PALENIE POWODUJE RAKA I CHOROBY SERCA - dyskusja

Rozmowy tematy nie mające nic wspólnego z motoryzacją a dotyczą naszych klubowiczów
Awatar użytkownika
HOYNA
Previanin
Previanin
Kontakt:

PALENIE POWODUJE RAKA I CHOROBY SERCA - dyskusja

Post autor: HOYNA » czw 23 lis, 2006

Ponieważ widzę, że rozpoczęłą się dyskusja w temacie palenia papierosów (i nie tylko) postanowiłem założyć dla tego zagadnienia odrębny wątek.
Zapraszam do przekazywania spostrzeżeń.
:!: Ratujmy polski jĂŞzyk. MĂłwmy NIE dla e-analfabetyzmu :!:
°トヨタ°エスティマ°PREVIA GALERIA°トヨタ°エスティマ°

maciej36

Post autor: maciej36 » czw 23 lis, 2006

dlaczego o PALENIU przeciesz woda też nie jest zdrowa , jedzenie nafaszerowane chemią , ryba na patelni traci ponad połowę swojej objętości o tym to nikt nie wie :?: :evil:

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » czw 23 lis, 2006

Qźwa to czym oddychamy nas też zabija :!: :!:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » czw 23 lis, 2006

Jeśli chodzi o astmę i alergię, to właśnie wszystkie czynniki chemiczne włożone do papierosów - uszlachetniacze, zapachy itpd. silnie oddziaływują na organizm dziecka, który jest chłonniejszy od organizmu dorosłych.

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » czw 23 lis, 2006

:twisted: Palę, bo LUBIÊ :twisted:

piotras

Post autor: piotras » czw 23 lis, 2006

Sam nie palę, ba nawet denerwuje mnie dym papierosowy, ale jestem wielkim przeciwnikiem zakazu palenia, ostatnio przeczytałem dobry artykuł na ten temat myślę że warto przeczytać :
"Chcącemu nie dzieje się krzywda

