Previa Camper

Wszystko o tuningu czyl jak zmienić, zmodyfikować i udoskonalić swoją Previę,

Moderatorzy: Matka prEvka, galtom, parrot, HOYNA, 0jciec Prezes, Ladapis, [M]oderatorzy

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » śr 01 gru, 2010

Previolot pisze:uzyskujemy wygodne łożko? Ktoś testował?
Tego zestawu nie testowałem, bo mam kapitany. Ale po kilku piwach ze szwagrem - dało radę spać z dupą na rozłożonej kanapie i nogami na odwróconych kapitanach :mrgreen: Nie bylo to najwygodniejsze, ale tez nie bardzo męczące. Podejrzewam, że na rozłożonych kanapach będzie znacznie wygodniej. Nie oczekuj tu jednak wygody klasy łóżka, bo kanapy nie rozkładają się zupełnie płasko. Wszystko zresztą zależy od poziomu Twojej tolerancji na niewygodę.

Bogus975
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bogus975 » śr 01 gru, 2010

Sprawdzałem na kanapach. Jedną noc przespałem i nic mi nie było. Nawet wyciągnąć się mogłem a do niskich nie należę (195 cm). Generalnie jest wygodniej niż to wygląda na pierwszy rzut oka bo rzeczywiście kanapy całkiem płasko się nie rozkładają.
Ciemnozielona Previa '94 4x4 WNxxxxx

Awatar użytkownika
Previolot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Previolot » śr 01 gru, 2010

Dzięki... właśnie o taką info mi chodziło :smile:
M.in dlatego skupie się na poszukiwaniach takiej wersji wnętrza.

Tomekgniezno
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Tomekgniezno » śr 01 gru, 2010

Spanie w wersji 8-osobowej dość wygodne 2-3 osoby dorosłe lub 4 dzieciaków .Jeśli chcesz to przyślę ci jutro zdjęcia .

Awatar użytkownika
cziwo
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: cziwo » czw 02 gru, 2010

Previollocie
Special for you (powiesiłem ponownie)
Previa zmarkizą

Previa z przybudufkom a'la namniot

Hm... w tych 8-sio os. można się li tylko przekimać na wyjeździe łykendowym, bo nie ma co zrobić za bardzo z bagażami, jeźli sie ma ich dużo.
A tak poza tym to całkiem wygodnie się leży... choć nie ukrywam że na montując sobie jakąś konstrukcję w 7-mio os. z kapitanami osiągnąć jesteś w stanie znaczny wyższy komfort nocno-wypoczynkowy..

Awatar użytkownika
Previolot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Previolot » czw 02 gru, 2010

Cziwo... więlkie THX za ponowne podwieszenie foci :razz:
Co do wolnej powierzchni po rozłożeniu siedzień: T4 w wersji Multivan miał pod spodem, w tylnej części, luk bagażowy, który można było wykorzystać (oczywiście po spełnieniu ograniczonej wysokości luku- niska walizka). Luk ten nie kolidował z przesuwanym systemem kanapy tylnej. Odrazu napiszę, że łóżko w T4 Multi było dość wygodne ale też nie idealne. Sama kanapa też nie dawała idealnie płaskiej powierzchni ale na weekendowy nocleg w zupełności wystarczała. Z tego co widzę i czytam to sytuacja w Previi jest podobna więc... będzie dobrze :grin:

Bardzo dobrym/praktycznym rozwiązaniem Prevki jest składany na boki ostatni rząd kanap (podział 50/50). Super sprawa, połączenie opcji przewodu ludzi z wersją mini transporter :wink: .

Zastanawia mnie to co napisał Cziwo... czy po rozłożeniu kanap (środkowej i tylnej) faktycznie pod spodem i z tyłu nie zostaje nam żadna przestrzeń bagażowa do wykorzystania na bagaż?
Ostatnio zmieniony czw 02 gru, 2010 przez Previolot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » czw 02 gru, 2010

Previolot pisze:pod spodem i z tyłu nie zostaje nam żadna przestrzeń bagażowa do wykorzystania na bagaż?
Niestety - nie zostaje. Jak rozłożysz oparcie tylnej kanapy, to leży ono praktycznie na podłodze bagażnika. Pod siedziskiem jest co prawda odrobina miejsca, ale znieścisz tam najwyżej skarpetki, ewentualnie dwa piwa ;)

Awatar użytkownika
Previolot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Previolot » czw 02 gru, 2010

parrot pisze:
Previolot pisze:pod spodem i z tyłu nie zostaje nam żadna przestrzeń bagażowa do wykorzystania na bagaż?
Niestety - nie zostaje. Jak rozłożysz oparcie tylnej kanapy, to leży ono praktycznie na podłodze bagażnika. Pod siedziskiem jest co prawda odrobina miejsca, ale znieścisz tam najwyżej skarpetki, ewentualnie dwa piwa ;)
Czyli wynika z tego, że jedynym miejscem na bagaż, przy opcji rozłożonych na płasko kanap, jest przestrzeń między środkową kanapą a przednimi siedzeniami?

Bogus975
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: Bogus975 » czw 02 gru, 2010

Jak śpisz to nie prowadzisz :) Więc sporo gratów można przewalić na przednie fotele. Pod środkową kanapę też można trochę wepchnąć i, o ile dobrze pamiętam, to pod oparciem środkowego rzędu też zostaje trochę przestrzeni.
Ciemnozielona Previa '94 4x4 WNxxxxx

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » czw 02 gru, 2010

To fakt, że można przewalić na nocleg sporo gratów na przednie siedzenia. Jednak mimo wszystko miejsca na bagaże zostaje niewiele. Rzeczywiście - na weekendowe wyjazdy będzie OK, na dalszą podróż - cinko. Dlatego tak mi się spodobała zabudowa od cziwo - rozwiązuje problem miejsca na bagaż i wygodnego do tegoż dostępu, dodatkowo daje zupełnie płaską powierzchnię, na której wygodnie będą spały trzy osoby - zarówno na szerokość, jak i na długość. Coś jednak za coś - w tym układzie trzeba tylną kanapę zostawić w domu; nam jednak to nie przeszkadzało, jest nas trójka.

Awatar użytkownika
parrot
Previanin
Previanin
Kontakt:

Post autor: parrot » wt 30 kwie, 2013

Odkopię - bo się dokopałem do czegoś fajnego - ileż tu inspiracji...! :mrgreen:

http://zenseeker.net/Previa/PreviaCamper.htm

Awatar użytkownika
andzrej_l
-#Team Previa
-#Team Previa