Polska vs UK vs. X

Rozmowy tematy nie mające nic wspólnego z motoryzacją a dotyczą naszych klubowiczów
Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Polska vs UK vs. X

Post autor: galtom » pn 02 lut, 2009

Odpowiadajac na pyt. kolegi z watku o dowodzie rejestracyjnym :-)

Obowiazek szkolny jest - o ile sie nie myle od 5 roku zycia.
Dowodow osobistych- brak (aczkolwiek, poprzedni rzad i obecny bardzo by chcialy je wprowadzic - tyle, ze opozycja w postaci parti konserwatywnej oraz wiekszosc brytyjczykow [normalni konserwatysci oraz nowo przybyli terrorysci] krzycza NIE).
Meldunek - tez nie wystepuje :-)

Generalnie obywatelowi jest latwiej i to tez dlatego, ze firmy traktuja anglika inaczej. Przyklad.

Wprowadzamy sie do nowego (wynajetego na 6 miesiecy) mieszkania - chcemy miec telefon stacjonarny.
Jesli jest linia to jest to banalne - telefon do BT (odpowiedznik naszej TP S.A.) mowimy, ze chcemy, podajemy nr. konta ktore beda obciazac i juz (w ten sposob mozemy tez uzyskac usuge od dowolnego operatora alternatywnego - nawet jesli linia w mieszkaniu jest nieaktywna i nie wiemy do kogo nalezy - oni sobie sprawdza). A w przypadku przeprowadzki po 6 mies. po prostu dzwonimy do swojego operatora, podajemy nowy adres i juz. Jesli w nowym mieszkaniu nie ma lini stacjonarnej (podobno sie to jeszcze zdarza) to umowa zostaje rozwiazana (bez dodatkowych kosztow - jesli nie chcemy placic za jej zalozenie, ok. 100 funtow). Tak samo jest np. z TV kablowa. Mialem umowe, przprowadzilem sie tam gdzie niestety nie mieli sieci i umowa ulegla rozwiazaniu bo nie byli mi wstanie dostarczyc uslugi a wiec ja nie mialem za co placic (w przypadku UPC to tak niestety nie dziala - kolezanka sprawdzala) a szkoda. Czasy takie, ze coraz wiecej ludzi bedzie wynajmowac mieszkania w Polsce wiec firmy powinny zrobic wszystko zeby takich klientow tez miec (nawet jesli zamiast 24 miesiecy w umowie beda placic 6 - toz to lepsze niz nic skoro infrastruktura jest na miejscu).
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » pn 02 lut, 2009

Tak jak Tomasz juz zdazyl odpowiedziec nie ma na ta chwile dowodow osobistych.Czasem sie zdaza ze jak ktos nie ma paszportu i prawa jazdy to jego jedynym dowodem tozsamosci jest....akt urodzenia :shock: .co do obowiazku :shock: nauki to owszem do 16go roku zycia.Meldunku jako takiego albo nie ma ,albo sie go nie stosuje bo ja sie jeszcze nie spotkalem zeby ktos o niego pytal.Podstawowym dokumentem ktory potrafi czynic cuda jest Payslip-czyli po naszemu kwitek od wyplaty(nie stosuje sie tu zaswiadczen o zatrudnieniu,zarobkach).Jak chcesz wziac cos na raty,albo komore na abonament to wystarczy karta bankomatowa/debetowa.co jeszcze?pytaj bedziemy odpowiadac co wiemy :mrgreen: Generalnie jakbys sie uparl to prawie wszystko tu zalatwisz za pomoca telefonu,internetu,poczty(oprocz NIN-numeru ubezpieczenia).Jak masz awersje do urzedow to nigdzie nie musisz sie pojawiac.No chyba ze sad al;bo policja hehe
Tym chata bogata....co ukradnie tata:-)

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » pn 02 lut, 2009

Dlatego jedziesz do UK kupujesz sobie ubezpieczenie (insurance) - jesli dobrze kojarze i nagle zmienia ci sie tozsamosc na Franka Huczko. Kilka lat tak gdzies z 10 tak bylo.

A jak tak patrze Polska vs UK to sie zastanawiam czy ja jakis mecz zgapilem???
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
KaÂżdy z nas osobno wziĂŞty
ca³¹ resztê przypomina.

Nie potrafiê siê odró¿niÌ
od swej wÂłasnej jego twarzy
chociaÂż twarz zupeÂłnie inna
moÂże czasem mi siĂŞ marzy

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » pn 02 lut, 2009

Mecz pewnie nie - raczej tworzenie raju :-)
Ustalimy co dobre jest u nas, co tam, sie spisze, wysle na wiejska i bedzie nam sie zylo milo i dostatnio :-) Musimy miec jakis wklad - jazda Prevka do czegos zobowiazuje :-)
To chyba styl zycia, hehe

edit
Nikt nie pisze co fajnego jest u nas... wiec ja napisze. Mnie w UK czasem brakowalo tego, ze firmy poza telefonicznymi "BOK-ami" nie maja prawdziwych punktow obslugi klienta jak u nas (poza operatorami komorkowymi), to samo z urzedami (w zasadzie nie wystepuja w formie fizycznej) - to oznacza, ze nie ma gdzie isc zeby kogos opier...ć, nie bardzo jest tez w zwiazku z tym kogo poprosic o pomoc/inf. i potem mowic - O! Ten Pan tam po prawej tak mi powiedzial :-).
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
zielony92
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: zielony92 » wt 03 lut, 2009