Odpoczywam po całonocnej pracy (kiedyś muszę nadrabiać zaległości) - ale w uszy wdziera mi się dyskusja w PR I. Grono kilkorga faszystów i komunistów domaga się (zgodnie! ani jednego przeciwnika!) realizacji kolejnego postulatu Adolfa Hitlera...
Wiele już zrealizowano: Europa się jednoczy pod hegemonią Niemiec, wprowadzana jest jedna waluta... Im jednak chodzi o realizację innej obietnicy Adolfa Hitlera: by po wojnie zlikwidować szkodliwy nałóg palenia papierosów.
Dyskutują, jakby to zrobić - nikt nie zastanawia się, CZY to zrobić. Jeden z dyskutantów otwarcie powiedział, że tak właśnie widzi rolę państwa: by zakazywało, lub przynajmniej nakłaniało obywateli, by postępowali WłAśCIWIE (czyt. zgodnie ze światopoglądem władzy).
Czyli ten faszysta otwarcie przyznaje, że jest zwolennikiem zasady: "Reichsbeamter wie lepiej od grażdanina, co dla tego grażdanina-obywatela jest dobre!!"
Bo przecież w tym jest problem!
Kto wie lepiej, co jest dla mnie dobre: ja - czy ta banda faszystów u steru w Warszawie i Brukseli?
Wszyscy ONI zakładają, że DOBRO mierzy się długością życia. A kto to powiedział? Ilu ludzi woli żyć krócej - ale intensywniej? Spalają się w pracy, niszczą w zabawie - ale to ich ciało, ich organizm! A kobieciarz? Czy nie lepiej, jeśli ma się taki cel życiowy, zaliczyć 200 panienek i umrzeć w wieku lat powiedzmy 50 - niż do 50.tki ograniczyć się do tylko do stu i żyć do 80-tki korzystając z viagry?
Jest zdumiewające, jak ludzie, ogłupieni przez reżymową i koncesjonowaną TV, potulnie godzą się, że ONI narzucają im cele życiowe! Być może (choć w to wątpię!) długość życia istotnie jest celem większości. Ale z tego nie wynika, że wszystkich!?! Potem zresztą przedstawiciele tej większości narzekają, w domach starców, że właściwie po co żyją...
...trzeba było żyć intensywniej - to może żyliby krócej! A na pewno mieliby barwniejsze wspomnienia!
Najdowcipniejsze jest to, że ci faszyści w radio prowadzą politykę... antypaństwową!
Jeśli bowiem w wyniku ICH propagandy ludzie będą żyli średnio jeszcze dłużej, to Fundusze Emerytalne jeszcze szybciej zbankrutują!!
Reasumując: dłuższe życie obywateli wcale nie leży w interesie państwa (wiele faszystowskich państw Wspólnoty Europejskiej, najpierw doprowadziwszy do sztucznego wydłużenia średniej długości życia, obecnie "rozwiązuje problem" przez eutanazję; przypominam powiedzenie założyciela UPR, śp.Stefana Kisielewskiego: "Socjalizm - jest to ustrój, w którym bohatersko zmagamy się z problemami... nie znanymi w żadnym innym ustroju"!). Natomiast to, czy leży to w interesie człowieka, zależy tylko od niego... Państwo nie powinno się w to wtrącać.
Oczywiście: są ludzie, którym zależy, byśmy żyli jak najdłużej. Są to lekarze - zwłaszcza: geriatrzy. Staruszka, za którą płaci NFZ (a ona, naiwna, jeszcze coś wsuwa do kieszeni fartucha...) to idealny klient. Dlatego przekonanie ludzi, by żyli jak najdłużej, leży w interesie lekarzy.
Tyle, że w interesie firm ubezpieczeniowych leży, by dożyli do 65.roku - i ani roku dłużej. Dlatego po cichu dofinansowują one "spontaniczne" stowarzyszenia na rzecz eutanazji!
Ja nie palę - i nikogo do palenia nie zachęcam. Ale im więcej ludzi pali, tym niższe składki emerytalne będą płacić moje dzieci... Byle więc nie dmuchali mi dymem w nos.
Nie w tym jednak rzecz. Rzecz w tym, że otwarcie gwałci się podstawową zasadę Prawa Rzymskiego: "Volenti non fit iniuria" ("Chcącemu nie dzieje się krzywda") - i ani jedna osoba w radiowej dyskusji nie pisnęła w obronie podstawowej wartości naszej cywilizacji: Wolności obywatelskiej!!
Adolf Hitler, Włodzimierz Lenin i Józef Stalin mogą być dumni: w wyniku wymordowania i wysłania na emigrację większości świadomych Polaków, miejsce zadziornego, odważnego, samodzielnego - czasem nawet: warcholskiego - Polaka zajął Sovietskij Cziełowiek; potulne bydlę, gotowe żreć optymalną mieszankę sypaną mu do żłobu przez NICH, przez jego właścicieli.
I tylko czasem ryczące i wierzgające, gdy mieszanki za mało.
Janusz Korwin Mikke "

Awatar użytkownika
Manta
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Manta » czw 23 lis, 2006

Bardzo mądry text :mrgreen:
[you] pozdrawiam Cie i cieszĂŞ sie Âże jesteÂś na forum
W tym kraju niema pracy dla ludzi z moim wyksztaÂłceniem :/
Nimam Prevki :(

bash

Post autor: bash » pt 24 lis, 2006

No to ja włożę kij w mrowisko, bo coś mi tu śmierdzi :oops: (dymem rzecz jasna) :wink:

Moim zdaniem najłatwiej w ogóle nie zaczynać palić bo wtedy ma się nie zaćmiony (sic) obraz rzeczywistości. :wink:
A rzeczywistość jest taka, że papierosy cuchną, są trujące i nie zaspokajają żADNYCH potrzeb, poza jedną podstawową - potrzebą zysku (kolosalnego :!: ) producentów żerujących na ludzkiej słabości i naiwności. :(
No i po cóż, moi drodzy, używać choćby i najdroższych kosmetyków i pachnideł, jeśli i tak cera palacza/palaczki wygląda hm... sami wiecie..., a woń rozlegająca się na min. 10m od niego/niej daleka jest od ładnej. :(

Co gorsza wszelka walka z paleniem na poziomie państwa jest fasadowa, bo prawda jest taka, że spora część zysków przez akcyzę trafia do budżetu, (no i przy sposobności do wielu prywatnych kieszeni :( ), więc zwalczenie palenia nie leży w oczywistym interesie rządzących ( bez względu na to jaki akurat jest rząd).

A jeśli ktoś "pali bo lubi", to rzeczywiście jego sprawa :? , pod warunkiem, że pozwala też nie palić (biernie) tym, którzy tego nie lubią :!:
Proponuję palić w czymś w rodzaju kasku astronauty :wink: .

