :cry:
czy też cytat innego klubowicza :?:

Co jest nie tak z Klubem :?: :?: :?:
Naprawa Klubu :?: co w nim sie "zepsuło" :?:
Fakt, są ludzie którzy rzadko piszą na forum, np. ja, ale to z powodu braku czasu, a nie niechęci do kogokolwiek. Sądzę, że nie jest to powód do tak drastycznych deklaracji.
Chyba nie chodzi o te nieszczęsne symboliczne składki.

Jeśli jest naprawdę istotny temat - problem w Klubie, chciałbym go poznać i myślę, że nie tylko ja.

Awatar użytkownika
RysZeg
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: RysZeg » czw 10 gru, 2009

ELEKTRO pisze:Marcin napisał:
Wysłany: Dzisiaj 20:24 ...do zobaczenia...
...kiedy naprawicie już ten klub. Powodzenia dla wszystkich, którzy będą go naprawiać. Ja miałem pewien pomysł, ale chyba tylko sam w niego wierzyłem.

Co się dzieje :?: , czy powyższe to Twoja deklaracja :?: :cry:
czy też cytat innego klubowicza :?:

Co jest nie tak z Klubem :?: :?: :?:
Naprawa Klubu :?: co w nim sie "zepsuło" :?:
Fakt, są ludzie którzy rzadko piszą na forum, np. ja, ale to z powodu braku czasu, a nie niechęci do kogokolwiek. Sądzę, że nie jest to powód do tak drastycznych deklaracji.
Chyba nie chodzi o te nieszczęsne symboliczne składki.

Jeśli jest naprawdę istotny temat - problem w Klubie, chciałbym go poznać i myślę, że nie tylko ja.
Spokojnie, spokojnie, raczej jest to tylko zmęczenie materiału.
Odpocznijmy. Poczekajmy do końca roku.
A wszystko będzie bardzo dobrze!

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

no, no Jurek, chyba mnie trochę poniesło :wink:

lewski

Post autor: lewski » czw 10 gru, 2009

ELEKTRO pisze:--------------------------------------------------------------------------------
ELEKTRO skąd wydłubałeś ten cytat :?:
HOYNA pisze:Zakładam temat, w którym liczę na Wasze pomysły dotyczące organizacji naszego zgromadzenia
ja się podpisuje pod tym o czym rozmawialiśmy przez fona
miałeś podać przykłady zmian

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

lewski pisze:ja się podpisuje pod tym o czym rozmawialiśmy przez fona
miałeś podać przykłady zmian
mi już się pomysły generalnie ulotniły, ale liczę, że tutaj właśnie powinny znaleźć się Wasze propozycje, które zakładam wspólnie później zaakceptujemy.

lewski

Post autor: lewski » czw 10 gru, 2009

1. za gadżety płacimy osobno
2. składka jest do ustalenia za domenę, co zostanie proponuje przeznaczyć na zlot majowy ( 0gólnopolski )
3. osobne konto j/w, rozliczane co roku
4. osoby odpowiedzialne za dany zlot
co więcej sobie przypomnę to dopisze

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » sob 12 gru, 2009

Do moderatora: temat ten, nie powinien być dostepny dla niezarejestrowanych :!:

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » sob 12 gru, 2009

ELEKTRO pisze:Do moderatora: temat ten, nie powinien być dostepny dla niezarejestrowanych :!:
He.....popieram, bo po tej stronie Forum to raczej brak przesłanek do dyskusji, a to mniemam jakby "zielona kiszonka"..........Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » sob 12 gru, 2009

SiO2 pisze:
ELEKTRO pisze:Do moderatora: temat ten, nie powinien być dostepny dla niezarejestrowanych :!:
He.....popieram, bo po tej stronie Forum to raczej brak przesłanek do dyskusji, a to mniemam jakby "zielona kiszonka"..........Pozdrawiam.
SiO2 od nowego roku będziesz już po tej samej stronie Forum, bo składka klubowa pójdzie raczej do lamusa

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » ndz 13 gru, 2009

He, he.........., a to se poczytam..........
[you] wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, kasy....i czego tam jeszcze Ci potrzeba.....2012 r

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » ndz 13 gru, 2009

SiO2 pisze:He, he.........., a to se poczytam..........
a ja Cię osobiście odpytam z tego co przeczytałeś z zaległych tematów :wink:

tołdi

Post autor: tołdi » pn 14 gru, 2009

Moje propozycje postaram sie przedstawić w punktach.
1.Rejestracja stowarzyszenia
2.Wybranie władz statutowych zgodnie z wymogami obowiazującymi stowarzyszenia (jak mi sie uda to wkleję całą potrzebną dokumentację)
3.Wybranie osoby lub osób odpowiedzialnych za pozyskiwanie sponsorów w zamian za reklamy na szybach naszych wozów lub banerów na stronie stowarzyszenia.
środki z reklam można by wykorzystać na opłacenie kosztów utrzymania strony i np.pokrycia części kosztów zlotów.
4.Strona dostępna w całosci dla wszystkich którzy będą chcieli ją odwiedzić
5.Wprowadzić prężnie działający dział giełdowy części i wozów
6.Poprawić działanie wyszukiwarki bo jak do tej pory wpiszesz "głowica" a wyskakuje sporo postów nie związanych z tematem poszukiwania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: HOYNA » śr 16 gru, 2009