Z tym ubezpieczeniem podoba mi się,a pro po:a jak z ubezpieczenie OC posiadaczy samochodów.U nas wiadomo , do dupy;niby ja jestem ubezpieczony a składka tym wieksza im pojemność silnika rośnie!! :!:
Ostatnio zmieniony wt 03 lut, 2009 przez zielony92, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

Post autor: 0jciec Prezes » wt 03 lut, 2009

zielony92 pisze:Z tym ubezpieczeniem podoba mi się,a pro po:a jak z ubezpieczenie OC posiadaczy samochodów.U nas wiadomo , do dupy;niby ja jestem ubezpieczony a składka tym wieksza im pojemność silnika rośnie!! :!:
sorki ...
to gdzie sie ubezpieczacie - my zawsze płacimy tyle samo.
Dostepny jestem pod komĂłrka od 9 do 17 - 603 504 444 - jak nie odbieram proszĂŞ o sms - oddzwonie jak tylko bĂŞdĂŞ mĂłgÂł.
ZAKON PREVIAN

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » śr 04 lut, 2009

bo macie pojemnosc silnika powyzej :P
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » śr 04 lut, 2009

zielony92 pisze:Z tym ubezpieczeniem podoba mi się,a pro po:a jak z ubezpieczenie OC posiadaczy samochodów.U nas wiadomo , do dupy;niby ja jestem ubezpieczony a składka tym wieksza im pojemność silnika rośnie!! :!:
Tu tez rosnie...Ale pierwsza i Najwazniejsza roznica.Najtansze ubezpieczenie tzw golas obowiazuje od kradzierzy i pozaru samochodu :mrgreen: PZU by chyba zbaNKRUTOWALO JAKBY TO WPROWADZILI.A Full Compherensive to jak w PL AC-placa jak sam rozbijesz,przy czym roznica pomiedzy Third Part Fire&Theft(to najtansze)a tym pelnym to w granicach 100-150F/rok jak masz znizki.Mnie nie wiedziec czemu po 2 latach napisali ze "...Basic premium with 3 years 55%No Claim Discount"Nie wiem jak to wyliczyli jak Prefcie kupilem w lutym 2 lata temu,a zadnych znizek z PL nie mialem...Za to kwota glowna podskoczyla i w rezultacie mam tyle samo co w zeszlym roku(12x34.56).Tyle ze tu jest taki minus ze jak jednym autem jezdza 2 osoby to na obie trzeba polise zawierac.

Awatar użytkownika
0jciec Prezes
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

Post autor: 0jciec Prezes » śr 04 lut, 2009

nie ... sorki. pomieszało mi się. my wszystko na komis ubezpieczamy - ryczałtem.
Dostepny jestem pod komĂłrka od 9 do 17 - 603 504 444 - jak nie odbieram proszĂŞ o sms - oddzwonie jak tylko bĂŞdĂŞ mĂłgÂł.
ZAKON PREVIAN

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Tak bo zawierasz polise na osobe a nie na auto i z kolei jak masz piec samochodow to masz jedna polise i jedziesz czym chcesz a u nas piec polis.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
zielony92
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: zielony92 » śr 04 lut, 2009

No bo pięcioma na raz nie moge jeżdzić,jednak tam w UK myślą :shock:

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » śr 04 lut, 2009

astrogoth pisze:Tak bo zawierasz polise na osobe a nie na auto i z kolei jak masz piec samochodow to masz jedna polise i jedziesz czym chcesz a u nas piec polis.
Alez blad....Na kazde auto musisz miec polise osobno,ile bys ich nie mial.No chyba ze jestes Auito Trader i handlujesz autami.Wtedy wykupujesz takie ubezpieczenie i dostajesz specjalne tablice i mozesz je przyczepic do kazdego auta (nawet bez przegladu,drogowego itp)i jechac.Kupa warsztatow ma takie ubezpieczenia.ale nie zwalnia cie to z obowiazku ubezpieczenia prywatnego auta normalnie

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

ciupek77, mowisz ze na kazde auto w anglii musisz miec polise osobno??? To w koncu kupujesz polise na czlowieka czy an auto??? Bo teraz to juz farsa, jezeli masz trzy auta i trzech domownikow, to wychodzi ze najlepiej bedzie jesli dojdzie do zawarcia 9 polis??? tak zeby kazdy mogl jechac ktorym chce??? No to wtedy debilizm do kwadratu.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