No, to teraz dostanę po głowie. :mrgreen: Może ja też założę kask. :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » pt 24 lis, 2006

Manta pisze:Bardzo mądry text
Ten tekst nie jest o paleniu,a o pseudowolności jednostki w społeczeństwie,t/z wolności w rozumieniu Korwina.Zrozumiałeś go chyba prawidłowo dając uśmieszek.
Palenie szkodzi,ale niezapinanie pasów w imię wolności obywatelskiej bardziej,o czym przekonałem się w tym roku,na szczęście miałem pas zapięty.
[you] wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, kasy....i czego tam jeszcze Ci potrzeba.....2012 r

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Bash-ortodoksyjność wypowiedzi świadczy o łatwości konfliktowania społeczeństwa tematami zastępczymi.Palę i nie ma się czym chwalić,ale wydaje mi sie,że to lubię.
Staram się nie szkodzić innym,więc w towarzystwie niepalących ,potrafię się powstrzymać - myślę,że ten problem to tylko sprawa kultury,a nie zakazu,nakazu czy dyktatury niepalących czy palących.Nie ulega wątpliwości,że palenie szkodzi tak samo palaczom jak i wdychaczom,ale szkodzi również herbata,kawa,wóda,wino,piwo,cola.....smród przepoconej fryzjerki itd.,-kultura,kultura....i jeszcze raz kultura,i chyba o tym trzeba rozmawiać i dyskutować a nie o tym czy palić w kasku czy w kiblu.
pozdrawiam wszystkich niepalących(palących też)
[you] wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, kasy....i czego tam jeszcze Ci potrzeba.....2012 r

piotras

Post autor: piotras » pt 24 lis, 2006

Dla mnie najważniwjsza jest WOLNOśĂ† !!! przez lata komunizmu i wbijania nam do głów jedynie służnej ideologii mamy wypaczone spojżenie na świat radzę poczytać "Najwyższy Czas" - spojrzeć z innego punktu na rzeczywistość- polityczna poprawnośc i żydowski punkt widzeńia np Gazety Wybiórczej nie jest obiektywny , rażimowa telewizja pokazuje nam świat taki jaki oni chcą nam pokazać .'
Na szczęście są jeszcze ludzie którzy pomimo przeciwości głoszą idee wolności .
łatwo jest krytokować coś jeśli się tego nie poznało.
ciekawy jest czy ktoś przeczytał choć jedną książkę Korwina Mikke lub Michalkiewicza.
dla mnie są to wielcy ludzie .przez lata walczą o Wolność Własość Sprawiedliwość nie ulegając żadnym wpływom i naciskom. :!:

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Piotras - jeżeli Cię uraziłem to przepraszam.
Czytam wiele - mimo zbowidowskiego wieku szukam nadal różnych światopoglądów,i raczej zgadzam się z Twoim,ale nie jest on jedynie,jedyny słuszny.
Jeżeli chodzi o czytanie to polecam z Twojej półki "Kisiela"-umarł wprawdzie jakieś piętnaście lat temu,ale warto.
To dobre tematy do pisania postów,ale ja na tym forum boję się ich zakładać,bo na zlocie musiałbym popełnić harakiri bądź sepuku,a gdybym nie miał odwagi to previomani mi pomogą.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Awłaśnie jaka jest różnica między harakiri a sepuku.Skutki znam.

Awatar użytkownika
Manta
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Manta » pt 24 lis, 2006

SiO2 pisze:Ten tekst nie jest o paleniu,a o pseudowolności jednostki w społeczeństwie,t/z wolności w rozumieniu Korwina.Zrozumiałeś go chyba prawidłowo dając uśmieszek.
Zrozumiałem wpełni 8)
SiO2 pisze:niezapinanie pasów w imię wolności obywatelskiej bardziej,o czym przekonałem się w tym roku,na szczęście miałem pas zapięty.
A ja pare lat temu jak bym zapiął to już bym teraz nie pizał :|

Awatar użytkownika
Manta
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Manta » pt 24 lis, 2006

SiO2 pisze:To dobre tematy do pisania postów,ale ja na tym forum boję się ich zakładać
Niewiem jak inny, ale ja bym chetnie poczytał coś ciekawego. Może takie dyskusje sie przydadzą kiedyś innym pokoleniom :roll:

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Manta pisze:Niewiem jak inny, ale ja bym chetnie poczytał coś ciekawego. Może takie dyskusje sie przydadzą kiedyś innym pokoleniom
I dlatego nie kontynuję tego tematu.
pozdrawiam.

