Dzień dobry. Dylematy.

Wątki i informacje tylko i wyłącznie związane z działalnością klubu i forum.

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, [M]oderatorzy

pancurski
Previanin
Previanin
Kontakt:

Dzień dobry. Dylematy.

Post autor: pancurski » czw 11 kwie, 2013

Nie mam Previi i tak naprawdę to nie wiem czy kupię.
Z jej kupnem (generacja 2) nosiłem się już kilka lat temu, niestety ze względów finansowych poszedłem w Audi. Minęło kilka lat, A6 poszła do żyda i znowu pojawił się pomysł kupna.

Na chwilę obecną mam spory dylemat: Previa II czy Honda CR-V a może Espace.
Moja rodzina to na dzień dzisiejszy układ 2+3, ale nie znaczy to, że nie powiedzieliśmy już ostatnie słowo :). I ze względu na to rozważam właśnie Prevkę lub coś innego ale większego. Przywiązuje się do rzeczy, nie lubię ich szybko zmieniać.

Za hondzią przemawia mniejszy silnik (2 litry w benzynie) i niezawodność hondy, no ale rozum mówi: Panie, kup coś większego.
Za toyotą jej tzw. rozwojowość (więcej mniej siedzących) i niezawodność toyoty.
Oba modele nie mają jednak takich systemów jak kontrola trakcji i toru jazdy (chyba, że o czymś nie wiem).
I dlatego w moim zestawieniu pojawia się także Espace. Ale tu z kolei boję się upierdliwej awaryjności elektroniki.

Nie ukrywam, że A6 strasznie podniosła moje wymagania co do komfortu i bezpieczeństwa jazdy (quattro, esp itd), jedyne co mi się nie podobało to spalanie mimo lpg. W trasie było bardzo OK, ale w mieście to katastrofa.

Póki co, posiedzę na forumie, poczytam, popytam. Auto chcę kupić najpóźniej w czerwcu.

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » sob 27 kwie, 2013

Espaca wogole bym nie rozwazal, chyba ze jestes masochista.
Auto fajne I wygodne, ale co ci po wygodnym siedzeniu w aucie, ktore nie jedzie.

CRV (nie wiem o ktorej budzie rozmawiamy) ale jesli to ta z ostatnich lat to ladne auto... tyle, ze ciasne. CRV jest (o ile sie nie myle) autem bazujacym na Civic'u. Na pewno wieksze itd. ale pewnych rzeczy nie oszukasz I pewnie nawet od A6 bedzie znacznie ciasniejsze.

Dodaj do tego fakt, wysokosc auta, wielkosc kol I rozwiazania techniczne (SUV ma jednak troche inne przeznaczenie niz A6 czy Previa) na pewno odbijaja sie na komforcie jazdy. Spalanie 20 4x4 Hondy I Previi powinno byc zblizone.

Previa 2.4 da Ci miejsce, comfort (nawet z instalacja LPG) I spalanie miedzy 13 - 15l LPG. Jesli to jest za duzo to polecalbym Ci przygladniecie sie Avensis Verso.

Szukaj automatu z silnikiem 2.0 benzyna. To inny silnik niz w "cywilnej" Avensis wiec nie ma problem z zalozeniem LPG a do tego jest to jednostka o super trwalosci. Sam rozwazalem (kupilem Ave kombi 1.8) ale troche mi pasowalo wnetrze (wyglad... ale to kwestia subiektywna) I zadnej sensownej nie bylo w mojej okolicy.

W kazdym razie z wymienionych aut najsensowniejsza wg mnie bedzie Previa II. Ma I miejsce I comfort I bedzie jezdzic a nie stac.

Nie jestem przkonany, czy ESP juz sie w PII nie pojawilo. Na 4x4 niestety nie ma szans - ale za to bedzie mniej palic.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

pancurski
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: pancurski » pt 10 maja, 2013

Napiszę krótko. Chyba nastąpi zmiana planu zakupowego. Ponieważ nie uśmiecha mi się pozbywanie się wszystkich oszczędności czy to na zakup Previi II czy CR-V, mocno zacząłem rozważać opcję zakupu Previi I.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pt 10 maja, 2013

To całkiem niezła opcja :)

pancurski
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: pancurski » pn 13 maja, 2013

Za szukanie Prevki 1 wziąłem się na poważnie. Jedna klubowa już namierzona. Pierwsze rozmowy za mną. Jednak mam trochę wątpliwości co do trafności wyboru Previ 1. Pomożecie rozwiać?

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » pn 13 maja, 2013

Ale co rozwiać? Jeśli chodzi Ci o koszty utrzymania, to kliknij w statystyki w moim podpisie - są realne, tylko u Ciebie wyjdzie jakiś litr na 100 km więcej w spalaniu.

pancurski
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: pancurski » pn 13 maja, 2013

Nie chodzi o koszty. Poprzedni samochód sporo palił, ale gaz mnie ratował. Zaakceptowałem z bólem fakt, że jeśli chcę jeździć czymś większym ale nie dizlem to na znalezienie czegoś z silnikiem benzynowym jak 1.6 od Hondy nie ma szans :).

Troszkę mnie martwi wiek auta, powiedzmy rocznik 95. 18 lat jak w mordę strzelił :).
Co z częściami potrzebnymi np. do naprawy mostu, sprężarką do klimy, czy cokolwiek innego, co na pewno będzie wymagało wymiany etc.

Jak oceniacie komfort jazdy, wyciszenie?

Aha, jeszcze jedno. Konkretny egzemplarz, który teraz mam na myśli jest bez ABS, nie wiem co o tym myśleć tzn. o jego braku.

Reasumując, boję się, że kupię i będę niezadowolony. Sorry, że tak jęczę :mrgreen:

frostie500
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: frostie500 » czw 23 maja, 2013

Trzeba kupic i sprawdzic, czy bedzies zadowolony czy nie. Innej mozliwosci nie ma. 8)
Dobrej reki przy wyboru zycze.

P.S.: 18 lat - to powinien byc jeszcze dobry japonski samochod. moj sen to okolo roku 1990, toyota corolla. :wink:
Reksio rulezzz :)

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » czw 18 lip, 2013

Brakiem ABS bym sie specjalnie nie przjomowal. Jak jest super silsko to przeszkadza a Previa i tak sie raczej jezdzi rozsadnie.
W Previi najgosze co sie moze przytrafic to rdza - bo z tym najtrudniej walczyc.
Jesli nie jest zjedzona to cala reszte da sie naprawic i koszty nie sa zatrwazajace.
Wyciszenie OK, ale gabaryt , opony, lusterka (relingi jesli sa) i tak robia swoje wiec przy 160 jest juz w srodku glosno.
Komfort jazdy super. Duzo lepiej niz w obecnej Avensis II.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

ODPOWIEDZ