Awatar użytkownika
ciupek77
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ciupek77 » czw 05 lut, 2009

astrogoth pisze:ciupek77, mowisz ze na kazde auto w anglii musisz miec polise osobno??? To w koncu kupujesz polise na czlowieka czy an auto??? Bo teraz to juz farsa, jezeli masz trzy auta i trzech domownikow, to wychodzi ze najlepiej bedzie jesli dojdzie do zawarcia 9 polis??? tak zeby kazdy mogl jechac ktorym chce??? No to wtedy debilizm do kwadratu.
ano widzisz ciezko Ci to zrozumiec....Generalnie kazdy ma swoje auto i ubezpieczone na siebie,jest jeszcze opcja "additional driver"czyli dopisujesz np.zone do polisy,doplacasz pare groszy i zalozmy ze na ciebie jest full compherensive,a na zone Third parted f&T-czyli zona moze jezdzic ale jak gdzies ona wyklei to waszego auta nie naprawia na koszt ubezpieczalni....Generalnie tu sie aut nie pozycza za bardzo nikomu(chyba ze sluzbowe).Ale jest jeszcze inna opcja:jezeli masz swoje auto ubezpieczone jako F C to mozesz ZA ZGODA WLASCICIELA!!! kierowac jego pojazd,tylko ze wtedy tez nie pokryja mu szkody jak ty je rozbijesz.Wcale nie jest takie trudne do ogarniecia i wcale nie takie glupie....Widzisz tutaj nie trzeba do wypadku policji wzywac(chyba ze ktos ucierpial)oni nie sa od tego zeby sobie dupe zawracac tym ze komus po lakierze przejechales.Poszkodowany spisuje sobie twoje nry rej , nr telefonu i imie/nazwisko i jedziecie w swoja strone kazdy(jak sie da hehe).gostek dzwoni do swojej ubezpieczalni i mowi co i jak i po klopocie.Po co komu jakies punkty od psiarni za pogniecenie czyjegos zlomu?....Powiem Ci wiecej,z perspektywy czasu jak przypomne sobie jakie kombinacje z ubezpieczeniami sa w PL to naprawde tam ubezpieczenia sa jeszcze w czarnej dupie za przeproszeniem(protokuly,rzecz\oznawcy,sraty-taty,marnowanie czasu i ludzkich nerwow).

Awatar użytkownika
galtom
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: galtom » czw 05 lut, 2009

Ale tez system az sie prosi o wykorzystanie.
U nas zeby miec polise AC jedziesz do ubezpieczali/agenta - ten robi zdjecia, itd... podpisujesz. W UK aby miec to samo wystarczy posiadanie numeru rej. auta i komp z netem. Czyli jak kupiles od kogos wrak "S" klasy (np. z francji), zarejestrowals w DVLA (listownie) potem zrobiles na lewo MOT (badanie technicze) co w UK tez nie jest problelem, to mozesz taka fure ubezpieczyc. Czekasz 2 tyg. i zglaszasz szkode calkowita - jak na pogetym aucie nie ma rdzy (czyli, ze rozbito je np. rok wczesniej) to wartos auta Ci wyplaca (teoretycznie).

Ja mialem Avensis ubezpieczona w Direct Line. Za dopisanie Zony nie doplacalem i na nia tez bylo Full Cover. Chociaz potrzebowalem ich pomocy (kawalek dauch z budynku podrapal maske jak odpadl) i po roku listow i telefonow nie udalo sie im sciagnac kasy z wlasciciela budynku a mnie chciali znizek pozbawic mimo, ze grosza z wlasnej polisy nie wzialem.

Kumpela Almera wjehala w d... jakiemus chlopu - ale na parkingu wiec jej nic a jemu tylko zderzak porysowala w 6 letnim Mercedesie. Po roku sie okazalo, ze gosciu wyciagnal prawie 3 tys. funtow z ubezpieczalnni na naprawy i kolejne 1500 za faktory za auto zastepcze. Machnela reka bo ona wczesniej pisala do ubezpieczalni jak z jej p. widzenia wyglada szkoda - skoro wyplacili to ich klopot.
Pozdrawiam, Galtom
Obrazek

Awatar użytkownika
astrogoth
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: astrogoth » czw 05 lut, 2009

srutu tutu ja tam mam wyrabane, nie mam zadnego ubezpieczenia komunikacyjnego, mam jedynie OC na siebie i cala moja rodzine, zonka ma auto, bo Prevka jest jej, taki prezent :). I moge spokojnie jezdzic kazdym autem bo mam prawko i tak wole.
A nie podjezdzasz sobie do rodzinki, odstawiasz autko wlasne na warsztat i musisz jezdzic metrem, tramwajem, autobusem. A tak biore jakies autko z garazu, dokumenty i jezdze. Wazne zeby bylo OC oplacone.
Mialem wypadek, nie obcierke a wypadek, koles mial w Tirze przestawiona os, ja tam nie wiem, zadnych protokolow nie pisalem, wycen, kosztorysow nic. Grzalo mnie wszystko i nikt mnie po sadach nie ciaga bo wszystko bylo ok zalatwione a ja musialem zrobic jeden podpis.
Jestem synem mego ojca
jestem ojcem mego syna.
ca³¹ resztê przypomina.

ODPOWIEDZ