bash

Post autor: bash » pt 24 lis, 2006

eptoyo pisze:może chociaż słodycze lubisz?
Lubię, i co gorsza szpinak też. :mrgreen:

Awatar użytkownika
andzrej_l
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

Post autor: andzrej_l » pt 24 lis, 2006

OOOOto jak ja :mrgreen: :mrgreen:
Robimy zlocik czerwiec 2018 :mrgreen:
[scroll]a i tak was lubie[/scroll]
http://bogatyojciec.pl/?A=45810

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » pt 24 lis, 2006

Bash z tego co wnioskuję to papierochy be, o ile pamiętam kiedyś napisałaś, że procenty nie .... to może chociaż słodycze lubisz? :mrgreen: :twisted:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
Matka prEvka
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Matka prEvka » pt 24 lis, 2006

No to kamień spadł mi z serca ... :mrgreen: Ja osobiście jestem uzależniona od Prince Polo .... :twisted: A na zlocik się wybierzesz? :twisted:
[scroll] [URL=[/URL]
[/scroll]

Awatar użytkownika
andzrej_l
-#Team Previa
-#Team Previa
Kontakt:

Post autor: andzrej_l » pt 24 lis, 2006

z prince polo i rodzinką mam nadzieje że się pojawicie :mrgreen: :mrgreen:
Robimy zlocik czerwiec 2018 :mrgreen:
[scroll]a i tak was lubie[/scroll]
http://bogatyojciec.pl/?A=45810

piotras

Post autor: piotras » pt 24 lis, 2006

SiO2 pisze:polecam z Twojej półki "Kisiela"-umarł wprawdzie jakieś piętnaście lat temu,ale warto.
- wrto warto - to jeden z założycieli Unii Polityki Realnej :D

terenn

Post autor: terenn » sob 25 lis, 2006

http://www.niquitin.pl/ musi mnie sie wkońcu udać

terenn

Post autor: terenn » sob 25 lis, 2006

nic z tego znowu jak rano wstałem to pierwsze co po wstaniu z wyrka to zapaliłem :( normalnie to jest silniejsze ode mnie

Awatar użytkownika
DarekJ
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: DarekJ » sob 25 lis, 2006

Terenn, powiedz swojej połówce żeby ci fajki schowała :mrgreen: no chyba że to wasz poranny rytuał .

bash

Post autor: bash » sob 25 lis, 2006

eptoyo pisze: Ja osobiście jestem uzależniona od Prince Polo ....
I tu się rozumiemy. :lol:
terenn pisze:musi mnie sie wkońcu udać
Nie rezygnuj, w końcu się uda.
Trzeba tylko trafić na dobrą metodę, a przede wszystkim mieć naprawdę silna motywację.
No i... nie mieć papierosów rano pod ręką :!: :wink:
Powodzenia! :D

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » ndz 26 lis, 2006

terenn pisze:nic z tego znowu jak rano wstałem to pierwsze co po wstaniu z wyrka to zapaliłem :( normalnie to jest silniejsze ode mnie
Do trzech razy sztuka....
Powtórzę jeszcze raz. Lek o nazwie Zyban (na receptę).
Wszystkie plastry, gumy do żucia itp. to dla tych, którzy tak naprawdę nie muszą palić :!:
życzę powodzenia.
ps. Palę bo lubię, lecz rozsądek mówi mi, że trzeba z tym slończyć;
7zł x 365 dni = 2555 zł rocznie : na około 4zł (1litr paliwa) = ponad 638 litrów paliwa :twisted:

Awatar użytkownika
SiO2
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: SiO2 » ndz 26 lis, 2006

[quote]7zł x 365 dni = 2555 zł rocznie : na około 4zł (1litr paliwa) = ponad 638 litrów paliwa
Jeśli dodamy do tego koszty leczenia skutków palenia i koszty pogrzebu to wyjdzie nam niezła sumka.
(cześć Elektro-jaki mam tam olej bo chyba muszę dolać?Na razie autko O.K.)

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » pn 27 lis, 2006

SiO2 pisze:(cześć Elektro-jaki mam tam olej bo chyba muszę dolać?Na razie autko O.K.)
Tylko nie zepsuj :D :D :D

ELEKTRO
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: ELEKTRO » pn 27 lis, 2006

SiO2 pisze: i koszty pogrzebu to wyjdzie nam niezła sumka
Koszty pogrzebu to nie moja sprawa, niech się rodzinka martwi :twisted:

ODPOWIEDZ