Pozwolę sobie na podsumowanie dotychczasowych pomysłów, co by było łatwiej to ogarnąć:

1. Formalna rejestracja stowarzyszenia - tutaj proponuję, aby temat rozpoznał Tołdi jako jego inicjator, tzn. co tak naprawdę się z tym wiąże, jakie są pozytywy i negatywy takiej formy dla naszego zgrupowania, no i jakie kroki należy poczynić w przypadku ewentualnej realizacji tego tematu.

2. Wybranie władz statutowych zgodnie z wymogami obowiazującymi stowarzyszenia - ten temat można powiązać z tematem 1.

3. Usprawnienie wyszukiwarki powiązane z porządkiem w dziale technicznym - myślę, że do tego tematu kandydat sam nam się zgłosił. Mam tu na myśli Ladapisa (Leszka), który zainicjował ponownie to zagadnienie, a po wstępnych Waszych opiniach co do mojej propozycji, aby się tym zajął, myślę, że w najbliższych dniach po prostu zostanie moderatorem tego działu.

4. Wprowadzić prężnie działający dział giełdowy części i wozów - myślę, że to tylko kwestia powołania Moderatora do tego działu, który oczywiście chciałby się tym zająć (mam tu na myśli dzisiejsze działy: Kupię, Sprzedam, Zamienię). Czekam na zgłoszenia ewentualnych chętnych

5. Strona dostępna w całosci dla wszystkich którzy będą chcieli ją odwiedzić - ten temat wydaje się już być przesądzony, bo jak mniemam chodzi o składki i dostęp, ale rozumiem, że ewentualne uruchomiemie tematu 1 będzie się również z tym wiązało.

6. Nazwę to funkcje klubowe. Mam tu na myśli powołanie pewnych funkcji w celu usprawnienia działania klubu, oczywiście niezależnie od innych wymagań:
- moderatorzy działów - do ustalenia
- organizator zlotów lub opowiedzialny za nie - j/w
- skarbnik - j/w
- dyrektor gadżetowy - j/w
- poszukiwacz sponsorów - j/w
- kierownik d/s niepotrzebnych (może być to intratna posadka :wink: )
- :roll: rzecznik prasowy :?: :mrgreen:

Czekam na dalsze propozycje lub sugestie, no i oczywiście na opinie dotyczące dotychczas zebranych propozycji.

:wink:

Rumcajs

Post autor: Rumcajs » śr 16 gru, 2009

Dobrze że pojawiły się takie propozycje.
Jeszcze lepiej by było gdyby Ewa się wypowiedziała w tym temacie.
W końcu są ZAłOżYCIELAMI TEGO KLUBU. Chwała im za to.
Można poprawić forum, odciążyć PREZESÓW.
Zrozumieć że mają swe problemy.
Jeśli Ewa wyrazi zgodę niech się ustosunkuje do podanych propozycji.
Zrobić ankietę kto jest za pewnymi zmianami w klubie?
Wyciągnąć wnioski i niech się to dalej kula. :mrgreen:

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » czw 17 gru, 2009

W zasadzie ( z uwagi na prace) 70% tygodnia spedzam przed kompem z dostepem do netu. (w domu jak i w pracy). Sporadycznie zdarzaja sie dni gdy jestem w terenie poza biurem (staram sie teraz wiekszosc rzeczy zalatwic przez e-mail lub telefon) jesli zatem bedziecie mieli pomysl jak moja prawie zestala obecnosc on-line wykorzystac - jestem do dyspozycji.

Co do stowarzyszenia to nie jestem za - nie jestem przeciw :-) Do tej pory dobrze sie tu czulem ale tezn nie mam nic przeciwko zmianom. Wg mnie stowarzyszenie ma jeden zasadniczy + - mozemy oficjalnie wystepowac w swoim imieniu - w rozlowach ze sponsorami, dostawcami, innymi grupami zainteresowanymi, itd...

