Niedokończone tematy - techniczne

Wątki i informacje tylko i wyłącznie związane z działalnością klubu i forum.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

Włodek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Włodek » wt 01 mar, 2011

galtom pisze:Dobrze gada :-)
Jestem, niestety "w temacie".
Wydłuzony czas wtrysku, z którym się borykam od dłuższego czasu powoduje min. "falujące obroty".
To, na co zwróciłem uwage odwiedzając nasze forum, to niedokończone tematy...
Jesli ktoś dostrzeże jakąś poradę, która pomogła w usunięciu usterki - usunie ją (usterkę) i.... cisza - nie napisze nawet, co było rzeczywistą przyczyną.
Jeśli nikt nie jest w stanie mu pomóc - skorzysta z rady innego, "obcego fachowca" i....
to samo.
Odwiedza stronkę dopiero wtedy, gdy wystąpi kolejny problem.

Nie jest to stwierdzenie dotyczące wszystkich klubowiczów i z góry przepraszam za uogólnienie.
Może sam też postąpię w ten sposób - nie wiem...?
Lecz fajnie byłoby przeczytać częściej zdania - O.K./ Pomogło/ Gra i bucy/ Dzięki/

Sam też chcialbym tak napisać...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » wt 01 mar, 2011

Włodek pisze:jesli ktoś dostrzeże jakąś poradę, która pomogła w usunięciu usterki - usunie ją (usterkę) i.... cisza - nie napisze nawet, co było rzeczywistą przyczyną.
Włodek - zgadzam się - też to zaobserwowałem - niestety. Staram się z tym walczyć, nie mniej jednak żadnych sił, poza łagodną perswazją, użyć nie mogę. Pozostaje przyjąć zasadę, by autora dopytywać, jednak jeśli nie zechce odpowiedzieć - to nie wiele da się zrobić.
Ostatnio zmieniony wt 01 mar, 2011 przez parrot, łącznie zmieniany 1 raz.

Włodek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Włodek » wt 01 mar, 2011

Wiem, że to nie jest miejsce na ten temat, jednak przeglądając w ostatnim czasie forum doszedłem do wniosku, że niewiele dzięki niemu można się przez to dowiedzieć. Jeśli ktoś "rzuca temat"- otrzymuje kilka odpowiedzi i .... to wszystko. Nie piszę o odpowiedziach typu "czy to Previa staje, czy on mi staje", tylko o tych konkretnych i na temat, jednak ten właśnie gdzieś po drodze zanika w gąszczu pozostalych.
Wiem, że to trudne, a samo forum powinno być w sumie pomocną rozrywką, lecz oprócz POMÓGł, POSTY itp. może także wprowadzić Niedokończone tematy ?
Trudne, ale możliwe, jeśli określimy czas tematu - np. 30 dni. Jeśli ktoś nie uzyska w tym czasie konkretnej odpowiedzi ponawia wcześniej niż po upływie tego czasu pytanie lub pisze komentarz do odpowiedzi i zamyka temat.
Wiem - to nie jest łatwe, ale wydaje mi się możliwe.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » wt 01 mar, 2011

Pozwoliłem sobie wydzielić posty do osobnego wątku i działu - uważam, że temat jest bardzo istotny i warto tego przypilnować - konstruktywnie.

Humek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Humek » wt 01 mar, 2011

ładnie chwali się i nie miesza się tak z innymi tematami. Porządeczek musi być.
opcja szukaj to skarbnica informacji

Awatar użytkownika
zyx
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: zyx » śr 02 mar, 2011

Włodku bo na tym forum tak na prawdę na previi od strony mechanicznej zna sie może z 10% obecnych a reszta udziela się towarzysko - niestety.
Jedyna osoba która ma na prawdę solidną wiedzę zachowuje to dla siebie, z resztą nie dziwne skoro z tego żyje... Nie znajdziesz tu osoby typu "Krzyżak" z forum mitsubishi.
W sumie to mogę sie przyznać ze ja też sie nie znam i zwykle problem sie konczy wizytą u mechanika ale chyba to takie czasy i już nikt nie robi kapitalki silnika przed domem... (z resztą w przypadku previi bez garażu z kanałem i dobrego zaplecza narzędziowego jest to raczej niewykonalne)
Co do wiecznych zapewnień zrobienia porządku to panowie... bez komentarza :P

Włodek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Włodek » śr 02 mar, 2011

zyx pisze:Włodku bo na tym forum tak na prawdę na previi od strony mechanicznej zna sie może z 10% obecnych a reszta udziela się towarzysko - niestety.
Jedyna osoba która ma na prawdę solidną wiedzę zachowuje to dla siebie, z resztą nie dziwne skoro z tego żyje... Nie znajdziesz tu osoby typu "Krzyżak" z forum mitsubishi.
W sumie to mogę sie przyznać ze ja też sie nie znam i zwykle problem sie konczy wizytą u mechanika ale chyba to takie czasy i już nikt nie robi kapitalki silnika przed domem... (z resztą w przypadku previi bez garażu z kanałem i dobrego zaplecza narzędziowego jest to raczej niewykonalne)
Co do wiecznych zapewnień zrobienia porządku to panowie... bez komentarza :P
....i właśnie po to jest ta propozycja - według mnie miesięczny termin wystarczy na to, żeby dojść do konstruktywnego rozwiązania tematu.
Jeśli nie - koniec tematu, komentarz i do kosza... albo zostaje zakończony komentarzem pozytywnym i jako przydatny pozostaje.
Nie można, wydaje mi się, pozostawać w bałaganie i niczego nie chcieć zmieniać, bo " tak tu już jest".
Porównam do Previi, w której złapałem gumę, ale nie chcialo mi sie nic z tym robic, bo przecież - po co? To przecież normalne, że czasami się złapie gumę - jeździć z tym można, a że trochę wolniej, to co?
Nie chcę zmieniać świata, jestem tu nowy i tylko złożyłem propozycję. Przyjmie się, to dobrze, jesli nie - to do kosza....

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » śr 02 mar, 2011

Mi się podoba to rozwiązanie i powiem od strony laika, że wiele tematów mi pomogło i dzieki forum robiłem "naprawy" we własnym zakresie. Proste czynności, które kiedyś były dla mnie czarną magią, typu: wymiana świec i całego ustrojstwa wokół, wymiana klocków hamulcowych i tarcz... i jeszcze kilka innych detali. Mam zamiar przyjrzeć się smoczycy bardziej, teraz gdy dorobiłem się garażu z kanałem... Mam nadzieję, że kiedyś nauczę sie do tego stopnia, że będę mógł ją rozkręcić i skręcić. No bo niby czym się różni człowiek ten co umie i wie jak naprawić od tego co nie umie i nie wie?? Niczym wielkim, różnią się jedną cechą odwagą i chciejstwem.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » śr 02 mar, 2011

Astro, nikt nie załamuje rąk nad brakiem funkcjonalności forum - jego główna funkcja to funkcja towarzyska, która sprawdza się doskonale. Jednak dział techniczny wymaga pewnego porządku - właśnie dlatego, by pomóc. Włodek słusznie podniósł temat niedokończonych wątków. Jeśli nikt z użytkowników forum nie jest w stanie pomóc lub rozwiązać problemu - kończy się u fachowca. I dobrze. Istota problemu jest taka, by - w miarę możliwości - opisać przyczynę i sposób rozwiązania problemu i zakończyć konkretny wątek. Kogoś w przyszłości może to naprowadzić na właściwy trop.

Próby uporządkowania "technicznego" były podejmowane kilkukrotnie, legły jednak przez zaniechanie chyba... Myślę, że nie zaszkodzi podjąć próby kolejnej.

Dareek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Dareek » śr 02 mar, 2011

Witam , mam tylko pewne obawy ,ponieważ było kilku Klubowiczów , którzy wiedzieli więcej na temat Naszych autek niż przeciętny Klubowicz i po pewnym czasie przestawali pisać ,odzywać się ,znikali .Nic Nikogo na siłę nie trzyma ,nie ma przymusu należeć do Klubu ,więc nie wiążmy tym tematem wielkich nadziei , super , że jest Waldek ale poza Nim też trzeba sobie radzić a warsztaty i tak będą zarabiały.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Dareek, ale przecież nie o to chodzi. Sprawa jest bardzo prosta - trzeba trzymać się zasady:

1. Stawiasz problem
2. Sprawa się toczy (klubowicze pomagają, sugerują, podają rozwiązania, ewentualnie sprawę rozwiązuje profesjonalista w warsztacie)
3. Kończysz wątek podając wszelkie możliwe informacje (rozwiązanie, przyczyny itp.)

Cała sprawa rozbija się właśnie o 3 punkt - zakończenie. Jeśli chodzi o klubowiczów którzy "znikali" to trudno mieć im cokolwiek za złe - uczestnictwo w klubie jest dobrowolne...

Dareek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Dareek » śr 02 mar, 2011

OK , Olek tak jest cały czas ,wrzucam problem na Forum , czytają i Kto może pomóc wiedzą , doświadczeniem to pomaga , teraz jest po prostu oddzielny dział , terminowy ,1 m-c i już po 2 czy 4 miesiącach nie będzie można pisać , taka różnica.