Centernet: nowy operatore telekom: ma miec specjalna oferte dla wedkarzy... a dla nas??? :mrgreen:
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » czw 17 gru, 2009

Hmmmmmm.......nie wiem Kto mnie wpuścił , ale dziękuję.....chociaż nie wiem czy nie lepiej było pozostać żółtym..........
Tak pobieżnie porównując "klimat" strony "czarno- żółtej" na której piszą głównie "zieloni" i strony "zielonej"- tylko dla "zielonych", to wydaje mi się, że jednak ta pierwsza jest bardziej w klimacie forum dawnej previi.....
Co do Strony Previa -jako, że jestem nowy - to głupi (nie mylić z młody), a i " nie bywały" na zlotach to i pewnie wszystkiego nie wiem - to mam pytanie ........Do Kogo należy "przestrzeń internetowa" (jak się wyraził Cziwo) pod nazwą ...PREVIA.PL.................., MYśLÊ, żE JEST TO PODSTAWA DO DALSZYCH DYSKUSJI jeśli mają być konstruktywne........

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » czw 17 gru, 2009

SiO2 pisze:Do Kogo należy "przestrzeń internetowa" (jak się wyraził Cziwo) pod nazwą ...PREVIA.PL.................., MYśLÊ, żE JEST TO PODSTAWA DO DALSZYCH DYSKUSJI jeśli mają być konstruktywne........
Do EWY :wink:

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » czw 17 gru, 2009

ELEKTRO pisze:Do EWY
............hmmm, znaczy się Matki prEvki - no to tworzenie stowarzyszenia z "cudzej kieszeni" to co najmniej nietakt............, ale nawet gdyby było takie przyzwolenie to.......stowarzyszenie czy coś........ to nie tylko wypełnienie formularza KRS-u itp..........to odpowiedzialność, sprawozdawczość, księgowość.........zapewne chętni do podjęcia tych zadań z odpowiednimi kwalifikacjami zgłoszą się sami i będą pracować - za friko?.............
........sponsorowanie?..... nie jeżdżę na zloty, ale gdybym- to raczej z własną butelczyną i czymś do żarcia, nie muszę się w tym celu obklejać reklamą majtek......, bo raczej na Toyotę nie ma co liczyć
.........dostępne - niedostępne........hmmmmmmm......w zakresie prywatności regulacje prawa polskiego.......
.........składka......ta dyskusja już była........

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » pt 18 gru, 2009

SiO2, co do sponsoringu mam takie samo zdanie, bo w końcu Previi w Polsce gorzej jak na lekarstwo, więc kto chciałby sobie głowę i kieszeń zawracać nami.

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » pt 18 gru, 2009

DarekJ pisze:co do sponsoringu.........
.......no właśnie, tym bardziej, że jak do składki tak i do wożenia reklamek trzeba by obligować(zmuszać) Klubowiczów i znów - konflikty, jeden wozi inny zdjął bo za wożenie nie dostał dodatkowej parówki na zlocie, abo jakiejś chorągiewki z logo Klubu........,a tu firma Previa.Pl podpisała umowę i kaskę musi zwrócić sponsorowi i co? i kicha............kolejne konflikty, bo kto ma wyskoczyć z tej kaski?.....
Z pewnością jakaś kasa w klubie jest potrzebna.....spontaniczna zrzutka dla konkretnego celu?- może?.........., lekko zarobkowa stronka? - może?- tylko tu już marketingi wykorzystują kretyńskie wyceniarki stron, a w nich previa,pl jakoś tak tanio wygląda........, ale tu potrzeba mądrego Klubowicza obeznanego w zarabianiu stronką.....??????????????????????????????
he, he.........znalazłem najwyższa wycenę...........
Obrazek
...........................................................................................

Co do konstrukcjii Forum..........coby się "burdel nie robił"(cytata z wypowiedzi Kogoś sławnego....) to mam takiego pomysła, tak mnie strzelił jak niejakiego Dobromira.........
Stworzenie wrażenia demokracji, a może i anarchii przez udostępnienie Userom strefy powiedzmy mini blogów, firmowanych Ich nickiem, gdzie można by było pisać nawet post pod postem, upierdliwie się witać codziennie........itd. - taki osobisty kawałek Forum, dostępny do komentowania dla innych oczywiście, a jaki wygodny dla moderatorów - wszelkie offy odsyłane bezpośrednio do takiego mini bloga, bez odsyłania na privy czy wyrzucania do kosza itd....w sumie bezkonfliktowo bo kontynuować offfdyskusję można w miniblogu..........
A i może User chętniej będzie dbał o swój kawałek previa,pl............
W sumie to nawet w ramach obecnych można tak używać Forum.........bo chyba złożyciel tematu ma możliwość skasowanie go w całości......a więc jest moderatorem własnego tematu............

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » sob 19 gru, 2009

A jeśli ktoś chce odwiedzić "pręrzne Forum to proszę http://toyota.auto.com.pl/forum/index.p ... eeb#cat739
Tam dopiero jest na co narzekać :mrgreen:

ODPOWIEDZ