Włodek
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Włodek » śr 02 mar, 2011

Dareek pisze:OK , Olek tak jest cały czas ,wrzucam problem na Forum , czytają i Kto może pomóc wiedzą , doświadczeniem to pomaga , teraz jest po prostu oddzielny dział , terminowy ,1 m-c i już po 2 czy 4 miesiącach nie będzie można pisać , taka różnica.
Namieszałem...? Nie chciałem. Chodzilo mi tylko o to, żeby zakończyć temat stwierdzeniem rozpoczynającego - "to wszystko do bani, nic nie pomogło....-" i wtedy kasujemy temat lub -"pomógł Parrot postem z dnia tego a tego" i wtedy temat pozostaje jako pomocny.
Przez miesiąc może być jeszcze powrót do tematu, gdy ktos skorzysta z rady i pomocy mechanika i napisze, co bylo przyczyną rzeczywistą, jesli nie - do kosza, gdyż nie wiemy, czy jakakolwiek porada była trafna.
Strona techniczna zagadnienia, to informacja przy nicku o ilości rozpoczętych i zakończonych tematach. Tego nie znam, ale zamiast "ilość postów" lub "pomógł" może być informacja właśnie o tematach rozpoczętych i zakończonych, ale to już rewolucja....

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Włodek pisze:Namieszałem...?
Włodek, nie namieszałeś - jeszcze raz powtórzę - teza jest cenna i się z nią zgadzam.

Rewolucji robić nie będziemy, bo taki klimat jest od lat i już - dobrze nam z tym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamiast rewolucji była ewolucja i w tym kontekście kolejna próba przypilnowania, by w tym wąskim zakresie był porządek jest OK.

Napiszę więc po raz ostatni:

Proszę kolegów i koleżanki o pilotowanie własnych wątków pod kątem początku, rozwinięcia i szczęśliwego zakończenia (jak w szkole :mrgreen: ) . Postaram się czynnie pomóc.

Ze swojej strony uważam temat za wyczerpany.

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » czw 03 mar, 2011

......powrócę nieśmiało do tutków smażonych kolektywnie, ta idea wydaje mi się jak najbardziej odpowiednia na to Wolne Forum, uwolni to moderatorów technicznych od konfrontacji z użytkownikami, sprowadzając ich pracę do ściągnięcia i umieszczenia gotowca na forum i zamknięcia tematu coby był czysty, a w przypadku np.awarii forum pozostanie duplikat na gmailu, zawsze do odzyskania, no chyba że.......ale nie niemożliwe........

Kwestia tylko formy np:
1.Objawy
2.Czym zrobić
3.Jak zrobić
4.Ile to kosztuje
Co do zdjęć to oczywiście mile widziane, udostępnienie dokumentów gmaila dopuszcza wstawienie zdjęć linkiem, a dla właściciela konta również z własnego kompa.......w tekście oczywiście można grzebać do woli.......znaczy się świadomej woli....

viewtopic.php?t=3103
[you] wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, kasy....i czego tam jeszcze Ci potrzeba.....2012 r

Awatar użytkownika
Markoni
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Markoni » pt 04 mar, 2011

Wątek niby wyczerpany, ale się wtrącę.
Bardzo ni się podoba SiO2 Twój pomysł, ale jestem realistą :(, on wymaga większego zaangażowania. A jeśli ktoś ma problem, to nie wierzę, że będzie wielu zapaleńców, aby z tego tutorial robić :-( - takie jest moje zdanie, choć nie ukrywam, że taki dokument czytało by się pięknie!
Wydaje mi się, że sposób zaproponowany przez Włodka jest bardziej realny:
- piszemy o problemie
- podpowiada, pomaga kto potrafi
- jeśli problem rozwiązany, zaczynający wątek kończy go pisząc krótko co pomogło, a moderator jeśli łąska ;) wywala "śmieci", czyli posty nie na temat (tak - mnie też szkoda, ale w technicznym powinien być porządek).
- jeśli po 30 dniach nic się nie dzieje - ja bym nie wywalał, tylko przesunał do działy "Problemy nierozwiązane".
Czasem i w takich podpowiedziach są cenne uwagi, nawet jeśli nie pomogło, bo komuś innemu pomóc może, albo nasunąc jakiś pomysł. Aby te "niedokończone" nie przeszkadzały w szukaniu, musiały by być podwieszone chyba gdzień na tym poziomie (można wówczas szukać albo z ich pominięciem, albo w nich samych):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zyx
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: zyx » czw 10 mar, 2011

Sorry ale brakuje tu kogoś z jajami który by rozdawał banany i inne owoce
za np bazgranie nowych topiców w dziale PREVIA I :evil:

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » czw 10 mar, 2011

Mi nie brakuje. Nie było bananów przez lata, więc i teraz się obejdzie. To nie kluba VAGa :twisted:

Awatar użytkownika
zyx
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: zyx » czw 10 mar, 2011

Jeśli nie działa instytucja nawet głupiego upomnienia to całe te gadanie o porządku można sobie wsadzić wiecie gdzie...

Awatar użytkownika
Markoni
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Markoni » czw 10 mar, 2011

Hey, Zyx, ale o co chodzi ? Nie spodobał Ci się mój rysunek ? :wink:

ODPOWIEDZ